logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

ŠVIESOS ANGELAS | Festivalis PERMAINŲ MUZIKA

Pn 2023-09-29 18:30
Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda
 
ŠVIESOS ANGELAS

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras
Meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas
Solistas Lukas Geniušas (fortepijonas)
Dirigentas Robertas Šervenikas
 
Programa: Vytautas Bacevičius, Witold Lutosławski, Einojuhani Rautavaara
 

 
„Šviesos angelas“ – taip vadinasi festivalio „Permainų muzikos“ koncertas ir vienas iš trijų pirmą kartą Klaipėdoje skambėsiančių simfoninių opusų. Turtingą lietuvių, lenkų ir suomių kūrinių programą atliks sėkmingą tarptautinę karjerą darantis pianistas Lukas Geniušas, Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras ir dirigentas Robertas Šervenikas. Šis koncertas Klaipėdos koncertų salėje vyks rugsėjo 29 dieną, penktadienį, 18.30 valandą. 
 
Lukas Geniušas – plataus kūrybinio akiračio menininkas. Būdamas nepaprastai smalsus jis su dideliu užsidegimu imasi šiuolaikinės klasikos kūrinių. Pianistas puikiai pažįstamas Klaipėdos publikai – daugelį metų stebime jo pasirodymus svariuose tarptautiniuose konkursuose, festivaliuose ir džiaugiamės kiekvienu jo apsilankymu uostamiestyje. Sukaupti svarūs laimėjimai svarbiuose F. Chopino ir P. Čaikovskio tarptautiniuose konkursuose įtraukė pianistą į pasaulyje geidžiamų atlikėjų elitą. „Toks mano likimas – gimti šeimoje, kurios 80 procentų kelių kartų narių yra muzikantai. Sunku buvo priešintis tokiam lemties balsui.“ – sako L. Geniušas, paklaustas, kodėl pasirinko muziko kelią. 
 
Šiame koncerte L. Geniušas pasirodys su vienu brandžiausių Lietuvos muzikos kolektyvų.  Modesto Pitrėno vadovaujamo Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro interpretacinį braižą ilgus metus formavo dabartinis orkestro garbės dirigentas Juozas Domarkas. Kolektyvas kasmet surengia apie 50 koncertų Lietuvoje, dažnai gastroliuoja užsienyje. Orkestrui yra dirigavę istorinės asmenybės ir pasaulinio garso batutos meistrai, o sukauptame repertuare – tiek praėjusių epochų oratorinio bei simfoninio žanro kūriniai, tiek moderni šiuolaikinė muzika, kurios kontekste išsiskiria solidžios lietuvių kompozitorių partitūros. 
 
Prie dirigento pulto stos antrasis LNSO dirigentas Robertas Šervenikas. Su šiuo orkestru jis dirba nuo 1993 metų. R. Šervenikas ypač vertinamas už aktyvią ir įvairialypę kūrybinę raišką – lietuvių kompozitorių simfoninių kūrinių premjeras bei įtaigias ir brandžias šiuolaikinės ir klasikinės muzikos interpretacijas. Maestro repertuare lygiai dėmesio skiriama operos, baleto ir simfoninės muzikos partitūroms, o ypatingą vietą užima šiuolaikiniai opusai. Intensyvi kūrybinė R. Šerveniko veikla įvertinta aukščiausiu Lietuvos apdovanojimu – Nacionaline kultūros ir meno premija. 
 
Šįkart L. Geniušas su orkestru atliks garsaus lenkų kompozitoriaus Witoldo Lutosławskio Koncertą fortepijonui ir orkestrui – vieną žymiausių šio žanro kūrinių XX a. muzikos istorijoje. Zalcburgo festivalio užsakymu atsiradęs kūrinys sužavėjo tiek muzikantus, tiek kritikus. Vienas pianistas teigė, jog kompozitorius, pats puikiai skambinantis fortepijonu, greičiausiai parašė kūrinį, kurį ir pačiam būtų malonu groti. 
Beje, L. Geniušas šiemet rugpjūčio mėnesį koncertavo minėtame Zalcburgo festivalyje, kuris laikomas vienu prestižiškiausių Europos muzikos festivalių.  
Taip pat Klaipėdoje iki šiol dar nebuvo atlikta Vytauto Bacevičiaus „Kosminė simfonija“. Šis kompozitorius ir pianistas buvo viena įdomiausių XX a. vidurio  Lietuvos muzikos asmenybių, aukštai vertinamas ir užsienyje. 1939 m. koncertuodamas Pietų Amerikoje V. Bacevičius sužinojo, kad Europoje prasidėjo II pasaulinis karas ir daugiau į Lietuvą nebegrįžo. Apsigyvenęa Niujorke jis surengė apie 500 koncertų, grojo garsiausiose JAV salėse. 
Kompoiztoriaus pasaulis, persmelktas ekspresionistinės pasaulėjautos, kartu įsiterpia ir į konstrukcinių muzikos galimybių ieškotojų gretas. Rytų filosofijos ir estetikos paveiktas V. Bacevičius iškėlė kosminės muzikos idėją, kurios atspindžius girdime minėtoje simfonijoje. 
Suomis Einojuhani Rautavaara savo kūryboje, daugiausia vėlyvojoje, moderniuosius elementus derino su romantiškuoju misticizmu. Pirmą kartą Klaipėdoje skambėsianti jo simfonija „Šviesos angelas“ kompozitoriui atnešė tarptautinį pripažinimą. Entuziastingi kritikai palygino jį su kitu garsiu suomių autoriumi Jeanu Sibeliumi. „Mano įsitikinimu, muzika yra didi, jeigu tam tikrą akimirką klausytojas pajunta amžinybės blykstelėjimą pro laiko langą“, – sakė E. Rautavaara. 
 
Pajuskite „Šviesos angelo“ prisilietimą šiame festivalio „Permainų muzika“ koncerte! 
 
 

 
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
ŠVIESOS ANGELAS | Festivalis PERMAINŲ MUZIKA Pn 2023-09-29 18:30 Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda 1.20 - 25.20
Renginys ŠVIESOS ANGELAS | Festivalis PERMAINŲ MUZIKA
Data / Laikas Pn 2023-09-29 18:30
Renginio vieta Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda
Kaina 1.20 - 25.20
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val. 20 min.
Pertraukos: 1
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Amžiaus cenzas: N-7
Nuolaidos:- 100 % Klaipėdos meno mokyklų (S.Šimkaus konservatorijos, E. Balsio gimnazijos,J. Karoso muzikos, J. Kačinsko muzikos, A. Brako dailės, LMTA Klaipėdos fakulteto) moksleiviams ir studentams (nuolaida netaikoma Bilietai.lt aptarnavimo mokesčiui).
- 100 % neįgaliesiems; neįgaliajam priskirtam asmeniui. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis. Šiam mokesčiui nuolaida nėra taikoma. Atvykus į renginį, bilieto kontrolieriui būtina pateikti galiojantį neįgaliojo pažymėjimą.
- 50 % studentams, moksleiviams, senjorams (kontrolės metu būtina pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 25 % su klaipėdiečio kortele (į nuolaidos laukelį suveskite kortelės numerį; nuolaida taikoma 1 bilietui; kontrolės metu būtina pateikti galiojančią Klaipėdiečio kortelę bei tapatybę patvirtinantį dokumentą). 
- 10 % perkant 20 ir daugiau.
 
Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Bilietai nekeičiami ir pinigai už juos negrąžinami (įskaitant atvejį, kai neapsilankoma renginyje). Renginį atšaukus ar nukėlus, dėl bilietų ir pinigų grąžinimo sprendimą priima ir už pinigų gražinimą, nuostolių atlyginimą atsako organizatorius. Bilietų platintojas veikia tik kaip atsiskleidęs tarpininkas, todėl neatsako už pinigų grąžinimą, nuostolių atlyginimą. Dėl pinigų gražinimo kreiptis reikia į renginio organizatorių. Daugiau informaciją apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.

Renginio vieta
Klaipėdos koncertų salė
Šaulių g. 36 Klaipėda Lietuva
Organizatorius
Klaipėdos koncertų salė, Klaipėdos m. sav. įstaiga
Klaipėdos koncertų salė, Klaipėdos m. sav. įstaiga
Šaulių g. 36 Klaipėda
info@koncertusale.lt / (846) 410559
Įmonės kodas: 300101372
Renginys ŠVIESOS ANGELAS | Festivalis PERMAINŲ MUZIKA
Data / Laikas Pn 2023-09-29 18:30
Renginio vieta Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda
Kaina 1.20 - 25.20
Kitos datos Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą SAPNOVAIZDŽIAI | Festivalis PERMAINŲ MUZIKA PopuliarusPopuliarusSAPNOVAIZDŽIAI | Festivalis PERMAINŲ MUZIKA Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda
Pirkti bilietą BŪSENOS | Festivalis PERMAINŲ MUZIKA PopuliarusPopuliarusBŪSENOS | Festivalis PERMAINŲ MUZIKA Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda
Pirkti bilietą ŽVAIGŽDŽIŲ LIETUS II: LIETUVOS MUZIKA | Festivalis PERMAINŲ MUZIKA PopuliarusPopuliarusŽVAIGŽDŽIŲ LIETUS II: LIETUVOS MUZIKA | Festivalis PERMAINŲ MUZIKA Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti