logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

Judesio spektaklis PYKŠT POKŠT TRATATA

Rodyti aprašymusSlėpti aprašymus

„PYKŠT POKŠT TRATATA“

Judesio spektaklis

N-18

Režisierė – Monika Klimaitė

Choreografė – Phaedra Soutou (Graikija)

Kompozitorė, atlikėja – Rūta Mur

Scenografė – Patricija Vytytė

Šviesų dailininkas – Marius Ajauskas

Režisierės asistentas – Martynas Klementjevas

Vaidina: 

Kristina Švenčonytė / Dovilė Klementjeva

Anupras Jucius / Martynas Klementjevas

 

Judesio spektaklis „Pykšt pokšt tratata“ – fragmentiškas, 100 min. trunkantis veiksmas, kuris judesiu, tekstu ir muzika analizuoja karo ir žmogaus santykį.

Spektaklyje pasakojamos 9 istorijos, sukurtos remiantis Euripido tragedija „Trojietės“ ir dokumentine medžiaga, kurią sudaro intymūs kūrybinės komandos senelių bei artimųjų pasakojimai apie antrąjį pasaulinį karą ir jo pasekmes – tremtį.

Kaip skirtingos tiesioginės ir netiesioginės karo bei destrukcijos patirtys paveikia individą? Kokius asmeninius ir kultūrinius randus paveldime? Remiantis fikcine ir dokumentine, istorine patirtimi, spektaklio kūrybinė komanda atlieka karo autopsiją, kurios centre yra fizinis, psichologinis bei emocinis karo bei žmogaus santykis.

Spektaklyje veikiantys du aktoriai – Kristina Švenčionytė ir Anupras Jucius – įkūnija daugiau nei 10 skirtingų personažų, charakteristikų ar fenomenų: vaikus, vesterno herojų „kailyje“, Julijų Cezarį, Josifą Staliną, Adolfą Hitlerį ir tremtinį, karą ir beprotybę, išeinantį ir liekantį, kareivius, mylimuosius, Kasandrą ir Taltibijų, Tėvą/sūnų/brolį/vyrą ir mirusiąją, Ievą ir Adomą ir, galiausiai, save pačius – Kristiną ir Anuprą.

9 istorijas, tarsi po karo išsibarsčiusias skeveldras, jungia žaidimas „Pamarskomu“, kuris lemia kas gyvens, o kas mirs. Tai – nesurežisuotas spektaklio motyvas, sąmoninga aliuzija į karo absurdą ir išgyvenimo jame loteriją. Prisidėti prie žaidimo bus pakviesti ir žiūrovai, kurie ir nulems jo pabaigą.  

Panevėžio teatro „Menas“ ir „normalaus teatro“ koprodukcija.

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba.

Renginiai

Renginių nerasta
Loading...
Perkrauti
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti