logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

Kosmologinė opera "S'ANATOMIA"

Rodyti aprašymusSlėpti aprašymus

KOSMOLOGINĖ OPERA S‘ANATOMIA    

S'ANATOMIA – tai pasinėrimas į Čiurlionio paveikslą, įtraukiantis į dabarties akimirką, leidžiantis stebėtojui pačiam kurti vaizduotės abstrakcijas ir suteikiantis siurrealų kosmiškumo pojūtį.

Tai 12-kos dalių kosmologinė opera, kurios muzikinis pagrindas - droninė muzika. Operą sukūrė jaunos kartos kompozitorius Mantvydas Pranulis, kuris jos sukūrimui gavo pirmą kartą įsteigtą M. K. Čiurlionio stipendiją. S'anatomios kompozitorius reaguodamas į aktualiausias muzikines tendencijas siekia sujungti archajiškumą su inovaciniais muzikiniais ir filosofiniais archetipais. 

„Man, kaip kompozitoriui, Čiurlionis yra ko gero artimiausias mūsų tautos kūrėjas, tiek estetine, tiek filosofine prasme. Šio spektaklio forma ir garsovaizdis yra grįsti Čiurlionio ciklo „Zodiakas" paveikslais ir jam artimu abstraktizmu – tiek vizualiniai, tiek aktoriniai sprendimai įprasmina čiurlioniškajį simbolizmą.“,– teigia kūrinio autorius kompozitorius Mantvydas Pranulis.

Kosmologinė opera tęsia KOSMOS THEATRE kūrybinius ieškojimus kuriant ir vystant originalų Lietuvišką vizualinį teatrą, teatrinį veiksmą grindžiant ne psichologizuotomis dramaturginėmis personažų santykių peripetijomis, o muzikos bei garso dizaino pirmenybe, vystant garsovaizdžio, kaip neatskiriamos garso ir vaizdo vienumos koncepciją.

Kompozitorius Mantvydas PRANULIS už patyriminės šiuolaikinės operos „S’Anatomia“ sukūrimą nominuotas Auksiniam scenos kryžiui, kaip vienas reikšmingiausių 2021 metų darbų autorius.

Prodiuseris - KOSMOS THEATRE
Koprodiuseris - KAUNO MIESTO KAMERINIS TEATRAS

Projektą dalinai finansuoja: Lietuvos kultūros taryba bei Vasario 16-tosios fondas ir Čiurlionio draugija.

Kompozitorius: MANTVYDAS PRANULIS
Scenografija: BARBORA ŠULNIŪTĖ
Veikia: POVILAS JATKEVIČIUS, PAULINA SIMUTYTĖ, DOMINYKAS SNARSKIS

Prodiuseris KOSMOS THEATRE
Koprodiuseris KAUNO MIESTO KAMERINIS TEATRAS

Premjera 2021 m. rugpjūčio 25-26 d. 

Renginiai

Renginių nerasta
Loading...
Perkrauti
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti