logo
Krepšelis: 0
logo
Pasirinkite periodą:
Krepšelis: 0
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Monospektaklis „Čia kalba Šveikas!“

A 2022-02-22 18:00
Lietuvos rusų dramos teatras, Vilnius
8.20 - 11.20

„Čia kalba Šveikas“ sukurtas remiantis čekų rašytojo J. Hašeko satyriniu romanu „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai pasauliniame kare“. Kilus karui, Šveikas pakviečiamas atlikti karinės prievolės, tačiau karo ekspertizės nusiunčiamas kaip simuliantas į karo ligoninę. Čia jis įsigudrina tapti karo kapeliono Kaco pasiuntiniu. Tačiau karo kapelionas Kacas jį pralošė kortomis vyr. leitenantui Lukašui. Šveiko „katino dienos“ užfrontėje baigiasi jam nesėkmingai pavogus šunį iš aukštesnio laipsnio karininko nei Lukašas. Abu, Lukašas ir Šveikas buvo pasiųsti į Rytų frontą. Tolimesnė knygos dalis seka jų kelionę fronto link, patiriant daugybę nuotykių.

Šauniojo kareivio Šveiko portretas įėjo į pasaulinės literatūros satyros personažų „aukso fondą“. Šveikas tai personažas, kuris neaišku ar yra idiotas, kaip pats sakosi, ar suktas kareivis. Tačiau personažo daugialypiškumas J. Hašekui leidžia parodyti humoristines ar net burleskines gyvenimo puses. Į jo lūpas įdėtos tiek paprastam kaimiečiui, tiek įžvalgiam filosofui pritinkančios mintys.

Ilgainiui tiek istorijos, tiek siužeto įvykiai, bei tuometinės politinės ir gyvenimo realijos taip susipina, kad realus gyvenimas tampa tarsi vienu dideliu anekdotu iš Šveiko lūpų. Spektaklis tarsi parodo, kad Pirmasis pasaulinis karas, kainavęs žmonijai milijonus gyvybių ir „prarastąją kartą“ yra vienas didelis anekdotas. Vaidinime šaipomasi iš visos kariuomenės struktūros.

Spektaklis lenkų kalba. Lietuvi6ki subtitrai.

Spektaklis „Čia kalba Šveikas“ pg. Jaroslavą Hašeką

Režisierius: Sławomior Gaudyn (Lenkija)

Atlieka: Edvard Keizik

Trukmė: 80 min

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Monospektaklis „Čia kalba Šveikas!“ A 2022-02-22 18:00 Lietuvos rusų dramos teatras, Vilnius 8.20 - 11.20
Renginio vieta
Lietuvos rusų dramos teatras
Basanavičiaus g. 13 Vilnius Lietuva
Organizatorius
Vilniaus lenkų teatras Studija, VšĮ
Lazdynų g. 22-10
+37065264608
Įmonės kodas: 304966772
Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą “Mergaitės“ - pg. I.Iredynskį, rež.Lilija Keizik Tiketa.ltTiketa.lt“Mergaitės“ - pg. I.Iredynskį, rež.Lilija Keizik Lietuvos rusų dramos teatras, Vilnius 8.20 - 16.20
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!
Pirkti bilietą Muzikinis kabareto spektaklis „Su Naujaisiais iš Vilniaus“, rež. Slawomir Gaudyn Tiketa.ltTiketa.ltMuzikinis kabareto spektaklis „Su Naujaisiais iš Vilniaus“, rež. Slawomir Gaudyn Muzikinis teatras Legendos klubas (buvęs muzikinis teatras New York), Vilnius 16.20 - 26.20
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!