logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
Paieška žemėlapyje
Pasirinkite periodą

Vadim Neselovsky (UA), Jievaras Jasinskis JJA Chamber Project (LT)

Š 2022-10-15 19:00
Lietuvos rusų dramos teatras, Vilnius
11.00 - 31.00
Vadim Neselovsky (UA), Jievaras Jasinskis’ JJA Chamber Project (LT)
 
Vadim Neselovsky: Odessa – a Musical Walk through a Legendary City
Vadim Neselovsky - p
 
Odesoje gimęs ir užaugęs pianistas, kompozitorius, grupių lyderis Vadimas Neselovskis dar prieš karą Ukrainoje, 2019-aisiais,  sulaukė savo agento pasiūlymo papasakoti muzika apie savo gimtąjį miestą, nes niekas kitas negalėtų to padaryti geriau. Taip atsirado jo solinis albumas „Odesa – muzikinis pasivaikščiojimas po legendinį miestą“ (Odessa – a Musical Walk through a Legendary City).
 
„Beveik kiekvienas Vakarų Europoje ir JAV yra girdėjęs apie Odesą, bet tik nedaugelis ją pažįsta. Kai kam šis miestas asocijuojasi su Eisensteino filmu „Šarvuotis Potiomkinas“ (tiksliau – su Odesos laiptus įamžinusia legendine jo scena). Kažkam Odesa – tai smuikininko Davido Oistracho gimtasis miestas, o kažkas ją žino kaip svarbų XX amžiaus pradžios žydų gyvenimo centrą.
 
Man norėjosi papasakoti savo asmeninę istoriją apie šį miestą. Kaip kompozitorius Modestas Musorgskis savo „Parodos paveikslėlių“ pjesėmis vedžioja klausytojus po draugo darbų parodą, taip aš juos kviečiu į kupiną prisiminimų, istorinių asociacijų ir svajonių įsivaizduojamą ekskursiją po savo gimtąjį miestą“, – albumo idėją ir įkvėpimo šaltinį apibūdino autorius.
 
Skirtingai nei dramatiškoje realybėje, V.Neselovskio siuitoje „Odesa“ vyrauja šviesios spalvos – jam rūpi priminti žmonėms savo šalies grožį ir kultūros paveldą. Apie tai byloja ir siuitos dalių pavadinimai: „Žiema Odesoje“, „Akacijos“, „Potiomkino laiptai“, „Odesos Renesansas“.  Trijose kūrinio dalyse autorius apdainuoja Odesos žydų gyvenimą, „Žydiškame šokyje“ remiasi iš mamos vaikystės atkeliavusia lopšine.
 
Autobiografiniai momentai įamžinti ir pjesėse „Odesos konservatorijos valsas“, „Mano pirmasis roko koncertas“.  Pasak  V.Neselovskio, šio solinio albumo muzika – pati asmeniškiausia, kokią iki šiol jis yra sukūręs.
 
Odesai skirtą albumą muzikas įrašinėjo Bremeno „Sendesaal“ Vokietijoje, o po karantino gyvai pristatė koncerte, kurį transliavo Bremeno radijas.
 
Vadimo Neselovskio muzikinis kelias prasidėjo nuo klasikos – jis buvo vunderkindas ir jauniausias Odesos konservatorijos studentas. Bet greitai pianistą įtraukė džiazas, ir jis išvyko mokytis į Vokietiją, o vėliau – į Berklio muzikos koledžą Bostone (JAV).
Odesietis dažnai grįždavo į gimtinę, neliko čia kunkuliuojančių dramatiškų įvykių nuošalyje. Per Krymo aneksiją 2014-aisiais jis palaikė žemiečius su savo trio Lvovo džiazo festivalyje, 2015-aisiais pasirodė Ukrainai skirtame koncerte Berklyje.
 
Įtakingi Vakarų leidiniai tituluoja V.Neselovskį vienu talentingiausių  improvizuotojų. Pianistas nuo jaunų dienų suprato, kad jo pašaukimas – būti muzikos kūrėju plačiąja prasme ir nespraudė savęs į stilistinius rėmus. Jis reiškiasi kaip universalus improvizuotojas ir įvairių žanrų muzikos – nuo solo fortepijonui bei kompozicijų džiazo trio iki simfoninės – kūrėjas.
 
V.Neselovskio kūrinius atlieka tokie muzikos grandai kaip džiazo trimitininkas Randy Breckeris, vibrofonininkas Gary Burtonas, perkusininkas Antonio Sanchezas. Saksofonininkas Danielis Gauthier už albumą su V.Neselovskio „San Felio“ pelnė svarbų Vokietijos apdovanojimą „ECHO Klassik“.  Kaip kompozitorius odesietis bendradarbiauja su JAV ir Europos simfoniniais orkestrais.
 
Pastarąjį dešimtmetį pianistas yra dažnas savo mentoriaus G. Burtono partneris įrašų studijose. Legendinis vibrafonininkas įtraukė jį į savo garsųjį „Generations Quintet“ ir tapo vienu pagrindinių V.Neselovskio kūrybos propaguotojų.
 
Nemažai albumų pianistas įgrojo dviese su savo ilgamečiu scenos partneriu multiinstrumentininku Arkadijumi Šilkloperiu, o neseniai pradėjo bendradarbiauti su žymiuoju JAV avangardininku Johnu Zornu jo žydiškoms šaknims skirtame didingame projekte „Masada“, kurio pjesės skambėjo ir „Vilnius Jazz“ festivalyje 2018-2019 metais.
 
J.Zornas pakvietė V.Neselovskį jungtis prie projekto komandos paskutinėje „Masada“ ciklo dalyje „The Book Beriah“. J.Zorno leidykloje „Tzadik“ odesietis įrašė duetą su vienu talentingiausių JAV džiazo klavišininkų Craigu Tabornu.
 
Naujausias, su džiazo trio  V.Neselovskio įgrotas albumas „Get up and Go“ sulaukė labai palankaus  įtakingo džiazo leidinio „DownBeat“ įvertinimo.
 
Jievaras Jasinskis’ JJA Chamber Project (LT)
Jievaras Jasinskis – tb
Mindaugas Vadoklis – flgh
Pranas Kentra – g
Paulius Volkovas – g
Domantas Razmus – perc
Dainius Rudvalis – db
Sigitas Gailius – marimba
Andrius Rekašius – vibe, marimba,
Aistė Baliunytė – harp
 
Talentingas muzikos kūrėjas ir aranžuotojas, kolektyvų lyderis, universalus trombonininkas Jievaras Jasinskis kasmet sudrebina svarbiausių šalies džiazo festivalių scenas netradiciniais didelio formato projektais.
 
„JJA Chamber Project“ – šiemetė jo kūrybos naujiena, įkūnijanti džiazo ir akademinės muzikos sintezę bei dabartinį menininko interesų lauką. Šiame kolektyve J.Jasinskis suvienijo dviejų skirtingų disciplinų profesionalus, kad sujungtų savo mėgstamus džiazo ir akademinės muzikos kūrėjo amplua. Kiek tai pavyko, atskleis jo originalios kompozicijos.
 
„JJA Chamber Project“ jau įamžintas viename albume, kurio galima pasiklausyti virtualiai.
 
Projekto autorius Jievaras Jasinskis neatsitiktinai pasirinko tokią kūrybos kryptį – po trombono bakalauro studijų pernai jis baigė kompozicijos magistrantūrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) ir rimtai ėmėsi kompozitoriaus amato.
 
Šio kūrėjo muzikinė biografija netipiška. Į muzikos sceną jis atėjo iš „funk“ ir „acid jazz“ stilių grupės „Bekešo vilkai“, vėliau muzikavo populiariose jaunimo grupėse „Saulės kliošas“, „Skamp“, o su „InCulto“ netgi pabuvojo didžiojoje „Eurovizijoje“.
Tačiau profesinį kelią Jievaras nutarė tęsti kaip klasikinis trombonininkas, kol kūrybinės ambicijos menininko  nepastūmėjo į džiazą. 2014 metais  jo suburta galinga grupė „Reinless“ ėmė drebinti džiazo scenas, po to Jievaras subūrė „Lithuanian JJazz Ensemble“, tapo Kauno bigbendo vyriausiuoju dirigentu ir meno vadovu, debiutavo Euroradijo džiazo orkestre (2018), pasirodė kaip solistas su Latvijos radijo bigbendu,  jam talkino ir kaip kompozitorius.
 
Koncertų programos trombonininką scenose suvedė su Bobu Minzeriu, Peteriu Beetsu, Victoru Mendoza, Jorma Kalevi Louhivuori, Gunhild Carling ir daugeliu kitų iškilių užsienio improvizuotojų.
 
Be J.Jasinskio aranžuočių neapsieina nei džiazo orkestrai, nei popmuzikos atlikėjai, turbūt nebūtų naujai atgimęs ir Andriaus Mamontovo albumas „Šiaurės naktis. Pusė penkių“, įrašytas su Lietuvos kameriniu orkestru (LKO) garsiojoje Londono „Abbey Road Studios“. Albumo muziką kameriniam orkestrui aranžavo Jievaras, debiutavęs kaip kompozitorius ir LKO koncerte Nacionalinėje filharmonijoje.
 
Neseniai kūrėjas pristatė savo pirmąjį simfoninį veikalą – „Simfoniją iš Šiaurės Jeruzalės“, kurioje klasikinė muzika persipina su Artimųjų Rytų melodijomis ir lietuvių folkloru.
 
Mindaugas Vadoklis yra vienas talentingiausių ir universaliausių Lietuvos improvizacinės muzikos trimitininkų, kuris sėkmingai reiškiasi ir tarpdisciplininio meno projektuose.
 
Atlikėjas studijavo džiazą Klaipėdos universitete ir LMTA, nuolat dalyvauja tarptautiniuose džiazo renginiuose, yra viešosios įstaigos „Menų cechas“ įkūrėjas ir vadovas.
 
Nuo 2007-ųjų jis dirba Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) bigbende, kartu muzikuoja daugelyje kitų  kolektyvų, tarp jų – „Lithuanian Art Orchestra“, „Lithuanian Jazz Ensemble“, Klaipėdos džiazo orkestre, „Baltic Salsa Orchestra“, įvairiuose kameriniuose projektuose.
 
Mindaugas bendradarbiavo ne tik su ryškiausiomis Lietuvos džiazo asmenybėmis, bet taip pat su žinomais užsienio improvizuotojais – Kenny Wollesenu, Jonathanu Haffneriu, Retto Zuchneriu,  Fulvio Buccafusco, Fabrizio Brusca, Goranu Krmacu, Bilalu Karamanu ir kitais. Trimitininkui teko koncertuoti ir su Jojo Mayeriu, Sheila Raye Charles, Victoru Mendoza.
 
M.Vadoklis su įvairiomis grupėmis pasirodė Ispanijoje, Portugalijoje, Belgijoje, Olandijoje, Danijoje, Šveicarijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Baltijos šalyse.
 
Pranas Kentra – universalus gitaristas ir džiazo kūrėjas. Jis studijavo džiazą Vilniaus kolegijoje, LMTA bei „Prince Claus“ konservatorijoje Groningene (Olandija), reiškiasi ir džiazo, ir šiuolaikinės muzikos projektuose.
 
Atlikėjas bendradarbiavo su daugeliu šalies džiazo kūrėjų, Kauno ir Vilniaus bigbendais, Olandijos, Bulgarijos, Kinijos muzikantais, grojo su Šv.Kristoforo bei Klaipėdos kameriniais orkestrais. 2013 metais Prano Kentros trio laimėjo „Gitarų šėlsmo“ konkursą Vilniuje. Gitaristas taip pat yra ir nuolatinis šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ narys, Vilniaus kolegijos pedagogas.
Kaip įvairių projektų dalyvis Pranas pasirodė Olandijoje, Vokietijoje, Liuksemburge, Šveicarijoje, Bulgarijoje, Slovėnijoje, Baltijos šalyse. Jis yra išleidęs du autorinės muzikos albumus.
 
Paulius Volkovas groti gitara mokėsi Vilniaus kolegijoje, nuo studijų metų dalyvauja džiazo festivaliuose ir konkursuose kaip atlikėjas ir kompozitorius. 2006-aisiais jo trio laimėjo pirmąją vietą tarptautiniame konkurse „Džiazo fontanas“ Panevėžyje, o 2009 metais su grupe „Yrinauda“ gitaristas pelnė „Vilnius Jazz Young Power“ konkurso „Grand Prix“.
 
Paulius dalyvavo grupių „Reinless“, „Jing'a Ling“, „Saulės Kliošas“, „Migloko“, „The Ditties“, „The Schwings“, „Baisios Stygos“, „Mad Harmonix“ projektuose, su įvairiais kolektyvais pasirodė svarbiausiuose Lietuvos džiazo festivaliuose, gastroliavo Vokietijoje, Lenkijoje, Turkijoje, Prancūzijoje, Baltarusijoje, Italijoje, Suomijoje, Estijoje, Latvijoje.
 
Domantas Razmus yra jaunosios kartos džiazo ir improvizacinės muzikos būgnininkas, perkusininkas, kompozitorius. Profesionalią muzikanto karjerą jis pradėjo būdamas aštuoniolikos, laimėjęs atranką į „Travelling Youth Orchestra“, su kuriuo jam teko groti Prancūzijoje ir Baltijos šalyse.
 
Būgnininkas baigė šiuolaikinės muzikos ir improvizacijos magistro studijas LMTA, pagal „Erasmus“ mainų programą mokėsi „Prince Claus“ konservatorijoje Groningene, nuo 2012-ųjų intensyviai koncertuoja, dalyvauja atvirose džiazo sesijose ir eksperimentinės muzikos projektuose. 
 
D.Razmus groja grupėse „Castor Stetson“, „Honkin’ Dudes“, „Laivo Troupe“,  „Leonardas Pilkauskas Septet“, „Lithuanian JJazz Orchestra“.  Įvairūs projektai jį suvedė scenoje su daugeliu Lietuvos džiazo ir improvizacinės muzikos grandų, tarp jų – Liudu Mockūnu,  Arnu Mikalkėnu, Kęstučiu Vaiginiu, Liutauru Janušaičiu, Klaudijumi Štuopiniu, Dmitrijumi Golovanovu, Vyčiu Nivinsku.
Domantas pasirodė visuose didžiuosiuose šalies džiazo festivaliuose, taip pat šiuolaikinės muzikos festivaliuose Raseiniuose, „Druskomanijoje”, „Jaunoje muzikoje”.
 
Su skirtingais ansambliais („R.A.D.D.“, „TDT“, „D.Jurevičius Group“) būgnininkas tris kartus (2013, 2016 ir 2018 m.) laimėjo „Vilnius Jazz Young Power“ konkurso „Grand Prix“. 2017 metais jam skirta pirmoji vieta būgnininkų konkurse „Tamsta Drumday“.
 
Dainius Rudvalis – vienas perspektyviausių šalies akademinės muzikos atstovų. Jis studijavo kontrabosą LMTA bei Leošo Janačeko muzikos ir menų akademijoje Brno (Čekija), kelerius metus bendradarbiavo su garsiuoju Baltijos šalių kameriniu orkestru „Kremerata Baltica“.
 
Nuo 2016-ųjų atlikėjas groja tarptautiniame simfoniniame orkestre „Nordic Symphony Orchestra“, yra jo kontrabosų grupės koncertmeisteris. Šiuo metu Dainius taip pat vadovauja Lietuvos nacionalinio simfoninio (LNSO) kontrabosų grupei, yra Kauno miesto simfoninio orkestro artistas, styginių kvarteto „Bass Arco“ narys.
 
Andrius Rekašius groti perkusija mokėsi LMTA ir Norvegijos muzikos akademijoje Osle. Jis yra LNSO artistas, šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ bei ansamblio „Giunter Percussion“ narys.
 
Sigitas Gailius perkusininko įgūdžius kaupė LMTA, nuo 2016-ųjų čia dėsto mušamuosius instrumentus. Jis taip pat groja ansamblyje „Giunter Percussion“, pasirodė kaip solistas su Lietuvos kameriniu orkestru bei Rygos „Sinfonietta“.
 
Aistė Baliunytė – viena profesionaliausių šalies arfininkių, daugelio tarptautinių konkursų prizininkė, įvairių fondų stipendininkė. Baigusi Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą,  Aistė tęsė mokslus Nacionalinėje Paryžiaus muzikos konservatorijoje (CNSMD de Paris), o šiuo metu yra Nacionalinio operos ir baleto teatro arfų grupės koncertmeisterė.
 
Atlikėja taip pat bendradarbiauja su Klaipėdos muzikiniu teatru bei Jevlės simfoniniu orkestru Švedijoje, koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje kaip solistė ir su kameriniais ansambliais. Ji yra pirmoji Lietuvos arfininkė, išleidusi solinį albumą.
 
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Vadim Neselovsky (UA), Jievaras Jasinskis JJA Chamber Project (LT) Š 2022-10-15 19:00 Lietuvos rusų dramos teatras, Vilnius 11.00 - 31.00
Renginys Vadim Neselovsky (UA), Jievaras Jasinskis JJA Chamber Project (LT)
Data / Laikas Š 2022-10-15 19:00
Renginio vieta Lietuvos rusų dramos teatras, Vilnius
Kaina 11.00 - 31.00
Svarbi informacija

Durys atidaromos: ~18:30
Pertraukos: nėra
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos: netaikomos


Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Renginio vieta
Lietuvos rusų dramos teatras
J. Basanavičiaus g.13 Vilnius Lietuva
Organizatorius
VšĮ ''Vilniaus džiazo festivalis''
VšĮ ''Vilniaus džiazo festivalis''
P. Skorinos g. 16 – 2 Vilnius
office@vilniusjazz.lt / +37069885023
Įmonės kodas: 126271935
Renginys Vadim Neselovsky (UA), Jievaras Jasinskis JJA Chamber Project (LT)
Data / Laikas Š 2022-10-15 19:00
Renginio vieta Lietuvos rusų dramos teatras, Vilnius
Kaina 11.00 - 31.00
Kitos datos Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą Alexander Hawkins Trio (JK), Oak Birches and Klaipėda Jazz Orchestra (LT) Alexander Hawkins Trio (JK), Oak Birches and Klaipėda Jazz Orchestra (LT) Lietuvos rusų dramos teatras, Vilnius 11.00 - 31.00
Pirkti bilietą Vilnius Jazz 2022: Abonementas Vilnius Jazz 2022: Abonementas - Lietuvos rusų dramos teatras, Vilnius 81.00 - 121.00
Pirkti bilietą Vilnius Jazz 2022: moksleivio/studento abonementas Vilnius Jazz 2022: moksleivio/studento abonementas - Lietuvos rusų dramos teatras, Vilnius 41.00
Pirkti bilietą Liudas Mockūnas - Samuel Blaser - Marc Ducret (LT-CH-FR), Improdimensija feat. Marc Ducret (LT-FR) Liudas Mockūnas - Samuel Blaser - Marc Ducret (LT-CH-FR), Improdimensija feat. Marc Ducret (LT-FR) Lietuvos rusų dramos teatras, Vilnius 11.00 - 31.00
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti