logo
Krepšelis: 0
logo
Pasirinkite periodą:
Krepšelis: 0
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Literatūros festivalis ''OPEN BOOKS''

Š 2022-09-24 11:00
14.00 - 16.00
Rodyti aprašymusSlėpti aprašymus

Rugsėjo 23-24 dienomis Vilniuje jau ketvirtą kartą vyks literatūros festivalis „Open books“, kuriame šiemet dalyvaus pasaulinio garso rašytojai, naujas knygas išleidę lietuvių autoriai, bus skiriamas dėmesys jauniems poetams, vyks literatūrinės diskusijos, o visus Nacionalinėje dailės galerijoje vyksiančius susitikimus jungs šių metų festivalio tema, susijusi su įvykiais Ukrainoje: „Ką gali literatūra: rašytojų vaidmuo karo akivaizdoje“.
Jau patvirtinta, kad festivalyje dalyvaus Nobelio premijos laureatė Svetlana Aleksijevič, – jos ankstesnį vizitą prieš kelis metus sutrukdė įvykiai Baltarusijoje, todėl ji nekantrauja susitikti su lietuvių skaitytojais – juo labiau, kad jos knygose paliečiamos temos apie totalitarizmą, santvarkos gniuždomą žmogų, karą itin aktualios šiuo metu. Festivalio organizatoriai teigia, kad šiuo metu vyksta derybos ir su kitais garsiais rašytojais iš užsienio, tad tikimasi, kad programa pasipildys žinomais vardais
Lietuvių autorių galerijoje jau patvirtino savo dalyvavimą:  Vaiva Grainytė, Rolandas Rastauskas, Rasa Aškinytė, Jurga Vilė, Laurynas Katkus, Lina Buividavičiūtė, Eglė Frank, Antanas Šimkus, Ramūnas Liutkevičius,  Dovilė Raustytė, Dainius Gintalas, Bernardas Gailius,  Aldona Tüür, Evaldas Tornau. Kiti autoriai festivalio komisijos bus atrinkti ir paskelbti iki rudenio.

Praėjusiais metais „Open books“ festivalyje startavo diskusijoms skirta erdvė, kurioje buvo kalbama įvairiomis su literatūra susijusiomis temomis. Šiais metais festivalyje tradicija bus išlaikyta – Nacionalinėje dailės galerijoje bus dvi renginių salės – vienoje jų vyks susitikimai su lietuvių ir užsienio rašytojais, o kitoje bus rengiamos diskusijos, kurių centre – negrožinė literatūra, rašytojų vaidmuo istorinių lūžių akimirkomis.

Bilietų kiekis yra ribotas.

Visas festivalio naujienas galima sekti ir prenumeruoti: https://www.openbooks.lt/

Organizatoriai: VšĮ "Open Books"

 
Festivalio renginiai