logo
Krepšelis: 0
logo
Pasirinkite periodą:
Krepšelis: 0
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

PREMJERA: PLAUČIAI | rež. L. Vassos

T 2022-01-19 19:00
16.20
Rodyti aprašymusSlėpti aprašymus

DĖMESIO! Reikalingas Galimybių pasas! 

Spektaklio metu žiūrovams privaloma dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius, priglundančius prie veido ir visiškai dengiančius nosį ir burną

 

„Plaučiai“ –  pagal didžiulio pripažinimo sulaukusią britų dramaturgo D. Macmillan pjesę „Lungs“ sukurtas spektaklis, pirmą kartą pristatomas Vilniuje.

Drąsi, absurdiškai linksma ir gyvenimiškai tikra pjesė aktorių lūpose atgyja kaip privatus poros dialogas. Emocinga šiuolaikinė meilės istorija nagrinėja asmeninius ir globalinius konfliktus, aprėpia svarbiausius gyvenimo etapus, džiaugsmus ir sukrėtimus.

Jauna pora ima planuoti kūdikį, tačiau jų santykius lydi greito gyvenimo ritmo padiktuotas nestabilumas, noras, o kartu ir baimė įsipareigoti ar priimti atsakingus sprendimus tampant tėvais. Jie svarsto apie ateitį - ne tik vaiko, bet ir planetos. Pora vienas kitam užduoda klausimus kada, kaip, kodėl ir net ar verta atvesti naują gyvybę į pasaulį, kuris ir taip kenčia ekologinę krizę, o sparčiai didėjanti gyventojų populiacija greitai pasieks 8 milijardų ribą? Ar įmanoma sulaukti tinkamo meto vaikams? Kaip išmokti priimti milžinišką atsakomybę ir užauginti dorą, atsakingą žmogų? O kiek dar medžių turėtume užauginti, kad padėtume planetai?

Spektaklio „Plaučiai“ veikėjai daro pasirinkimus ir bando suprasti elgsenos nenuspėjamame pasaulyje reikšmę. Jie nori valdyti ir transformuoti pasaulį, bet aplinkybės susiklosto taip, kad užuot ką nors kūrę ir ėmęsi veiksmų, jie vos spėja reaguoti į netikėtumus. Kaip du ydingi, bet gilūs žmonės sugebės išspręsti šį konfliktą, vedantį asmeninės, o kartu ir globalinės laimės link?

„Juk mes geri žmonės, taip?“

 

Režisierius: Luca Vassos

Aktoriai: Ainis Storpirštis, Gabija Siurbytė

Šviesų dailininkas: Pijus Vasiliauskas

Kompozitorė: Monika Sokaitė

Scenografijos ir kostiumų dailininkė: Simona Davlidovičiūtė

Garsistas: Linas Kubekas

Vadybininkė: Lina Morkūnaitė

 

PREMJERA - 2022m. sausio 18, 19 d. Menų spaustuvėje, Vilniuje.

 

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Spektaklis yra www.700vilnius.lt programos dalis.

Renginiai
Renginių nerasta
Loading...
Perkrauti