logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

R.Šumila, KKO, ''Camerata Solaris'', K.Kupšytė

Rodyti aprašymusSlėpti aprašymus

Apsauganti skraistė 
Sezono pabaigos koncertas 

Klaipėdos kamerinis orkestras  
Meno vadovas Mindaugas Bačkus  
Šiaulių kamerinis orkestras „Camerata Solaris“ 
Meno vadovas Vilhelmas Čepinskis  
Solistė Kornelija Kupšytė (violončelė) 
Dirigentas Ričardas Šumila 
Vaizdo projekcijos autorius Vladas Šerstobojevas 

Programa: Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Vidmantas Bartulis, John Tavener 
 

Klaipėdos koncertų salės XVIII-ojo koncertinio sezono pabaigos koncertas pirmiausia ypatingas tuo, kad scenoje susitiks trys iškilūs Lietuvos muzikai –  dirigentas Ričardas Šumila, smuikininkas Vilhelmas Čepinskis ir violončelininkas Mindaugas Bačkus. Koncerte pasirodys net du orkestrai – Klaipėdos kamerinis orkestras ir Šiaulių kamerinis orkestras „Camerata solaris“. Reikšmingų kultūrai kūrinių programą „Apsauganti skraistė“ minėti atlikėjai pristatys birželio 17 dieną, penktadienį, 18.30 valandą.
Tai bus pirmas kartas, kai Klaipėdos koncertų salėje diriguos Ričardas Šumila, daugiausia laiko praleidžiantis Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Atsakingos teatro vyriausiojo dirigento pareigos, reikšmingų spektaklių statymas, operų, baletų, koncertų dirigavimas nulėmė, kad vienas žymiausių šalies dirigentų tapo ir didžiausio Lietuvos teatro veidu. Prieš tai jis buvo Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro vyriausiojo dirigento asistentas, rengė spektaklius kartu su Vilnius City Opera. Nesvarbu, ar tai koncertas, ar su dirigavimo profesija supažindinantis televizijos projektas, publiką visada pavergia maestro profesionalumas, energija ir charizma.
R. Šumila šįkart diriguos net dviem orkestrams, kurių vadovus sieja ilgametė kūrybinė draugystė. Mindaugo Bačkaus vadovaujamas Klaipėdos kamerinis orkestras išsiskiria meistriškumu, kūrybine energija ir polėkiu stebinti netikėtais eksperimentais, įdomiomis klasikos ir šiuolaikinių autorių kūrinių interpretacijomis. Dažnas atvykęs kartu su orkestru pasirodyti atlikėjas maloniai nustemba, koks aukšto lygio kolektyvas yra įsikūręs Lietuvos uostamiestyje.
Kartu su klaipėdiečių orkestru muzikuos Šiaulių kamerinis orkestras „Camerata solaris“, kuriam vadovauja Vilhelmas Čepinskis. Įdomu, kad kurį laiką šiauliečių orkestrui vadovavo nūsimos porgramos dirigentas R. Šumila. Saulės miestui atstovaujantis kolektyvas koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje, bendradarbiauja su įvairiais chorais, lietuvių ir užsienio solistais. Orkestro repertuare vyrauja baroko, klasicizmo ir romantizmo epochų kūriniai, tačiau nevengiama ir naujausių laikų muzikos.
Programoje skambės Vidmanto Bartulio opusas „I like Schubert“, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio Styginių kvartetas c-moll ir Johno Tavenerio kompozicija „Apsauganti skraistė“(„The Protecting Veil“). Abu meno vadovai, pasak M. Bačkaus, „sudarė retai girdimų, tačiau itin kultūrai reikšmingų kūrinių programą. Ne tik sudarė, bet ir pritaikys ją didesniam orkestrui. Juk du styginių orkestrai – tai jau beveik 40 žmonių. Todėl būtent šia proga V. Čepinskis intensyviai dirba prie M. K. Čiurlionio styginių kvarteto orkestruotės ir adaptacijos styginių orkestrui. O programoje skambėsiantis Vidmanto Bartulio kūrinys – tai  prisiminimas apie šį nuostabų kompozitorių, mūsų kolegą ir bičiulį“.
Koncertą vainikuos išskirtinis britų autoriaus Johno Tavenerio opusas „Apsauganti skraistė“, kuriame solo violončele gros Klaipėdos jaunosios kartos violončelininkė Kornelija Kupšytė. „Ji yra  ne tik talentinga ir charizmatiška atlikėja, Klaipėdos kamerinio orkestro violončelių grupės koncertmeisterė, bet ir savitą braižą turinti jaunoji menininkė, kuri šiemet baigia magistrantūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Skirtingų kartų menininkų bendrystė yra vienas veiksmingiausių ir svarbiausių meninio vystymosi ir tobulėjimo aspektų“, – sako koncertinės programos iniciatorius M. Bačkus.
J. Tavenerio „Apsauganti skraistė“, tikėtina, taps emocine dviejų orkestrų atliekamos programos kulminacija. Kaip rašė kūrinio autorius, „jame mėginau apčiuopti bent nedidelę dalelę kone kosminės Dievo Motinos galios. Dievo Motiną kūrinyje vaizduoja violončelė, per visą kūrinį ji nė akimirkai nenustoja dainuoti. Styginius instrumentus galima įsivaizduoti kaip gigantišką jos nesibaigiančios giesmės išplėtimą“. J. Tavenerio muziką lydės specialiai jam sukurta Vlado Šerstobojevo vaizdo projekcija.
Labai prasmingi kūriniai ir ypatingai ryškūs atlikėjai garantuoja įspūdingą vakarą. Juolab, kad, pasak M. Bačkaus, „programai diriguos charizmatiškas dirigentas R. Šumila, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vyr. dirigentas, su kuriuo Klaipėdos kamerinis orkestras dar niekada anksčiau nekoncertavo“.
Nors šia programa koncertinis sezonas salėje baigiasi, tačiau įstaigos veikla tęsiasi, tik persikelia į atvirą erdvę. Birželio 24 dieną Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelyje vyks Klaipėdos kariliono festivalis, o nuo birželio 29-osios – Vasaros koncertų ciklas šalia Klaipėdos koncertų salės esančio parko estradoje. Laukiame atvykstant!

 


 
Klausytojų dėmesiui: 
•    Klaipėdos koncertų salės renginiuose rekomenduojame dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.
•    Į koncertus rekomenduojama neiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). 
•    Renginys gali būti organizatoriaus fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai naudojami Klaipėdos koncertų salės socialinių tinklų paskyrose ir kitose komunikacijos bei reklamos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad esate apie tai informuotas ir sutinkate, kad Jūsų neidentifikuojanti vaizdo medžiaga būtų naudojama renginio viešinimui.

Renginiai

Renginių nerasta
Loading...
Perkrauti
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti