logo
Krepšelis: 0
logo
Pasirinkite periodą:
Krepšelis: 0
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Kauno rajono muziejus: Leonoros Kuisienės meninės knygrišystės paroda ''Kloto''

Pn 2022-06-10 12:00 - S 2022-07-03 13:00
Kauno rajono muziejus
0.80 - 1.50

Pagrindinė Leonoros Kuisienės veiklos sritis – konceptualioji, eksperimentinė knyga, knyga-objektas, knyga-idėja, kurioje svarbiausia − minties raiška, jos fiksacija ir žiūrovus įtraukančiame procese gimstančios interpretacijos. Tačiau ne mažiau čia svarbi ir tradicinė meistrystė. Net tuomet, kai nutolstama nuo tradicinės knygos, norima išlaikyti ir technines knygrišybos subtilybes. Autorė yra puikiai įvaldžiusi kone visas įmanomas knygrišybos ir meninės odininkystės technikas nuo Lietuvos knygrišyboje beveik nebenaudojamos auksavimo technikos, nepriekaištingai įvaldytų odos raukimo, karpymo, tonavimo, deginimo, reljefų, graviūros technikų bei tradicinių rišimo būdų ir įvairiausių jų interpretacijų iki autorine technika kuriamų odos skulptūrų. L. Kuisienė odinių knygų viršelius apipavidalina nenaudodama presuojamų klišių, ji viską iškalinėja kaltuku. Pagal savo pasaulėjautą knygrišė jaučiasi gimusi 19 amžiuje, dėl to ir pasirenkamos technikos bei kūrinių stilistika dažnai yra tarsi to laiko blyksnis dabartyje.

Paroda „Kloto“ – penktoji menininkės personalinė paroda. Joje eksponuojamos 35 per pastaruosius penkerius metus L. Kuisienės sukurtos knygos. Paroda pavadinta vienos iš trijų likimo deivių moirų vardu, kurios garbei įrišta knyga yra ekspozicijos išeities taškas, lemiantis visą lankytojo kelionės po parodą eigą. Kloto – gyvenimo verpėja. Autorė šią Dzeuso ir Temidės (arba Anankės) dukterį neatsitiktinai pasirinko pirmąja parodos stotele, mat kūryba Leonorai yra nelyginant Kloto rankose laikoma verpstė, kurios ašis – pats gyvenimas. Meninius sumanymus tiesiogiai veikia autorės gyvenimiškos patirtys ir sapnai, o kūrybiniai sumanymai į naujas aplinkybes stumia kasdienę rutiną. Net ir pačios ploniausios gyvenimo ir kūrybos gijos savo daugiasluoksniškumu įtakoja naujas patirtis. Kūrybinės gijos sieja parodą „Kloto“ su ankstyvesnėmis autorės parodomis „Durys“, „Tarp sapno ir tikrovės – Vilko valanda“, „Laikas“ ir „Duoklė mūzoms“. Visos šios parodos yra tarsi neišvengiama, iš aukščiau nulemta viena kitos seka. Pavyzdžiui, parodoje „Duoklė mūzoms“ jau eksponuotos tragedijos ir komedijos mūzos „Melpomenė“ ir „Talija“ parodoje „Kloto“ sudaro prasmingą draugiją teatro režisieriaus Vytauto Balsio knygos „Ugnies kalavijas“ meniniam įrišimui. Sąsajų su šiuo istoriniu romanu apie 1863 metų sukilimą turi ir istorijos mūzai Klio skirta knyga.

 

Paroda Kauno rajono muziejuje veikia 2022 06 10 – 2022 07 03.

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Kauno rajono muziejus: Leonoros Kuisienės meninės knygrišystės paroda ''Kloto'' Pn 2022-06-10 12:00 Kauno rajono muziejus 0.80 - 1.50
Svarbi informacija
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos: studentams, moksleiviams, senjorams 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Renginio vieta
Kauno rajono muziejus
Pilies tak. 1 Lietuva
Organizatorius
Kauno rajono muziejus
Pilies tak. 1, Raudondvario k Kauno r.
krmuziejus@gmail.com; +370 37 449 601
Įmonės kodas: 188211628