logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

Kinetinių skulptūrų paroda KAIP ŠOKA LAPAI?

Rodyti aprašymusSlėpti aprašymus

Ar kada atkreipėte dėmesį į krentantį medžio lapą? Kokius piruetus jis suka plaikstomas vėjo gūsio? Kaip grakščiai stiebiasi augalai norėdami pasižiūrėti į saulės šviesą? Kaip keičiantis sezonams rangosi šakos? Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre laikinai įsikūrė fantastinės botanikos laboratorija, kviečiame pamatyti naujai sukurtų augalų-robotų choreografinius pasirodymus.

Su Vladu Suncovu ir jo kūryba jau buvo galimybė susipažinti 2022 m. pavasarį vykusiose meistriškumo dirbtuvėse „Aktyvios erdvės“. Vladas Suncovas yra menininkas, kuriantis erdves. 2013 m. baigęs karališkąją Danijos vizualių menų akademiją, daugiau nei dešimt metų profesionaliai kuria instaliacijas, scenografiją, parodų ekspozicijas, architektūrą, dizaino objektus, rengia pedagoginius projektus. 2021 m. kartu su „Lithuanian Space Agency“ kūrė Lietuvos paviljoną Venecijos Architektūros bienalėje. Suncovas dažnai naudoja įvairias modulines ir transformuotis galinčias konstrukcijas. Pastaraisiais metais vis daugiau dirba su meno viešojoje erdvėje projektais.

 

Paroda skirta visiems nuo 4 metų, tačiau parodos autorius pastebi, kad „Paroda bus aktuali visiems, kurie domisi šiuolaikiniu menu, šiuolaikinėmis technologijomis, kuriems įdomu sužinoti apie slaptą augalų gyvenimą ir biomechaniką. Biomechanika – viena svarbesnių sąvokų, apibūdinančių šią parodą. Tai mechanikos sritis, įkvėpta biologijos: žinome, kad nemažai robotų technologijų kuriama remiantis gyvūnų pasauliu – matėme kaip šunys bėgiojančius robotus, paukščių skrydį kopijuojančius dronus, povandenius laivus, imituojančius žuvų judėjimą. Tačiau galime kurti tiek funkcionalius, tiek ir estetinį pasitenkinimą teikiančius robotus, įkvėptus augalų pasaulio.“

Renginiai

Renginių nerasta
Loading...
Perkrauti
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti