Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Vilnius Jazz Young Power

S 2018-10-14 15:00
Rusų dramos teatras, Vilnius
Vilnius Jazz 2018: Vilnius Jazz Young Power

Parxess 600
Mantvydas Pranulis - sintezatoriai, trimitas
Dominykas Norkūnas - gitara
Ignas Kasikauskas - būgnai

Deimantas Balys Jūrevičius - g
Donatas Petreikis - saxes
Domas Žeromskas - p
Nojus Drąsutis – b
Domantas Razmus – dr

Grupė gyvuoja dvejus metus, pernai tapo VJYP konkurso finalininke ir pelnė jo apdovanojimą už geriausią standarto interpretaciją. Dabar kvintetas vėl bando laimę kiek pasikeitusios sudėties. Konkurso finalui jis parengė grupės lyderio kompoziciją „Sinclair“.

Deimantas Jūrevičius studijavo Vilniaus konservatorijoje bei Danijos karališkoje muzikos akademijoje Olborge, tęsė mokslus Vilniaus kolegijos ritminės muzikos katedroje, o šiuo metu yra LMTA šiuolaikinės muzikos ir laisvojo džiazo specialybės magistrantas.

Gitaristas grojo įvairiausiose grupėse, tarp jų – „Soul Syrup“,  „Such'a'Trip“, „TribalVibe“, „Diama“, „Maneuver“, „VR Quartet“, dalyvavo  „Saeby Jazzfestival“  (Danija), „Kaunas Jazz“, „PIN dienų“, „Vilnius Mama Jazz“ festivaliuose.

Šiuo metu Deimantas pristatinėja savo autorinę programą ir dalyvauja tarptautiniuose projektuose.

Donatas Petreikis baigė fortepijono specialybę Skuodo menų mokykloje, bet nutarė toliau studijuoti saksofoną – įstojo į Vilniaus konservatoriją ir LMTA, o šiuo metu tęsia mokslus Danijoje.

Muzikantas groja popgrupėje „Saulės broliai", džiazo kvartetuose „R.A.D.D.” ir „Apricity”, grupėje „The Septet“, bendradarbiauja su žinomais Lietuvos džiazo kūrėjais Dmitrijumi Golovanovu, Andrejumi Polevikovu, Eugenijumi Kanevičiumi, Pauliumi Volkovu, Mindaugu Vadokliu.

2013 metais Donatas buvo pripažintas geriausiu VJYP instrumentininku, be to, pelnė tokį titulą ir konkurse  „GrocK”, tapo tarptautinio džiazo muzikantų konkurso Rostove prie Dono (Rusija) laureatu.

Jo lankstumą liudija plati žanrinė festivalių, kuriuose dalyvavo, paletė:  „Vilnius Mama Jazz",  „Vilnius Jazz",  „Ignalina Jazz”,  „Tallin Jazz one”, „Tudengijazz” (Estija), „Saulkrasti Jazz Festival“ (Latvija),  dainuojamosios poezijos festivalis  „Tai - aš”,  „Senamiesčio žiogas", „Sostines dienos”, „Tebūnie naktis”, „Vilnius Gdanske“ ir daugelis kitų.

Domas Žeromskas jau pasirodė  beveik visose svarbiausiose Lietuvos džiazo scenose, bendradarbiavo  su žymiais Lietuvos džiazo kūrėjais. Pernai jis buvo pripažintas VJYP konkurso atradimu.

Pradėjęs mokytis džiazo pas Olegą Molokojedovą, jaunuolis netrukus buvo įtrauktas į Vytauto Labučio ansamblių veiklą, kartu su juo įkūrė grupę „Silent Blast”, kurią kelerius metus globojo ir į gastroles užsienyje siuntė festivalis „Kaunas Jazz”.

Pavasarį Domas įrašė su žymiais Lietuvos džiazo atlikėjais ir  svečiais iš užsienio savo debiutinį albumą, kuris šiuo metu ruošiamas leidybai, o vasarą mokėsi iš džiazo korifėjų Berklio muzikos koledžo Bostone programoje ir gavo stipendiją bakalauro studijoms šioje mokykloje.

Nojus Drąsutis atkreipė į save dėmesį dar mokydamasis Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje, kur įspūdingai reiškėsi saksofonininko V.Labučio suburtame moksleivių džiazo ansamblyje, koncertavo su juo šalies džiazo festivaliuose.

Bosininkas laimėjo pirmąsias vietas su Olego Molokojedovo vadovaujamu džiazo ansambliu tarptautiniame džiazo konkurse „Don Chento Jazz“ Kaliningrade bei  tarptautiniame konkurse „Muzika be sienų“, įsiamžino šio ansamblio kompaktiniame diske.

Nojaus  kartu su keturiais muzikos mokyklos bendramoksliais įkurta grupė „Made in 234“ 2014-aisiais laimėjo VJYP konkurso „Grand Prix“, o po metų – pagrindinį prizą studentų džiazo konkurse Tirgu Mureše (Rumunija).

N.Drąsutis taip pat groja V.Labučio grupėje „Silent Blast“. Jis pasirodė beveik visuose didžiuosiuose Lietuvos džiazo festivaliuose bei Latvijos „Saulkrasti Jazz“.

Domantas Razmus 2017 metais baigė bakalauro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos džiazo skyriuje. Jau nuo 2012 metų jis sėkmingai koncertuoja su žinomais Lietuvos džiazo bei kitų stilių muzikantais, tarp jų - Dmitrijumi Golovanovu, Kęstučiu Vaiginiu, Vyčiu Nivinsku, Vyčiu Smolskumi, Armanu Isojanu, Klaudijumi Štuopiniu.

2012 metais D.Razmus laimėjo  ,,Vilnius Jazz Young Power” konkurso ,,Grand Prix” su grupe ,,R.A.D.D.”, o 2016-aisiais -  su grupe ,,TDT”. 2017 metais jam skirta pirmoji vieta būgnininkų konkurse  ,,Tamsta Drumday”. Nuo 2016-ųjų jis yra džiazo kvinteto „Cinamon“ narys, koncertavo su juo Lietuvoje ir Vokietijoje.

Būgnininkas sukaupė nepaprastai spalvingą išraiškos priemonių arsenalą. Jo grojimo stiliui būdingi pop-, funko, ,,fusion” elementai, jis semiasi įkvėpimo tradiciniame džiaze, nuo paauglystės pamėgtoje hardroko  ir pankroko muzikoje, yra linkęs į avangardinius ir ,,free” džiazo ieškojimus.

Dushna
Kazimieras Jušinskas - saksofonai
Dominykas Norkūnas - gitara
Simonas Kaupinis - tūba
Aurelijus Užameckis - kontrabosas
Domantas Razmus - būgnai

Dvi iš Jos
Greta Šimkutė - vokalas
Viktorija Raibužytė - vokalas
Anastasija Šanina - fortepijonas
Dominykas Žernys - bosinė gitara
Kristupas Kmitas - mušamieji

Konkurso svečias:

Džiazlaif (Lietuva)
Kazimieras Jušinskas – as,ss
Arminas Bižys - as
Danielius Pancerovas – bs
Paulius Vaškas - g
Aurelijus Užameckis - db
Ignas Kasikauskas – dr

Grupė susibūrė prieš dvejus metus, bet jau spėjo nugriaudėti „Vilnius Jazz“, „Vilnius Mama Jazz“, „Kaunas Jazz“, „Peronas Jazz“, „Šiauliai Jazz“,„Saulkrasti Jazz“ (Latvija) festivaliuose, koncertavo Berlyne, Leipcige ir kituose Vokietijos miestuose.

Pernai kolektyvas laimėjo  „Vilnius Jazz Young Power“ konkurso  „Grand Prix“ ir specialųjį prizą už geriausią originalią kompoziciją. Šių metų pradžioje išleido debiutinį albumą, kuriam muziką įrašė „Big Jelly“ studijoje Anglijoje.

„Džiazlaif“ branduolį sudaro Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) saksofonininkų kvarteto „Katarsis4“ nariai, jau gerai žinomi šalies džiazo sluoksniuose. Vaikinai daugiausia reiškiasi džiazo scenose, bet savo kompozicijas grindžia panko, eksperimentine ir avangardine muzika, kurią scenoje miksuoja intensyviai bendraudami ir soliuodami.

„Džiazlaif“ nariai drauge kuria savo originalų repertuarą, suteikdami jam individualių, kontrastingų spalvų. Universalūs muzikantai dalyvauja ir kitų menų projektuose.

Kazimieras Jušinskas mokytis muzikos pradėjo Alytaus muzikos mokykloje, grojo Alytaus jaunimo simfoniniame orkestre, tapo Juozo Pakalnio konkurso laureatu. Susidomėjęs džiazu, saksofonininkas tęsė studijas Vilniaus konservatorijoje, grojo  „Magic Time“ bei  konservatorijos bigbenduose, dalyvavo MIDI roko operos projekte.

Šiuo metu K.Jušinskas studijuoja LMTA, yra grupių „Džiazlaif“, „The Septet“,  saksofonų kvarteto „Katarsis4“ narys. Soprano ir alto saksofonais grojantis muzikas dalyvavo „Vilnius Mama Jazz“, „Kaunas Jazz“ ir „Peronas Jazz“ džiazo festivaliuose.

Arminas Bižys yra Juozo Pakalnio konkurso nugalėtojas. Muziko kelią jis pradėjo įstojęs į Vilniaus konservatoriją, šiuo metu studijuoja LMTA.

Baritoniniu bei alto saksofonais grojantis muzikantas reiškiasi įvairaus žanro kolektyvuose – jis yra saksofonų kvarteto „Katarsis4“,  grupių „Džiazlaif“, „Miško Gyventojai“,  šiuolaikinės muzikos ansamblio „Syneasthesis“ narys, Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio pučiamųjų orkestro artistas. 

Danielius Pancerovas pradėjo domėtis džiazu Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje, čia kaupė žinias savarankiškai, nes džiazo skyriaus mokykloje nėra.

Vėliau jis grojo su Klaipėdos džiazo orkestru ir grupe „Funk in“ uostamiesčio „Pilies džiazo festivalyje“, su LMTA bigbendu – „Kaunas Jazz“ ir „Vilnius Mama Jazz“ festivaliuose.
 
Šiuo metu saksofonininkas yra grupių „Katarsis4“,  „Džiazlaif“, „The Septet“ narys,  dalyvauja įvairiuose meno  projektuose Lietuvoje ir už jos ribų.

Paulius Vaškas studijavo elektrinę gitarą LMTA džiazo katedroje. Jis yra garsios alternatyvaus džiazo grupės „Sheep Got Waxed“ narys. Su šiuo trio gitaristas įrašė muziką Vido Bareikio spektakliui „Kovos klubas“, kuri buvo nominuota Auksiniam scenos kryžiui, išleido du albumus, pasirodė „Cosmo Jazz“ festivalyje Prancūzijoje, Birmingamo džiazo ir bliuzo, Braitono festivaliuose Didžiojoje Britanijoje, koncertavo Estijoje ir Rusijoje, 2011 metais  laimėjo „Vilnius Jazz Young Power“ konkurso „Grand Prix“.

Aurelijus Užameckis atstovauja ir džiazo, ir klasikinės muzikos scenai, yra nacionalinių konkursų laureatas. Jis dalyvavo abiejų žanrų festivaliuose, tarp jų – „Gaida“, „Be Stogo”, „Kaunas Jazz”, „Peronas Jazz”.

Kontrabosininkui teko tobulintis Petru Iugos, Wolfgango Harrerio, Miloslavo Jelíneko, Božo Paradžiko meistriškumo kursuose.

Šiuo metu jis mokosi Vilniaus kolegijoje, aktyviai reiškiasi džiazo ir improvizacinės muzikos projektuose,  bendradarbiauja su  kitų disciplinų menininkais. Su improvizacinės stovyklos „Agata Langai“ ansambliu atlikėjas išleido albumą „Langai į“.

2017-ųjų „Vilnius Jazz Young Power“ konkurse A.Užameckio virtuozišumas buvo įvertintas prizu „Už universalią boso raišką“.

Ignas Kasikauskas sėsti prie būgnų išdrįso tik paauglystėje, bet iš karto suprato, jog tai – jo pašaukimas, tad netrukus pasišventė šiam instrumentui Vilniaus konservatorijoje, vėliau baigė studijas LMTA džiazo skyriuje. Būgnininkas taip pat semėsi patirties meistriškumo kursuose Italijoje, Danijoje, Suomijoje.

Igno atliekamos muzikos spektras – nuo pop- iki laisvojo džiazo. Jis muzikavo su daugeliu žinomų improvizuotojų, tarp jų – Arkadijumi Gotesmanu, Eugenijumi Kanevičiumi, Tomu Razmumi, Arnu Mikalkėnu, pasirodė „Vilnius Mama Jazz“, „Kaunas Jazz“,  „Peronas Jazz“,  „Saulkrasti Jazz Festival“,  „Roma Summer Jazz festival“ scenose, gastroliavo Italijoje, Vokietijoje, Slovakijoje, Austrijoje, Rusijoje ir kitose šalyse.
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta  
Vilnius Jazz Young Power S 2018-10-14 15:00 Rusų dramos teatras, Vilnius
Svarbi informacija
Durys atidaromos: likus 30 minučių iki renginio pradžios
Pertraukos: nėra
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos: netaikomos
Renginio vieta
J. Basanavičiaus g.13 Vilnius Lietuva
Organizatorius
VšĮ ''Vilniaus džiazo festivalis''
VšĮ ''Vilniaus džiazo festivalis''
P. Skorinos g. 16 – 2 Vilnius