Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Kitais metais, tuo pačiu laiku - atsisveikinimo spektaklis

T 2018-03-21 18:30
Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, Vilnius
13.80 - 19.00
TRUMPA INFO:

Kanadiečių dramaturgo Bernardo Sleido pjesė „Kitais metais, tuo pačiu laiku“ pirmąkart rampų šviesą išvydo 1975 m. Brodvėjuje. Nuo to laiko ji taip ir neapleido scenos – pjesė išversta į gerą pusšimtį kalbų ir iki šiol statoma visame pasaulyje. Kur jos sėkmės paslaptis? Viskas lyg ir labai paprasta, jokių ypatingų naujovių ar atradimų – tačiau pjesė akivaizdžiai skiriasi nuo įprastinės brodvėjiškos dramaturgijos: iš jos skliste sklinda švelnumas, supratimas ir žmogiškoji atjauta. Kažkas labai jautraus, šilto ir atpažįstamo – kai norisi tuo pačiu metu ir šypsotis, ir švelniai liūdėti, ir pritariamai linkčioti galva: laimingu žmogumi tapti nėra taip jau paprasta. To reikia mokytis, tam reikia daugybės pastangų ir laiko. Kai kuriems – viso gyvenimo.

Režisierius ARVYDAS LEBELIŪNAS puikius aktorinius vaidmenis įkūnyti pakvietė išskirtinį aktorių duetą: ALDONĄ BENDORIŪTĘ ir ALEKSĄ KAZANAVIČIŲ. Scenografiją spektakliui sukūrė  ypatingu estetizmu ir harmoninga švara savo kūryboje pasižymintis  ARTŪRAS ŠIMONIS ir šviesų dailininkas VLADAS  ŠERSTOBOJEVAS.  Kelis dešimtmečius spektaklyje aprėpiančio laikmečio kostiumus aktoriams sukūrė garsi rūbų dizainerė JULIJA,  po pertraukos, su dviguba jėga grįžtanti į teatro sceną. Jos sukurti išraiškingos stilistikos, subtilių atspalvių kostiumai pakylės ir papildys aktorių kuriamus personažus. Spektaklyje skamba praėjusio amžiaus šešto-aštunto dešimtmečio populiariosios muzikos kūriniai, kuriuos į visumą sujungė GINTARAS KIZEVIČIUS. Pjesę išvertė VILIJA GRIGAITYTĖ.

IŠSAMIAU APIE SPEKTAKLĮ:
Labai protingi žmonės sako: gyvenime atsitiktinumų nebūna, viskas dėsninga - kiekvienas veiksmas turi savo pasekmes, už kiekvieną klaidą tenka sumokėti. Mažiau protingi, bet daug laimingesni, nesako nieko – tiesiog gyvena savo gyvenimus, intuityviai rinkdamiesi tarp gėrio ir blogio, klysdami ir klupdami. Ir kartais paaiškėja, kad tie protingesnieji iš tiesų ne ką gudresni: nes žmogiškosios klaidos gali pasirodyti ne tokios jau ir pražūtingos, o „teisingas gyvenimas“ – anaiptol ne toks jau ir gelbstintis.
Kanadiečio dramaturgo Bernardo Sleido (Bernard Slade) pjesėje „Kitais metais, tuo pačiu laiku“ ir kalbama apie vieną tokią žmogiškąją klaidą. Nedidelį jaunystės paklydimą, patiems paklydėliams netikėtai virtusį ne tik išsigelbėjimo šiaudu, bet ir vienintele priebėga nuo gyvenimo negandų. Dar daugiau: laikui bėgant jiems ima aiškėti, jog tas mažytis jaunystės paklydimas iš tiesų buvo viso jų gyvenimo ašis, suteikusi jam ne tik skonį, bet ir prasmę.
Romantinė komedija „Kitais metais, tuo pačiu laiku“ ir prasideda tuo mažu jaunystės paklydimu – kurį rūstūs teisininkai tikriausiai pavadintų daug griežčiau: nesantuokiniu ryšiu ar atsitiktiniais lytiniais santykiais. Pjesės herojai Džordžas ir Dorisė – jauni, tačiau jau senokai sukūrę šeimas, susilaukę vaikų, gyvenantys ramiai ir saugiai, staiga ima ir pabunda vienoje viešbučio lovoje... Kas juodu į tą lovą suguldė – akimirkos susižavėjimas, nuotykio troškulys ar tiesiog kankinama viešbučio vienišystė, ne taip jau ir svarbu. Daug svarbiau tai, kas vyksta po to... Žinoma, nusidėjėliai, graužiami sąžinės, skubiai atsisveikina – bet prieš tai pusiau juokais susitaria dėl vieno sprendimo, kaip paaiškės laikui bėgant, pakeisiančio visą jų gyvenimą: susitikti dar kartą, toje pačioje vietoje ir tuo pačiu laiku.
Ir gyvenimas Džordžui su Dorise ima judėti visai kitomis trajektorijomis: pro šalį pralekia dvidešimt penkeri gyvenimo metai, kupini įvykių, tačiau jiedu jau valdomi kitų, kosminių traukos dėsnių. Jiedu tarsi planetos, savo orbitomis per metus apsukančios ratą aplink saulę ir susitinkančios tame pačiame taške. Kad įsitikintų: gravitacijos jėga jų ne tik nepaleidžia, bet kaskart dar labiau priartina vieną prie kito. Taip, teisingai supratote: tai spektaklis apie meilę. Ir tikrai  ne apie tą, kuri tęsiasi trejus metus ir baigiasi turto dalybomis.

Daugiau informacijos: www.laimingizmones.lt
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Kitais metais, tuo pačiu laiku - atsisveikinimo spektaklis T 2018-03-21 18:30 Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, Vilnius 13.80 - 19.00
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 17:30
Renginio trukmė: ~2:20
Pertraukos: 1
Vaikai nemokamai neįleidžiami
Nuolaidos:
- 20% akcija iki kovo 19 d. (imtinai)
* pasirinkite kainos kategoriją ''20% nuolaida''


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.
Renginio vieta
Gedimino pr. 22 Vilnius Lietuva
Organizatorius
LAIMINGI ŽMONĖS, VšĮ
Raudondvario pl.226A-SS Kaunas
Įmonės kodas 301790963