Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Juozo Miltinio dramos teatras | ''Provokatoriai''

Pn 2020-03-20 18:00 - A 2020-03-31 21:00
8.00 - 10.00
Rodyti aprašymusSlėpti aprašymus

 „PROVOKATORIAI“, Sławomir Mrożek

 Dviejų dalių komedija (N-16)

 Režisierius: Rimantas Teresas

Scenografas ir kostiumų dailininkas: Sergėjus Bocullo

Video menininkas: Paulius Jakubėnas

Vaidina: Giedrius Arlauskas, Jonas Čepulis, Emilis Pavilionis, Toma Razmislavičiūtė-Juodė, Gintautas Žiogas

 Numatoma trukmė: 2 val. 20 min.

 Premjera: 2019 m. lapkričio 7, 8, 9 d.

 Po ilgos pertraukos Juozo Miltinio dramos teatre – naujas garsaus teatro menininko Rimanto Tereso režisūrinis darbas.

 Spektaklis sukurtas pagal Sławomiro Mrożeko pjesę „Policija“ (1958). Kūrinyje vaizduojama išgalvota valstybė, kurioje nebeliko jokio pasipriešinimo prieš valdžią. Nuolankumą demonstruoja net paskutinis politinis kalinys, tad policijos viršininkas, nenorėdamas likti be darbo, nusprendžia valstybės priešą sukurti pats. Nusikalstamos veiklos jis įsako imtis uoliausiam policijos seržantui, profesionaliam provokatoriui, kuris iki šiol tyrė visuomenės palankumą savo valdovams.

 Statyti spektaklį pagal šį lenkų rašytojo kūrinį teatro aktorius ir režisierius norėjo daugiau nei tris dešimtmečius. Jį žavi „Policijoje“ besiskleidžiančios realistiškos absurdo situacijos bei meistriškai jungiami cinizmo ir lyrizmo elementai. „Kodėl provokatoriai? Nes visi pjesės veikėjai vienas kitą provokuoja,“ – sako Rimantas Teresas.

 Savo kūriniui teatro menininkas parinko kitą pavadinimą, nes, anot jo, „per kelis dešimtečius mūsų policija labai pasikeitė, tačiau Mrożeko pjesė tebėra labai aktuali. Dauguma šių dienų valstybių vadinamos demokratinėmis, taip pat ir mūsų. Bet, nors daugelyje jų viešai deklaruojama minties laisvė, žmogus vis tiek taikosi prie sistemos, jo prašoma pranešti apie viešosios tvarkos pažeidėjus, o slaptoji policija ieško valstybės priešų“.

 Sławomiras Mrożekas (1930 – 2013) buvo lenkų dramaturgas, rašytojas, dailininkas animatorius, kilęs iš Krokuvos apylinkių. Studijavo architektūrą, orientalistiką, meno istoriją, bet studijomis patenkintas nebuvo ir gyveno iš piešimo bei žurnalistinių straipsnių. Iš pradžių palaikė socializmo ir komunizmo ideologiją, bet vėliau režimu nusivylė ir 1963 m. pabėgo į Prancūziją. Anot lenkų kultūros tyrinėtojų, Mrożeko atsakas į realybę buvo gebėjimas juoktis. „Policija“ – pirmoji rašytojo pjesė. Jo dramaturgijai būdingos tiesmukai vaizduojamos situacijos, o veikėjų veiksmai kasdieniški, juokingai atskleidžia žmogaus elgesio absurdiškumą. 1996 m. grįžo į Lenkiją, bet po 12 metų vėl emigravo, mirė Nicoje.

 Rimantas Teresas (g. 1955) yra aktorius ir režisierius. Baigęs aktoriaus studijas Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (dabar Lietuvos muzikos ir teatro akademija), nuo 1981 m. vaidina Juozo Miltinio dramos teatre (iki 1995 m. – Panevėžio dramos teatras), o nuo 1996 iki 2010 buvo šio teatro vadovas. Režisuoti mėgino dar studijų metais. Norėdamas įvaldyti režisieriaus profesiją, aštuntajame dešimtmetyje stažavosi Aukštojoje menų mokykloje Bratislavoje, Lunačiarskio valstybiniame teatro meno institute (dabar Rusijos teatro meno akademija – GITIS) Maskvoje. Pirmąjį spektaklį „Pinokio išdaigos“ pastatė 1989 m. ir spektaklių vaikams kategorijoje buvo įvertintas respublikine premija. Per tris dešimtmečius sukūrė 14 spektaklių, o 1999 m. JMDT pastatė kitą Sławomiro Mrożeko pjesę „Atviroje jūroje“. Kaip aktorius 2012 m. buvo nominuotas Auksiniam scenos kryžiui už Podkoliosino ir Vaclovo vaidmenis Rolando Atkočiūno spektakliuose „Vedybos“ bei „Hanana, kelkis ir eik“.

 
 

 

Renginio nuoroda: https://miltinio-teatras.lt/premjera-provokatoriai-s-mrozekas/

Renginiai
Renginių nerasta
Pinigų grąžinimas (Atšauktas) Juozo Miltinio dramos teatras | ''Provokatoriai'' Pinigų grąžinimasPinigų grąžinimas(Atšauktas) Juozo Miltinio dramos teatras | ''Provokatoriai'' Juozo Miltinio dramos teatras, Miltinio laboratorija, Panevėžys
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!
Pinigų grąžinimas (Atšauktas) Juozo Miltinio dramos teatras | ''Provokatoriai'' (Vilnius) Pinigų grąžinimasPinigų grąžinimas(Atšauktas) Juozo Miltinio dramos teatras | ''Provokatoriai'' (Vilnius) Rusų dramos teatras, Vilnius
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!
Loading...
Perkrauti