Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

XXI a. metų laikai: Pärt, Gelgotas, Vivaldi kitaip

Š 2019-03-16 19:00
COMPENSA koncertų salė, Vilnius
17.00 - 52.00
Kovo 16 d., šeštadienį, 19 val. koncertų salėje „Compensa“

„XXI a. metų laikai“


Orkestro muzikos koncertas
Su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru muzikuoja kompozitoriaus ir dirigento Gedimino Gelgoto 2006 m. įkurtas ansamblis NIKO (Naujų idėjų kamerinis orkestras). Tai – stygininkų kolektyvas, kuriame muzikantai į savo pasirodymus integruoja choreografiją, vaidybą, taip sukurdami unikalią atlikimo koncepciją, kurią galima pavadinti „vizualizuota muzika“. Antai 2011 m. „Hessische Allgemeine“ kritikas W. Fritschas rašė: „Jų muzikavimas savo konceptualumu primena Apple modelį kompiuterijos pasaulyje: emocijas stipriai veikiančia programa, jautriu ir įtaigiu ryšiu su vartotojais, t. y. publika, dizainu, t. y. prabangiu muzikantų aprangos stiliumi. Kitaip tariant, stygininkai iš Lietuvos ir jų vadovas G. Gelgotas tiesiog pavergė klausytojus, atėjusius į baigiamąjį tarptautinio minimalistinės muzikos festivalio koncertą Kaselyje.“ Amerikiečių minimalizmo žvaigždė Terry Riley’s taip pat yra išreiškęs susižavėjimą NIKO ir G. Gelgoto muzika: „Tai, ką jūs darote, – iš tiesų efektinga. Man patinka, kai atlikėjai groja atmintinai. Man patinka jūsų muzikantų jautrus vibrato ir dėmesys garso grynumui. Žaviuosi, kad jums tai svarbu, kad esate išalkę muzikos, kuri skleidžia taiką.“

Lietuvos atlikėjai scenoje pasirodo su Kazachstane gimusiu totorių, baltarusių ir korėjiečių kilmės smuikininku Romanu Kimu, šiuo metu reziduojančiu Vokietijoje. Šiam smuikininkui iki šiol didelę įtakų daro legendinio roko gitaristo Jimi Hendrixo menas, be to, R. Kimas rašo muziką, atlieka klasikinių kūrinių transkripcijas.

Šio vakaro programoje – šiuolaikinės Arvo Pärto ir Gedimino Gelgoto kompozicijos bei šiuolaikiškai Maxo Richterio interpretuojami baroko maestro Antonio Vivaldi „Keturi metų laikai“.

https://www.facebook.com/events/388354408403770/

Renginio nuoroda: http://www.filharmonija.lt

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
XXI a. metų laikai: Pärt, Gelgotas, Vivaldi kitaip Š 2019-03-16 19:00 COMPENSA koncertų salė, Vilnius 17.00 - 52.00
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 18:00
Renginio trukmė: 2 val. 30 min.
Pertraukos: 1
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Amžiaus cenzas:
N-7
Nuolaidos:
- 20% su LNF lankytojo kortele 2 bil. (nuolaida taikoma tik kasoje pateikus kortelę)
- 15% su Daily Card kortele 2 bil. (į nuolaidos laukelį įvesti kortelės numerį)
*nuolaida netaikoma mažiausiam kainos nominalui

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų ir nuolaidų kuponų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Renginio vieta
Kernavės g. 84 Vilnius Lietuva
Organizatorius
Lietuvos nacionalinė filharmonija
Aušros vartų g. 5 Vilnius