logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

OKT / Vilniaus miesto teatras: PELIKANAS (rež. Naubertas Jasinskas) (Perkeltas)

K 2023-09-21 19:00
Oskaro Koršunovo teatras, Vilnius
Informuojame, kad spektaklis ''Pelikanas'', kuris turėjo vykti gegužės 24 d. perkeliamas į rugsėjo 21 d.
 

Įsigyti bilietai galios, jų keisti nereikia.

Jeigu netinka nauja renginio  data, bilietus galite grąžinti pateikdami informaciją čia: https://www.bilietai.lt/lit/ticket-refund-application

Bilietų grąžinimo terminas iki 2023 m. birželio 15 d.

Atsiprašome už sukeltus nepatogumus.

 
Renginio organizatorius šiuo konkrečiu atveju yra pavedęs UAB „Nacionalinis bilietų platintojas“ renginio organizatoriaus vardu grąžinti tam tikrą organizatoriaus pervestą / paskirtą sumą pinigų už įsigytus bilietus (jeigu tam turite teisę pagal taikytinus teisės aktus). Pabrėžiame, kad šiuo atveju UAB „Nacionalinis bilietų platintojas“ veikia tik kaip renginio organizatoriaus pasitelktas asmuo – tarpininkas bilietų ir pinigų grąžinimui. Dėl šios priežasties UAB „Nacionalinis bilietų platintojas“ vykdo pinigų grąžinimą tik tol, kol šio proceso neatšaukia renginio organizatorius ir tik tokia apimtimi (tam skaičiui bilietų pirkėjų), kiek šiam tikslui pinigų yra suteikęs renginio organizatorius. Dėl bet kurių priežasčių nepavykus grąžinti bilietą ar atgauti pinigus už bilietą tarpininkaujant UAB „Nacionalinis bilietų platintojas“, pirkėjas turi kreiptis tiesiogiai į renginio organizatorių.
Informuojame ir primename, kad UAB „Nacionalinis bilietų platintojas“ buvo ir yra tik tarpininkas tarp renginio organizatoriaus (paslaugų teikėjo) ir pirkėjo. UAB „Nacionalinis bilietų platintojas“ neorganizuoja renginių, todėl neprisiima atsakomybės už neįvykusį renginį, jo nukėlimą, kokybę ar kitus, su renginio organizavimu susijusius, dalykus. Už visa tai atsako renginio organizatorius, kuris nurodytas ir įsigytuose bilietuose: VšĮ Oskaro Koršunovo teatras, Ašmenos g. 8 Vilnius, info@okt.lt.
Iš UAB „Nacionalinis bilietų platintojas“, kaip bilietų platintojo, pirkėjas neturi teisės reikalauti grąžinti už bilietus sumokėtas sumas ir (ar) nuostolių atlyginimo. UAB „Nacionalinis bilietų platintojas“ teikiama paslauga ir (ar) pagalba renginio organizatoriui vykdyti pinigų už bilietus grąžinimą, nereiškia, kad visi bilietų pirkėjai gali tikėtis pinigų grąžinimo iš UAB „Nacionalinis bilietų platintojas“ ar kad bilietų platintojas yra tiesiogiai atsakingas klientui už pinigų grąžinimą dėl neįvykusio renginio.

OKT / Vilniaus miesto teatras pristato:
 
Augustas Strindbergas
PELIKANAS
Naubertas Jasinskas
 
Kas yra šeima? Ar jos klasikinė samprata vis dar funkcionuoja? Ar atėjo laikas naujai sampratai? Atsakymų į šiuos klausimus premjeroje „Pelikanasieško režisierius Naubertas Jasinskas, atspirties tašku pasirinkęs švedų klasiko Augusto Strindbergo pjesę.
Augustas Strindbergas vėlyvosios kūrybos „kamerinių pjesių“ rinkinyje plėtoja naują formą, kuria siekiama kitaip komunikuoti žmonių gyvenimo perspektyvomis. Pjesėje „Pelikanas” emocinis ir veiksminis svoris perkeliamas nuo paviršutiniškų prie kiek labiau rafinuotų aplinkybių, primenančių mums, jog egzistuoja metafiziniai dėsniai, galintys veikti už fizinių dramos veiksmo ribų.
Menininkai spektaklyje kvestionuoja šeimos sampratos būtinybę, analizuoja šeimoje kylančių smurtinių (tiek fizinių, tiek psichologinių) poelgių priežastis, veikėjų asmeninius ir juos supančius aplinkos įvykius ir viso to sąlyčio taškus. Į visa tai režisierius ir jo komanda žvelgia pro A. Strindbergo pjesėje sukurtos šeimos modelio prizmę. Jie kelia šiandien esminiais tampančius klausimus: kas yra šeima? Ar jos klasikinė samprata vis dar funkcionuoja? Ar reikalinga nauja apibrėžtis, reflektuojanti šio laiko žmonių tarpusavio santykius?
Spektaklio režisierius N. Jasinskas, apmąstydamas kasdienio smurto dėmenis, kvestionuoja prigimtinės mąstymo strategijos aspektą.
„Dažnai nepasitikiu savo vaizduote. Tiksliau, negebėjimu mąstyti daugiasluokniškai. O visa, kas atrodo daugiasluoksniška – tai veikiau didžiulis sutapimas nei sąmoninga mąstymo strategija. Pavyzdžiui, kad suprastumėte tekstą, kurį jums kalbu, turite suvokti atskirų žodžių prasmes, iš kurių šis sakinys susideda. Tačiau bendrinė minties reikšmė neslypi pačiuose žodžiuose – tai paskirų žodžių bei visumos junginys. Ir tuomet kyla elementarus klausimas – ar galima pakeisti mąstymo strategiją? Ar iš vis tai yra įmanoma?, – klausia režisierius.
Statant „Pelikaną“ režisieriui didelę įtaką padarė filosofija, konkrečiai – Hansas Georgas Gadameris.
„Atsitiktinai į mano rankas papuolė Gadameris ir jo hermeneutinio rato idėja. Pastarąjį galima apibrėžti kaip suvokimo mechanizmą, nuolat judantį pirmyn ir atgal, tarp „dalių“ ir „visumos. Tai priešingybė arba didelis papildymas mūsų linijinio pasaulio suvokimui. Įsivaizduokite, kad galėtumėte mąstyti ne tik esamuoju laiku, žodis po žodžio, vaizdinys po vaizdinio, bet ir gebėti mąstyti daugiastruktūriškai. Pavyzdžiui, vienu metu suvokti ne tik dabartį, bet ir preities ar net ateities galimus įvykius. Kaip tai mums visiems padėtų išvengti perteklinio smurto ir atvertų naujas tarpusavio komunikacijos galimybes, – pasakoja N. Jasinskas.
N. Jasinskas jaunosios kartos režisierius, Yanos Ross mokinys. Jo pastatyti spektakliai rodomi Valstybiniame Jaunimo teatre, Lietuvos Nacionaliniame dramos teatre, Kauno miesto kameriniame teatre. Tarptautiniame teatro festivalyje „Sirenossukurtas spektaklis „fabricabuvo nominuotas Auksinio scenos kryžiaus apdovanojimui.
Spektaklio prodiuseriai – OKT/Vilniaus miesto teatras, partneriai Lietuvos Nacionalinis dramos teatras, rankų šešėlių teatras „Budrugana Lietuva. Projektą finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė ir Asociacija LATGA.
Scenografija
random heroes

Kostiumų dailininkas
Dominykas Levanas

Muzika
Gintaras Sodeika

Balsai
Kristupo Saboliaus ir Nauberto Jasinsko

Video projekcijų autorius
Ričard Žigis

Šviesų dailininkas
Dainius Urbonis

Operatoriai
Augtumas Danielius Harner ir Simonas Čalka

Vaidina
Alvydė Pikturnaitė, Aurelijus Pocius, Kipras Mašidlauskas, Matas Sigliukas, Saulius Ambrozaitis

Premjera
2022 kovo 8d.

 
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
OKT / Vilniaus miesto teatras: PELIKANAS (rež. Naubertas Jasinskas) (Perkeltas) K 2023-09-21 19:00 Oskaro Koršunovo teatras, Vilnius 17.35 - 20.20
Renginys OKT / Vilniaus miesto teatras: PELIKANAS (rež. Naubertas Jasinskas) (Perkeltas)
Data / Laikas K 2023-09-21 19:00
Renginio vieta Oskaro Koršunovo teatras, Vilnius
Kaina 17.35 - 20.20
Svarbi informacija

 Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt

Įspėjimas! Spektaklio metu bus naudojami įvairūs kvapai, dūmai, stroboskopo efektas, gluminantys vaizdai, necenzūrinė kalba.

Durys atidaromos:  30 min. iki renginio pradžios
Renginio trukmė: 1:45
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: N16
Nuolaidos:
- senjorams 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Bilietai nekeičiami ir pinigai už juos negrąžinami (įskaitant atvejį, kai neapsilankoma renginyje). Renginį atšaukus ar nukėlus, dėl bilietų ir pinigų grąžinimo sprendimą priima ir už pinigų gražinimą, nuostolių atlyginimą atsako organizatorius. Bilietų platintojas veikia tik kaip atsiskleidęs tarpininkas, todėl neatsako už pinigų grąžinimą, nuostolių atlyginimą. Dėl pinigų gražinimo kreiptis reikia į renginio organizatorių. Daugiau informaciją apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.

Renginio vieta
Oskaro Koršunovo teatras, Vilnius
Ašmenos g. 8 Vilnius Lietuva
Organizatorius
Oskaro Koršunovo teatras, VšĮ
Ašmenos g. 8 Vilnius Vilnius
8 5 2611877/ info@okt.lt
Įmonės kodas: 124016537
PVM kodas LT240165314
Renginys OKT / Vilniaus miesto teatras: PELIKANAS (rež. Naubertas Jasinskas) (Perkeltas)
Data / Laikas K 2023-09-21 19:00
Renginio vieta Oskaro Koršunovo teatras, Vilnius
Kaina 17.35 - 20.20
Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą OKT / Vilniaus miesto teatras: ''Vestuvės'' (rež. Oskaras Koršunovas) OKT / Vilniaus miesto teatras: ''Vestuvės'' (rež. Oskaras Koršunovas) MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius
Prekyba sustabdyta OKT / Vilniaus miesto teatras: ''Pamišėlis'' (rež. Oskaras Koršunovas) (Perkeltas į vasario 11 d.) Prekyba sustabdytaPrekyba sustabdytaOKT / Vilniaus miesto teatras: ''Pamišėlis'' (rež. Oskaras Koršunovas) (Perkeltas į vasario 11 d.) Oskaro Koršunovo teatras, Vilnius
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti