logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

Tuskulėnų dvaro ekspozicijos

Pr 2024-01-01 00:00 - A 2024-12-31 23:59
Tuskulėnų rimties parko memorialinis kompleksas, Vilnius

Įsigiję Bilietai.lt bilietą šiame muziejuje galėsite apsilankyti jums patogiu metu (muziejaus darbo laiku). Bilietas galios iki 2024 12 31.

------------------------------------------------------------

Tuskulėnų rimties parko memorialinis kompleksas yra unikali vieta, jungianti kelias visiškai skirtingas epochas – didingą praeitį ir vykdytų nusikaltimų pėdsakus. Šioje vietoje XVI a. įkurtas  Tuskulėnų dvaras turėjo karališkąjį statusą. Iki XIX a. vidurio nepaprastai puošnūs klasicizmo stiliaus dvaro rūmai klestėjo kaip vienas iš Vilniaus kultūros židinių. XX a. istorijos puslapiai pasikeitė. Čia 1944–1947 m. buvo slapta užkasami NKGB (MGB) vidaus kalėjime Vilniuje kankinti ir nužudyti asmenys, kuriems SSRS karo tribunolai skyrė mirties bausmę. Daugelį nužudytųjų okupantai apkaltino ir nuteisė už „Tėvynės išdavimą“ pagal RSFSR baudžiamojo kodekso 58-ąjį straipsnį. Per minėtą laikotarpį buvo nužudyti 767 asmenys.

 

Šiuo metu Tuskulėnų rimties parke veikia dvi muziejinės ekspozicijos:

„Projektas – HOMO SOVIETICUS“, kuria siekiama atskleisti sovietinio totalitarinio režimo pastangas ir priemones kurti naują socialinę, kultūrinę ir politinę aplinką. Tai bandymas suprasti Sovietų Sąjungoje ir sovietinėje Lietuvoje gyvenusį žmogų, kartais dar vadinamą homo sovieticus, ir kartu parodyti, kokiomis sąlygomis jis gyveno ir koks buvo.

„Tuskulėnų dvaro paslaptys“, kur pristatoma, kaip 1944–1947 m. represinės struktūros – karo tribunolai ir NKGB (MGB) – susidorodavo su žmonėmis, nubaustais mirties bausme. Pateikiami Vilniaus NKGB (MGB) vidaus kalėjime nužudytų asmenų biografiniai duomenys ir baudžiamųjų bylų dokumentai. Lankytojai gali sužinoti apie pagrindinius egzekucijų vykdytojus ir kaip mirčiai pasmerkti žmonės buvo žudomi.

Taip pat galima aplankyti koplyčią-kolumbariumą, kur šiuo metu yra perlaidoti parke slapta užkastų sovietinių represijų aukų palaikai.

Ekspozicijų lankymo laikas:
Pirmadienis     nedirbame
Antradienis     nedirbame
Trečiadienis      10–18 val.
Ketvirtadienis   10–18 val.
Penktadienis      10–18 val.
Šeštadienis         10–18 val.
Sekmadienis       10–17 val.

Muziejus nedirba valstybinių švenčių dienomis, išskyrus Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją.
Prieš valstybines šventes muziejus dirba viena valanda trumpiau.

Svarbu:

Lankytojams, pateikusiems Tarptautinį mokinio ar studento pažymėjimą (ISIC), Tarptautinį pedagogo pažymėjimą (ITIC) ar Europos jaunimo kortelę (European Youth Card), taikoma 50% nuolaida.

Muziejuje nemokamai gali lankytis:

- buvę tremtiniai ir politiniai kaliniai,

- muziejų darbuotojai,

- globos namų gyventojai,

- neįgalūs asmenys,

- vaikai iki 7 metų,

- mokytojai ir gidai, lydintys organizuotas grupes,

- bendrojo lavinimo mokyklų moksleiviai ir studentai, dalyvaujantys muziejaus edukacinėje pilietinio ir tautinio ugdymo programoje  „Atverta istorija“.

Ekskursijų užsakymas:  8 646 46153, tuskulenai@genocid.lt (nuo pirmadienio iki penktadienio)

Ekskursijų užsakymas: 8 602 87308,  8 646 46279, ekspozicija.tuskulenai@genocid.lt (nuo trečiadienio iki sekmadienio)

Ekskursijos vedamos lietuvių ir anglų kalbomis.

 

Renginio nuoroda: http://tuskulenumemorialas.lt

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Tuskulėnų dvaro ekspozicijos Pr 2024-01-01 00:00 Tuskulėnų rimties parko memorialinis kompleksas, Vilnius 3.30 - 6.30
Renginys Tuskulėnų dvaro ekspozicijos
Data / Laikas Pr 2024-01-01 00:00
Renginio vieta Tuskulėnų rimties parko memorialinis kompleksas, Vilnius
Kaina 3.30 - 6.30
Svarbi informacija
Įsigiję Bilietai.lt bilietą šiame muziejuje galėsite apsilankyti jums patogiu metu (muziejaus darbo laiku). Bilietas galios iki 2024 12 31.
 
Lankytojams, pateikusiems Tarptautinį mokinio ar studento pažymėjimą (ISIC), Tarptautinį pedagogo pažymėjimą (ITIC) ar Europos jaunimo kortelę (European Youth Card), Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso ekspozicijoje taikoma nuolaida – jiems bilietas kainuoja 3 €.


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Bilietai nekeičiami ir pinigai už juos negrąžinami (įskaitant atvejį, kai neapsilankoma renginyje). Renginį atšaukus ar nukėlus, dėl bilietų ir pinigų grąžinimo sprendimą priima ir už pinigų grąžinimą, nuostolių atlyginimą atsako organizatorius. Bilietų platintojas veikia tik kaip atsiskleidęs tarpininkas, todėl neatsako už pinigų grąžinimą, nuostolių atlyginimą. Dėl pinigų grąžinimo kreiptis reikia į renginio organizatorių. Daugiau informacijos apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.

Renginio vieta
Organizatorius
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras
Didžioji g. 17/1 Vilnius
muziejus@genocid.lt / (8.5) 231 4139
Įmonės kodas: 191428780
Renginys Tuskulėnų dvaro ekspozicijos
Data / Laikas Pr 2024-01-01 00:00
Renginio vieta Tuskulėnų rimties parko memorialinis kompleksas, Vilnius
Kaina 3.30 - 6.30
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti