logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

Naujasis Baltijos šokis

Rodyti aprašymusSlėpti aprašymus

Balandžio 26 – gegužės 14 dienomis Vilniuje, Ukmergėje ir Žagarėje – tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis“ (NBŠ). Ryškiausias metų įvykis, nušviečiantis pasaulines šokio meno tendencijas, pristatantis perspektyvius Lietuvos kūrėjus ir užsienio choreografus, kuriančius šiuolaikinio šokio istoriją. 


Šiais metais festivalis savo reklamoje kalba apie šokio „NE PA AIŠKINAMUMĄ“ – festivalį lankančią ir dar jo neatradusią publiką kviesdamas ne „suprasti“, bet reflektuoti šiuolaikinį gyvenimą per kūno ir juo išreiškiamų emocijų bei patirčių istorijų pasakojimą.


Pagrindinėje festivalio programoje – šiuolaikiniai šokio inovatoriai ir maištininkai, atspindintys laikmetį: naują kvėpavimą įgavęs Nacionalinis Marselio baleto teatras kartu su šiuo metu šokio madą diktuojančių meno vadovų (LA)HORDE (Prancūzija) komanda, choreografijos virtuozė Catherine Gaudet (Kanada), vitališkasis Marco de Silva Farreira (Portugalija) ir aštriabriaunė Oona Doherty (Airija). 

 

Greta visame pasaulyje garsių šokio menininkų darbų stoja Lietuvos šokio kūrėjų programa, kurioje savo kūrybą publikai pateiks aktyviai užsienyje ir Lietuvoje kuriantys choreografai Dovydas Strimaitis, Lukas Karvelis, Liza Balaisnaja, Grėtė Šmitaitė, Erika Vizbaraitė, Be kompanijos. Šioje programoje ne tik naujausi spektakliai, bet ir būsimų premjerų eskizai.
 
Festivalio organizatoriai: Lietuvos šokio informacijos centras ir Vilniaus festivaliai. Festivalis yra Vilnius 700 programos dalis

Festivalio renginiai

Renginių nerasta
Loading...
Perkrauti
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti