logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

LAIMĖS ŽODYNAS | režisierė-choreografė Agnija Šeiko

Š 2024-04-20 18:00
Rodyti aprašymusSlėpti aprašymus

LAIMĖS ŽODYNAS

Vienos dalies šokio spektaklis

Trukmė – 1 val.

Premjera 2023 m. lapkričio 24 d.

 

Režisierė-choreografė – Agnija Šeiko

Choreografė – Dovilė Binkauskaitė

Choreografės asistentė – Inga Kuznecova

Dramaturgė – Sondra Simana

Scenografė – Sigita Šimkūnaitė

Kostiumų dailininkė – Sandra Straukaitė

Kompozitorius – Mantvydas Leonas Pranulis

Šviesų dailininkas – Andrius Stasiulis

 

Atlikėjai:

Aidas Matutis

Arnoldas Jalianiauskas

Dalius Jančiauskas

Inga Jarkova-Bučienė

Josif Baliukevič

Juozas Bindokas

Lina Bocytė

Mindaugas Jurevičius

Monika Geštautaitė

Monika Šaltytė

Nomeda Bėčiūtė

Rimanta Krilavičiūtė

Rusnė Navickaitė

Saulius Eduardas Pauliukonis

Severinas Norgaila

Tautvydas Galkauskas

 

Kas yra laimė? Atostogos, bučinys, dėkojimas, gyvenimas, išsipildymas, jausmai, kelionės, laisvė, mylėtis, nebijoti, pašnekesys, ramybė, suknelė, šokis, taika, vaikai, žinojimas, kad laimė egzistuoja...

„Laimės žodynas“ gimė iš daugybės atsakymų į , rodos, tokį paprastą, bet kartu ir nelengvą klausimą, kas yra laimė. Patys spektaklio kūrėjai teigia, kad laimė jiems buvo galimybė paklausti žmonių, kas yra laimė ir sulaukti atsakymų – netikėtų, atvirų, romantiškų, o kartais ir labai kasdieninių laimės apibrėžimų. Tad spektaklis „Laimės žodynas“, kaip ir visi žodynai, sudarytas iš žodžių. Jie surikiuoti tvarkinga eilute. Juk kiekviena raidė yra disciplinuota žaidėja. Tik ar mūsų laimės pojūčiai, nuotaikos ir būsenos lengvai pasiduoda tvarkos įsakymui? Ar mes galime savyje surasti mygtuką, kurį paspaudus, išgyventume laimės antplūdį? O gal žmogaus laimė yra miražas, siekiamybė, troškimas? Gal laimė yra tai, ko kiekvieną valandą ar net minutę staiga, tarsi ištikti stabo, pasigendame. Tai tarsi nuolatinis kasdienis plyšis, trūkumas, stoka. O gal tikroji laimė yra tiesiog galvojimas, svajojimas, ėjimas į laimę?

„Laimės žodynas“ neišmokys, kaip tapti laimingu, bet šokio ir judesio būdu jis atskleis laimės prigimčių sūkurį, kurio pagauti mes priartėsime prie kiekvieno žmogaus vidinėje realybėje egzistuojančios visatos.

Spektaklio kūrėjus įkvėpė vienas įdomus ir jiems netikėtas aktoriaus Sauliaus Eduardo Pauliukonio biografijos faktas – jaunystėje Saulius šoko legendinio mimo Modrio Tenisono trupėje. Šiandien aktorius scenoje vėl išgyvena panašų santykį su kūno erdve. Sauliaus linija spektaklio dramaturgijoje užima išskirtinę vietą, tačiau kiekvieno iš šešiolikos spektaklyje dalyvaujančių aktorių vaidmuo yra savaip ypatingas.

„Laimės žodyną“ kūrė patyrusi garsių Lietuvos menininkų komanda – „Auksinių scenos kryžių“ laureatai choreografė Agnija Šeiko, scenografė Sigita Šimkūnaitė, kostiumų dailininkė Sandra Straukaitė, kompozitorius Mantvydas Leonas Pranulis. Dramaturgė Sondra Simana ir šviesų dailininkas Andrius Stasiulis jau keletą metų sėkmingai bendradarbiauja su „Šeiko šokio teatru“.

Agnija Šeiko: Mane domina saviarcheologija, procesai ir žmogaus kelionė – laike, savo istorijoje, jausmuose ir būsenose. Judesys ir kūnas atrakina netikėtas duris arba, kalbant archeologijos terminais, atkasa niekada neįsivaizduotus ten esančius sluoksnius. Laimė dažniausiai klaidina, todėl laimės sąvokos ir reikšmės tyrinėjimas yra tai, kas mane labiausiai domino šiame kūrybos procese.

Renginiai

Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti