logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

MAŽASIS SPEKTAKLIS - ISTORIJŲ OPERA KLAIPĖDA | TAURAGĖ

K 2024-03-07 18:00
Tauragės kultūros rūmai, Tauragė

Mažasis spektaklis pagal trijų veiksmų istorijų operą

Kalba, tikėjimas, bendram tikslui pasišventę žmonės – trys kertinės sąvokos, apibūdinančios prieš šimtmetį Klaipėdos krašte gyvenusių senųjų lietuvininkų ir iš Lietuvos jiems talkinti atvykusių lietuvių siekius, ypatingą vietos ir laiko dvasią. Šios trys sąvokos Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro buvo pasiūlytos kaip atspirties taškas visam būriui Klaipėdoje gyvenančių kūrėjų – rašytojui Arvydui Juozaičiui, kompozitoriams Loretai Narvilaitei, Vladimirui Konstantinovui, Donatui Bielkauskui ir Kristijonui Lučinskui, kurie priėmė iššūkį operos forma atgaivinti šimtmečio senumo įvykius ir nauju sceniniu veikalu paminėti 2023-aisiais minėtą Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-metį.

Trijų veiksmų operoje vaizduojamą Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos istoriją ar veikiau kelių istorijų pynę kūrėjai pateikė ne per meninės dokumentikos, bet veikiau per meninės fikcijos, turinčios legendos ir melodramos elementų, prizmę. Todėl greta operos personažais virtusių istorinių asmenybių, tokių kaip Lietuvos Respublikos ministras pirmininkas Ernestas Galvanauskas, žvalgybininkas ir diplomatas Jonas Polovinskas-Budrys, rašytojas ir Lietuvos šaulių sąjungos pirmininkas Vincas Mickevičius-Krėvė, Prancūzijos advokatas ir diplomatas, Klaipėdos krašto prefektas Gabrielis Jeanas Petisné, Mažosios Lietuvos visuomenės ir kultūros veikėjai – Klaipėdos sukilimo politinis lyderis Erdmonas Simonaitis, filosofas Vilhelmas Storosta (Vydūnas), evangelikų kunigas Vilius Gaigalaitis, spaustuvininkas Martynas Jankus ir jo duktė Elzė, rašytoja Ieva Simonaitytė ir jos motina Ėtmė, joje veikia ir tokios simbolinės arba išgalvotos figūros, kaip kad Klaipėdos miesto simboliu tapusi Taravos Anikės skulptūra, šišioniškių tarme kalbanti vietos dvasia ar menama sukilimo organizatoriaus Jono Budrio duktė Katrė, užauginta spaustuvininko Martyno Jankaus ir sukilimo metu paaukojanti savo gyvybę su Mažosios Lietuvos vėliava rankose. Toks gausus operos veikėjų būrys neatsitiktinis: norėta pagerbti jų bendrą veiklą vardan suvienytos Lietuvos, o ne susitelkti į kurio nors vieno iš jų istorijos pasakojimą. Operos finale skambantys rašytojos Ėvės Simonait (Ievos Simonaitytės) žodžiai „Mes esame viena tauta, viena žemė, viena Lietuva!“ simboliškai sujungia praeitį su nūdiena: tie patys žodžiai užrašyti ant šiandien Klaipėdos centre stovinčio paminklo vieningai Lietuvai „Arka“, sukurto skulptoriaus Arūno Sakalausko.
Šiuo metu nesant galimybės rodyti operos nei atviroje elingo scenoje, nei teatre, KVMT prašymu originalios versijos kūrėjai sutiko pritaikyti spektaklį regionų kultūros centrų salėms, kur bus rodomas gastrolinis variantas – mažasis spektaklis pagal istorijų operą „Klaipėda“ solistams, mišriam chorui ir iki ansamblio sumažintam orkestrui. Operos partitūros redukciją rengia vienas iš operos kompozitorių ir KVMT vyriausiasis chormeisteris Vladimiras Konstantinovas.
 
 
Libreto autorius
Kompozitorė
Kompozitorius
Muzikos vadovas ir dirigentas
Režisierius
Režisieriaus asistentė
Scenografė ir kostiumų dailininkė
Šviesų dailininkas
Choreografo asistentas
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
MAŽASIS SPEKTAKLIS - ISTORIJŲ OPERA KLAIPĖDA | TAURAGĖ K 2024-03-07 18:00 Tauragės kultūros rūmai, Tauragė 11.00
Renginys MAŽASIS SPEKTAKLIS - ISTORIJŲ OPERA KLAIPĖDA | TAURAGĖ
Data / Laikas K 2024-03-07 18:00
Renginio vieta Tauragės kultūros rūmai, Tauragė
Kaina 11.00
Svarbi informacija
Durys atidaromos: 1 val. iki renginio pradžios
Renginio trukmė:1:10
Pertraukos: -
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: -


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Bilietai nekeičiami ir pinigai už juos negrąžinami (įskaitant atvejį, kai neapsilankoma renginyje). Renginį atšaukus ar nukėlus, dėl bilietų ir pinigų grąžinimo sprendimą priima ir už pinigų gražinimą, nuostolių atlyginimą atsako organizatorius. Bilietų platintojas veikia tik kaip atsiskleidęs tarpininkas, todėl neatsako už pinigų grąžinimą, nuostolių atlyginimą. Dėl pinigų gražinimo kreiptis reikia į renginio organizatorių. Daugiau informaciją apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.

Renginio vieta
Tauragės kultūros rūmai
Dariaus ir Girėno g. 3 Tauragė Lietuva
Organizatorius
Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras
Danės g. 19 Klaipėda
+37061642129/ rinkodara@kvmt.lt
Įmonės kodas: 190755028
PVM kodas LT907550219
Renginys MAŽASIS SPEKTAKLIS - ISTORIJŲ OPERA KLAIPĖDA | TAURAGĖ
Data / Laikas K 2024-03-07 18:00
Renginio vieta Tauragės kultūros rūmai, Tauragė
Kaina 11.00
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti