logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

ERINIJOS. Rež. Sergej Loznica

T 2024-06-05 17:30 - T 2024-10-16 22:50
Rodyti aprašymusSlėpti aprašymus
Pagal Jonathano Littello romaną „Gero linkinčiosios“
 

Režisierius ir scenarijaus autorius: Sergej Loznica
Scenografijos dailininkas: Kiril Šuvalov
Kostiumų dailininkė: Dorothée Roqueplo
Šviesų dailininkė: Katarzyna Łuszczyk
Kompozitorius: Algirdas Martinaitis
Garsų dizaineris: Vladimir Golovnitski
Chormeisteris: Tadas Šumskas
Spektaklio partneriai: ATOMS & VOID
Režisieriaus asistentas: Tauras Čižas
Vaidina: Donatas Želvys, Dainius Gavenonis, Vytautas Kaniušonis, Aurelijus Pocius, Karolis Kasperavičius, Vygandas Vadeiša, Arūnas Vozbutas, Pijus Ganusauskas, Raimondas Klezys, Simonas Dovidauskas, Valerijus Jevsejevas, Alvydė Pikturnaitė, Augustė Šimulynaitė, Aldona Bendoriūtė, Simonas Storpirštis, Nerijus Gadliauskas, Lukas Petrauskas, Saulius Sipaitis, Matas Sigliukas, Ignas Ciplijauskas, Martynas Berulis, Ina Kartašova, Dalia Brenciūtė, Kristina Andrejauskaitė, Rūta Jonikaitė, Gediminas Ilonis, Ričardas Mikalkevičius, Vilius Kalasūnas, Kristupas Budrys

 

Grandiozinės apimties ir aštrias literatų, istorikų, sociologų bei kultūros tyrėjų diskusijas įžiebusį romaną apie II Pasaulinio karo katastrofą teatro scenoje interpretuoja vienas ryškiausių šiuolaikinio Europos kino kūrėjų, ukrainiečių režisierius Sergejus Loznica.

„Erinijos“ – tai bandymas naujai pažvelgti į Holokaustą ir nacistinės Vokietijos nusikaltimus, II pasaulinio karo istoriją pasakojant ne, kaip įprasta, daugelio nacių ir kitų karo nusikaltimų aukų lūpomis, o iš budelio, tiesioginio nusikaltimų dalyvio ir vykdytojo, perspektyvos.

Spektaklio epicentre – fiktyvi SS karininko ir teisėtyros mokslų daktaro Maksimiljeno Aue figūra. Karo metais jis dalyvauja žydų žudymo akcijose Rytų fronte, o šiandien jis – eilinis prancūzų buržua, nėrinių fabriko savininkas. Jis ir intelektualas, besidomintis filosofija, literatūra, klasikine muzika, ir šaltakraujis žudikas, negailestingo nacių biurokratinio žudymo aparato vienas iš sraigtelių.

Galima tik užjausti žmogų, kuris susiduria su tam tikromis gyvenimo aplinkybėmis, paverčiančiomis jį laukiniu žvėrimi. Deja, jo gyvenime neatsirado nieko, kas priverstų jį pasielgti kitaip. Žinote, ne visose kultūrose egzistuoja harakiri tradicija. Iš tikrųjų šis personažas kažkiek primena Faustą. Jo gyvenimo kelias įdomus, jo istorija skatina mus mąstyti apie žmogų. Apie žmogų ir jo padėtį mus skatina mąstyti ir bet kuris karas. Tai baisi ir atgrasi patirtis, bet tam, kad ši patirtis nesugrįžtų, mums būtina ją permąstyti, – sako spektaklio režisierius Sergejus Loznica.

 

Premjera: 2022 m. gruodžio 14 d.

Daugiau apie spektaklį

Renginiai

Renginių nerasta
Pinigų grąžinimas ERINIJOS. Rež. Sergej Loznica (Atšauktas) Pinigų grąžinimasPinigų grąžinimasERINIJOS. Rež. Sergej Loznica (Atšauktas) Valstybinis jaunimo teatras, Vilnius
Pirkti bilietą ERINIJOS. Rež. Sergej Loznica ERINIJOS. Rež. Sergej Loznica Valstybinis jaunimo teatras, Vilnius
Loading...
Perkrauti
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti