Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Vakaras - koncertas smuikininko prof. Viktoro Radovičiaus šimtmečiui

A 2019-12-10 19:00
Fortepijonų salonas ORGANUM, Vilnius
7.00 - 10.00

„Lietuvos muzikos istorijos pėdsakais“ – koncertas, kuriame prisiminsime iškilų menininką pedagogą prof. Viktorą Radovičių.

Profesorius – ryškus Lietuvos šiuolaikinės profesionalios smuiko mokyklos atstovas, išugdęs kelias mūsų smuiko koncertinių atlikėjų bei pedagogų kartas. Jo mokinius šiandien sutinkame koncertuojančius pasaulio scenose, jų tarpe yra pripažinti meno veikėjai, meno mokyklų ir universitetų dėstytojai, profesoriai, įvairių orkestrų ir ansamblių dalyviai, kurie kūrybiškai interpretuoja ir perduoda šiandieninę patirtį savo mokiniams.

Prof. Viktoras Radovičius gimė Abchazijoje, 1948 m. baigė Maskvos konservatoriją, prof. Davido Oistracho smuiko klasę. Atvykęs į Lietuvą, kelerius metus dirbo Radijo simfoninio orkestro artistu, taip pat – mokytoju Vilniaus dešimtmetėje mokykloje, o nuo 1952 m. ir Lietuvos konservatorijos dėstytoju. 1966 m. V. Radovičius tapo docentu, o 1979 m. – profesoriumi. Buvo nusipelnęs meno veikėjas.

Smuikininkas koncertavo kameriniuose ansambliuose su Mariam Azizbekova, altininku Jurgiu Fledžinsku, violončelininku Michailu Šenderovu, klarnetininku Algirdu Budriu ir kitais. 1960 m. talkino Sauliui Sondeckiui suburiant Lietuvos kamerinį orkestrą, buvo ilgametis jo koncertmeisteris ir solistas, dalyvavęs visuose to meto koncertuose Lietuvoje ir užsienio šalyse.

Profesorius skiepijo studentams aukšto profesionalumo siekius, pasižymėjo kruopštumu ir reiklumu intonacijai, griežimo technikai ir kūrinio formai. Tam skyrė dėmesį neskaičiuodamas valandų, lavino studentų muzikinį skonį, drauge su jais klausėsi ir analizavo pasaulio įžymiųjų smuikininkų garso įrašus. V. Radovičiaus klasėje mokėsi ir kūrybiškai jo darbus tęsė Audronė Vainiūnaitė, Petras Kunca, Jurgis Dvarionas, Undinė Jagėlaitė ir kiti. Daug metų Lietuvos kamerinio orkestro smuikų grupę sudarė jo auklėtiniai, jie yra Vilniaus kvarteto, Čiurlionio kvarteto ir kitų kamerinių ansamblių nariai. Daug jo mokinių sutinkame ir pasaulio koncertų scenose: Izraelyje, Kanadoje, Prancūzijoje ir kitur.

V. Radovičius dažnai skaitydavo mokslinius pranešimus bei teikė konsultacijas smuiko dėstymo metodikos klausimais, būdavo kviečiamas į įvairių egzaminų bei konkursų vertinimo komisijas tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Šiame koncerte skambės smuiko muzika, atliekama profesoriaus mokinių.

Savo šiltais prisiminimais ir istorijomis apie meilę muzikai bei pažintį su prof. V. Radovičiumi dalinsis prof. dr. Jurgis Dvarionas ir kiti menininkai.

 

 

Renginio nuoroda: https://www.facebook.com/events/2446666058991720/?active_tab=about

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Vakaras - koncertas smuikininko prof. Viktoro Radovičiaus šimtmečiui A 2019-12-10 19:00 Fortepijonų salonas ORGANUM, Vilnius 7.00 - 10.00
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 60 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val. 30 min.
Pertraukos: nėra
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Nuolaidos: 
- studentams, moksleiviams, senjorams (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų ir nuolaidų kuponų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Renginio vieta
Fortepijonų salonas ORGANUM
J.Basanavičiaus g. 26, Vilnius Vilnius Lietuva
Organizatorius
UAB Organum
UAB Organum
S. Konarskio g. 9-2 Vilnius
info@organum.lt/+37069837221
Įmonės kodas: 123884954
PVM kodas LT238849515
Kitos datos Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą Fortepijono Aukso amžius. Jausmai ir vaizduotė. Dariaus Mažinto fortepijono rečitalis Fortepijono Aukso amžius. Jausmai ir vaizduotė. Dariaus Mažinto fortepijono rečitalis Fortepijonų salonas ORGANUM, Vilnius 8.00 - 15.00
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!
Pirkti bilietą Kvietimas šokiui. Sonata Zubovienė vs Rokas Zubovas Kvietimas šokiui. Sonata Zubovienė vs Rokas Zubovas Fortepijonų salonas ORGANUM, Vilnius 7.00 - 10.00
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!