logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

OLYMPIAN MACHINE | Garso instaliacija-performansas

K 2023-02-09 18:00
MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius

„Olympian Machine“
Garso instaliacija-performansas

„Olympian Machine“ – kūrinys 12-ai balsų, pristatomas kaip audiovizualinė 12-os garsiakalbių instaliacija. Įrašų metu į studiją vienai valandai po vieną buvo pakviesti kūrinio dalyviai. Kiekvienam individualiai buvo perskaityta kelių puslapių apimties Homero „Iliados“ santrauka, po kurios kiekvienas dalyvis buvo paprašytas atpasakoti, ką jis / ji prisimena iš ką tik girdėto teksto. Įvairūs asmeninio pobūdžio nukrypimai nuo „Iliados“ teksto buvo labai laukiami, tačiau niekaip neskatintini, kad nebūtų prarastas asociacijų spontaniškumas. Šiame kūrinyje klausytojai išgirsta balsų polilogą, persvarstantį istorijos, atminties ir komunikacijos klausimus.

„<...> Be kiekvieno papasakoto mito, yra ir dar vienas, neįvardijamas, nepapasakotas. Kitas, kuris moja iš šešėlių, išnyra tik aliuzijų, fragmentų, atsitiktinumo pavidalu, ir niekas nedrįsta jo papasakoti kaip vienos istorijos“ (Robertas Calasso, „Kadmio ir Harmonijos vedybos“).

2019 m. Arturas Bumšteinas apdovanotas Boriso Dauguviečio auskaru už garsinių eksperimentų integraciją į naujas teatro formas (garso instaliaciją-performansą „Olympian Machine“ ir performansą „Blogi orai“).

Kūrybinė grupė

Idėjos ir garso montažo autorius Arturas Bumšteinas
Garso įrašo režisierius Ramūnas Jasutis

Pristatymo garso režisierius Ignas Juzokas
Vaizdo projekcija Ervino Gresevičiaus
Prodiuseris Operomanija

Dalyviai: Darja Lyzenko, Daumantas Ciunis, Domas Raibys, Eglė Strackaitė-Kalendra, Greta Grinevičiūtė, Karolis Vyšniauskas, Kristina Agintaitė, Marija Simona Šimulynaitė, Marius Povilas Elijus Martynenko, Mindaugas Urbaitis, Rūta Junevičiūtė, Žilvinas Andriušis

Kritiniai atsiliepimai

Dvylikos žmonių filosofiškus, humoristinius ar fantasmagoriškus pasisakymus, atskleidžiančius sutrikimą, pasipiktinimą, susijaudinimą, Bumšteinas sudėliojo į prasmių, nuomonių, tembrų ir nuotaikų koliažą. „Olympian Machine“ – tai savotiškas atminties tyrimas, atskleidęs, kaip įvairių žmonių pasakojimuose pasikartoja tos pačios temos, žodžiai, vardai, emocijos, asociacijos.

Rasa Murauskaitė, Kultūros barai

„Olympian Machine“ išgrynina ir perteikia žmogaus minčių „bangavimus“. Kita vertus, šie bendri, o kartu ir labai skirtingi faktų perinterpretavimai kelia abejonę žmonijos susikalbėjimo pajėgumu. Ar išgirsti, atsiminti ir suprasti tai, kas sakoma, apskritai įmanoma?

Vaiva Martišauskaitė, menufaktura.lt

„Olympian Machine“ – jautrus, įvairiapusiškas, ironiškas ir dinamiškas kūrinys, siūlantis valandos trukmės muzikalią monologų režisūrą ir nuolatinę prasmių kaitą.

Aušra Kaminskaitė, lrt.lt

Keista, pabaigoje palieki tas vargšes garso kolonėles kaip artimus žmones. Ir „Iliada“, užklupusi tave nepasiruošusį spektaklio pradžioje, tampa ne tokia jau tolima. Bravo ir bis.

Jūratė Visockaitė, Literatūra ir menas

 

Trukmė: 60 minučių
Premjera: 2018 m. balandžio 17 d., Menų spaustuvė, Vilnius, 7-asis šiuolaikinės operos festivalis NOA (Naujosios operos akcija)
Lietuvių kalba be surtitrų

 

Renginio nuoroda: https://operomanija.lt/

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
OLYMPIAN MACHINE | Garso instaliacija-performansas K 2023-02-09 18:00 MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius 8.00 - 10.00
Renginys OLYMPIAN MACHINE | Garso instaliacija-performansas
Data / Laikas K 2023-02-09 18:00
Renginio vieta MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius
Kaina 8.00 - 10.00
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: ~17:50
Renginio trukmė: ~60 min.
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: N-10
Nuolaidos:
- studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Renginio vieta
MENŲ SPAUSTUVĖ
Šiltadaržio g. 6 Vilnius Lietuva
Organizatorius
Operomanija, VŠĮ
Justiniškių g. 103-3, Vilnius Vilnius
+370 616 30 814/info@operomanija.lt
Įmonės kodas: 301863621
Renginys OLYMPIAN MACHINE | Garso instaliacija-performansas
Data / Laikas K 2023-02-09 18:00
Renginio vieta MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius
Kaina 8.00 - 10.00
Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą OLYMPIAN MACHINE | Garso instaliacija-performansas OLYMPIAN MACHINE | Garso instaliacija-performansas Kauno miesto kamerinis teatras, Kaunas 8.00 - 10.00
Pirkti bilietą RADVILA DARIUS, VYTAUTO | Muzikiniai paveikslėliai iš LTV archyvų NaujasNaujasRADVILA DARIUS, VYTAUTO | Muzikiniai paveikslėliai iš LTV archyvų SODAS 2123, Vilnius 10.00 - 14.00
Pirkti bilietą PUIKUS NAUJAS KŪNAS | Korporatyvinė distopija PUIKUS NAUJAS KŪNAS | Korporatyvinė distopija Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius 10.00 - 16.00
Pirkti bilietą PUIKUS NAUJAS KŪNAS | Korporatyvinė distopija PUIKUS NAUJAS KŪNAS | Korporatyvinė distopija Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius 10.00 - 16.00
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti