Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

''Ugningoji čakona!''

Pn 2018-05-04 18:30
Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda
5.80 - 10.80
 
„Ugningoji čakona“
„Duo Barocco“:
Saulė Šerytė, Renata Dubinskaitė
(mecosopranai)
Rima Švėgždaitė (barokinis smuikas)
Ieva Baublytė (išilginės fleitos, arfa)
Roma Jaraminaitė (barokinė violončelė)
Vilimas Norkūnas (klavesinas)
Adas Gecevičius (perkusija)
Dalyvauja istorinių šokių trupė „Festa Cortese“
Programa: XVII a. ispanų ir italų kompozitorių Oracio Giaccio,  Stefano Landi, Claudio Monteverdi, Gulio Caccini, Lorenzo Allegri, Giovanni G. Kapsberger, Jose Marin, Andrea Falconieri, Mateo Romero, Antonio Soler, Benedetto Ferarri, Juan Aranes šokiai ir dainos


Barokas šoka!

Įsivaizduokite tuos laikus, kai aprangą ir manieras reguliavo griežtas ceremonialas, moterys vilkėjo iškilmingas, daugiasluoksnes sukneles, o vyrai kasdienybėje neapsieidavo be garbanotų perukų. Prie viso to pridėkite puošnią, didingą architektūrą ir, žinoma, visa tai atliepiančią išraiškingą garsų kalbą – muziką. Taip, atsidūrėte XVII-XVIII amžiais klestėjusioje baroko epochoje! Jos atgarsius galėsite pažinti iš arčiau gegužės 4 dieną, penktadienį, 18.30 val. atvykę į koncertą „Ugningoji čakona“. Klaipėdos koncertų salėje svečiuosis senosios muzikos entuziastai – vokalisčių duetas „Duo Barocco“, instrumentinis ansamblis, kuriame groja Rima Švėgždaitė (barokinis smuikas), Ieva Baublytė (išilginės fleitos, arfa), Roma Jaraminaitė (barokinė violončelė), Vilimas Norkūnas (klavesinas), Adas Gecevičius (perkusija) ir istorinių šokių trupė „Festa Cortese“.

Mecosopranai Saulė Šerytė ir Renata Dubinskaitė susivienijo į „Duo Barocco“ 2010 metų pradžioje, siekdamos dalintis su klausytojais savo meile senajai vokalinei muzikai, supažindinti juos su Lietuvoje retai atliekamais baroko kūriniais. „Duo Barocco“ yra vienas iš nedaugelio Lietuvos ansamblių, kurie specializuojasi senosios muzikos srityje. Dainininkės stažavosi senosios muzikos ir šokio akademijose Čekijoje ir Prancūzijoje, Vilniuje vykusiuose meistriškumo kursuose su kviestiniais dėstytojais iš Prancūzijos, Italijos ir Argentinos. „Duo Barocco“ dažnai koncertuoja su Lietuvos nacionalinės filharmonijos ansambliu „Musica Humana“, yra dainavęs su choru „Jauna muzika“ ir Šv. Kristoforo orkestru, Valstybiniu Baltarusijos kameriniu orkestru, diriguojant maestro Sauliui Sondeckiui ir kitais. Kamerinės muzikos programas dainininkės yra pristačiusios ne tik Lietuvoje, bet ir Prancūzijoje bei Šveicarijoje.

Nemaža dalis „Duo Barocco“ atliekamų kūrinių Lietuvoje skamba pirmą kartą. Dainininkės domisi baroko retorika, gestų kalba, šokiu, daile, savo koncertines programas papildo edukaciniais pasakojimais, teatralizuotais elementais ir vaizdo projekcijomis.

Čakona – tai greitas, aktyvių perkusijos garsų lydimas ispanų šokis, kilęs iš Lotynų Amerikos, kuriam būdinga ritminga, pasikartojanti boso linija ir varijuojanti melodija. Čakona tapo ypač populiariu Europos muzikos žanru baroko epochoje, kai čakonos boso pagrindu buvo kuriami šokiai, instrumentinės kompozicijos, dainos ir giesmės. Solistai čia galėjo atskleisti savo improvizacijos talentą, panašiai kaip šiuolaikinėse džiazinėse kompozicijose, pademonstruoti atlikimo virtuoziškumą.

Koncerte „Ugningoji čakona“ skirtingų instrumentų tembrais, perkusijos ritmais ir improvizacijomis išpuošti baroko epochos kūriniai kvies šokti ir linksmintis, o paprastos, dainingos melodijos primins apie profesionalios muzikos sąsajas su liaudies kūryba. Skambės XVII ir XVIII amžiaus muzika, parašyta ispanų ir italų kompozitorių Claudio Monteverdi, Gulio Caccini, Giovanni G. Kapsbergero, Andrea Falconieri, Mateo Romero, Antonio Solero, Juano Araneso ir kitų. Galėsime ne tik pasigėrėti aksominiais solisčių balsais, naujojo KKS klavesino, arfos, išilginės fleitos ir kitų instrumentų skambesiu, bet ir pasigrožėti grakščiais istorinių šokių trupės „Festa Cortese“ šokėjų judesiais. Kviečiame!

........................................................................................................................................................................................
Atkreipiame dėmesį. Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
''Ugningoji čakona!'' Pn 2018-05-04 18:30 Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda 5.80 - 10.80
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 60 min. iki renginio
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Cenzas:
N-7
Trukmė: 1 val. 40 min.
Pertraukos: 1
Nuolaidos:
- 50% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 20 % su Laisvalaikio kortele 2 bil. (į nuolaidos laukelį įvesti pirmus 6 kortelės numerio skaičius)
- su Daily Card kortele 20% nuolaida (2 bilietams). Į nuolaidos laukelį vesti kortelės numerį.
- 10 % perkant 20 ir daugiau bilietų

Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui.
Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.
Renginio vieta
Šaulių g. 36 Klaipėda Lietuva
Organizatorius
Klaipėdos koncertų salė, Klaipėdos m. sav. įstaiga
Klaipėdos koncertų salė, Klaipėdos m. sav. įstaiga
Šaulių g. 36 Klaipėda
Įmonės kodas 300101372