Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

''Margiris'' Vilniaus universiteto dramos teatras

K 2018-05-03 19:00
Vilniaus universiteto teatro salė, Vilnius
2.00 - 4.00
„MARGIRIS“ pagal Kazio Inčiūros pjesę.

Spektaklis apie legendinius Pilėnų gynėjus skiriamas Lietuvos Valstybės šimtmečiui.

Premjera!
Spektaklis rodomas 2018 m. gegužės 2, 3, 4 d. 19 val.
VU Teatro salėje, Universiteto g. 3, Vilniuje.

Sceninės kūrinio redakcijos autorius ir režisierius – Rimantas Venckus
Dailininkė – Dalia Kiaupaitė
Muzikos autorius – Andrius Šiurys
Sceninio judesio vadovė – Kamilė Narkutė

Lietuviai ugnį laikė šventa. Ji buvo garbinama. Ji maitino ir šildė. Ir skaudžiai degino. Bet nebijota sudegti šventojoje ugnyje. Taip atsitiko ir 1336 m. legendiniuose Pilėnuose  (Punios, o gal Bilionių piliakalnyje), kai kunigaikščio Margirio vadovaujami pilies gynėjai nusprendė geriau žūti ant laužo, nei pasiduoti kryžiuočių ordino kariams. Svarbiausia buvo išsaugoti orumą, garbą ir laisvę.

Ar ne iš šių Pilėnų pelenų įpūsta ir 1918-ųjų vasario 16-osios žiežirba? Matyt, ta ugnies galia tikėjo ir Romas Kalanta, pasirinkdamas ją kovos ginklu prieš sovietų okupaciją. Taikūs, šildantys laužai liepsnojo ir 1991-ųių sausį prie Seimo rūmų, kur dar kartą buvo iškilęs realus pavojus žmonių laisvei.

Laisvės ugnis tebedega ir mūsų širdyse. Bet ją reikia nuolat kurstyti. Atmintimi. Sąžine. Darbais. Kūryba. Ir legendomis. Nes be jų nebūtų nei Vasario 16-osios, nei šiandieninės Lietuvos. Šimtas metų laike, o mūsų sąmonėje – tai ištisi amžiai.

Rimantas Venckus

Vilniaus universiteto dramos teatras (dar žinomas kaip trupė „Minimum“) – tai teatras, kurio kūrybinių ieškojimų pagrindas ir esmė yra literatūros veikalų interpretavimas. Statomos tiek klasikos, tiek šiuolaikinės pjesės, kuriose jaučiamas jaunatviškas šių dienų pulsas, inscenizuojama proza ir poezija.
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
''Margiris'' Vilniaus universiteto dramos teatras K 2018-05-03 19:00 Vilniaus universiteto teatro salė, Vilnius 2.00 - 4.00
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.ltDurys atidaromos: ~18:40
Renginio trukmė: ~1:30
Pertraukos: nėra
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos:
- 2 € studentams, moksleiviams, vaikams, senjorams ir asmenims su negalia (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 2 € su Laisvalaikio kortele (į nuolaidos laukelį įvesti pirmus 6 kortelės numerio skaičiusą)
Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.
Renginio vieta
Universiteto g. 3, Vilnius Vilnius Lietuva
Organizatorius
Vilniaus universitetas
Vilniaus universitetas
Įmonės kodas 211950810