logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
Paieška žemėlapyje
Pasirinkite periodą

P. Shafer EQUUS, rež. A. Rimas Morkūnas

Pn 2022-09-23 18:00
8.20
Rodyti aprašymusSlėpti aprašymus
Atnaujinta 2022 09 23
Pranešame, kad vietoj rugsėjo 23 dienos renginio "P. Shafer EQUUS, rež. A. Rimas Morkūnas" bus rodomi "Parazitai". Daugiau apie renginį čia:
https://www.teatrasmenas.lt/spektakliai/parazitai
Organizatoriai atsiprašo už nepatogumus.
---
 
Atnaujinta 2022 09 21
Pranešame, kad renginys „P. Shafer EQUUS, rež. A. Rimas Morkūnas“, kuris turėjo įvykti 2022 m. rugsėjo 24 d. Panevežyje yra perkeltas į 2022 m rugsėjo 23 d.
Bilietai lieka galioti tie patys. Papildomai kreiptis nereikia.
Kam netinka nauja renginio data prašome užpildyti grąžinimo formą. Prašymą rasite čia: https://www.bilietai.lt/lit/ticket-refund-application
Prašymai priimami iki rugsėjo 22 d.
Organizatoriai atsiprašo už nepatogumus.

---

„EQUUS“

Dviejų dalių psichologinė drama

 

Režisierius – Rimas Morkūnas

Dailininkas – Kęstutis Vaičiulis

Kompozitorius – Raimondas Januševičius

Muzikos segmentus parinko – Rimas Morkūnas

 

Vaidina:

PSICHOLOGAS DAISERTAS – V. Fijalkauskas

ALENAS STRENGAS – M. Klementjevas

TĖVAS – O. Kazarinas

MOTINA – E. Karoblytė

DŽILĖ MEISON – R. Bronušaitė

PROKURORĖ – A. Kuriakina

 

Šiandien nieko nebestebina kasdienis jaunų žmonių smurtas ne tik viešose vietose, bet ir gimtuosiuose namuose. Kas atsitiko? Tai Kaino sindromas ar kompleksas? Pats pjesės pavadinimas „Equus" kviečia iš arčiau pažvelgti į biblijinį-istorinį konfliktą.                                                                                                                                              

Pjesės pradžia yra nusikaltimo kulminacija: žirgus nuo vaikystės dievinantis septyniolikmetis Alenas Strengas šešiems iš jų metaliniu virbu išdūrė akis. Šio nusikaltimo ir jaunuolio užsisklendimo savyje priežastis aiškinasi vaikų psichiatras. Jiedu kartu išgyvena svarbiausius Aleno vaikystės epizodus (juose veikia religijos fanatikė motina, ateistas tėvas ir pirmoji vaikino meilė Džilė), stipriausiai paveikusius psichinę jaunuolio griūtį. Seanso metu išaiškėja keistas jaunojo Aleno potraukis žirgams, balansuojantis tarp savotiško religinio fanatizmo ir fizinio geismo įsivaizduojamai žirgo pavidalo dievybei – Equus.                                                                                             

Bandant suvokti iki beprotybės keistą, nusikalstamą poelgį, per psichoterapinį nagrinėjimą žiūrovas vedamas vis giliau ir giliau: į pirmapradį ryšį su gamta, šeimos tarpusavio santykius, aistros ir geismo paslaptį... Pjesės gilumą, aštrumą ir intymumą padeda išjausti itin subtiliai sukurtos dekoracijos, muzikos ir vaizdų elementų persipynimas. Šis dviejų dalių veiksmo spektaklis aprėpia kelių žmonijos kartų tradicijas, išgyvenimus, požiūrį į savo paties ir šalia esančių pasaulius mumyse. Kaltės, nežinomybės, atsakomybės jausmas užgriūva ne tik pjesės herojus, bet ir žiūrovus.

Renginiai

Renginių nerasta
Loading...
Perkrauti
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti