logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

Roger Vitrac. VIKTORAS, ARBA VAIKAI VALDŽIOJE, rež. Gintaras VARNAS

T 2024-11-13 19:00
Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius
Iš prancūzų kalbos vertė Vincentas Klipčius
 
Režisierius — Gintaras VARNAS
Scenografas — Gintaras MAKAREVIČIUS
Kostiumų ir grimo dailininkas — Juozas STATKEVIČIUS
Kompozitorius — Martynas BIALOBŽESKIS
Šviesos dailininkas — Vilius VILUTIS
Režisieriaus asistentė — Regina GARUOLYTĖ
Prodiuserė — Rugilė PUKŠTYTĖ

VAIDINA

  Šarūnas Rapolas MELIEŠIUS
  Radvilė BUDRYTĖ
  Rūta JONIKAITĖ
  Marius REPŠYS
  Elzė GUDAVIČIŪTĖ
  Vytautas ANUŽIS
  Arūnas SAKALAUSKAS
  Miglė POLIKEVIČIŪTĖ
  Aurelija TAMULYTĖ
  Povilas BUDRYS
  Vainius SODEIKA

  Spektakliu „Viktoras, arba Vaikai valdžioje“ režisierius Gintaras Varnas siekia tęsti seniai pradėtą siurrealistinio teatro ciklą (Federico García Lorca’os „Jei praeitų penkeri metai“, „Publika“, „Sombras“, Guillaume’o Apollinaire’o „Teiresijo krūtys“ ir kt.). Didžiausia režisūrine inspiracija tapo kūrinyje atsispindinti visuomenės kritika. Anot režisieriaus, tai galėtų būti lyg savotiška Aldouso Huxley „Puikaus naujo pasaulio“ kamerinė variacija.

  Režisierius pasisako prieš primityvinimą ir sušiuolaikinimą teatre bei savo spektakliu kelia klausimą, ar mažas žmogus neturi teisės sugriauti vyraujančios stereotipinės nusistovėjusios visuomenės santvarkos. Jo teigimu, tai šmaikšti XX a. trečiojo dešimtmečio satyrinė parabolė apie šeimą ir tėvų sukurtą melagingą ir veidmainišką, bailų ir miesčionišką „gerovės“ pasaulį, kurį su malonumu griauna maištaujantys maži anarchistai, nihilistai, chuliganai vaikai, todėl reikia manyti, kad šiandien, XXI a. trečiajame dešimtmetyje, ji turėtų suskambėti naujai.

  Roger Vitrac (1899–1952) – prancūzų rašytojas siurrealistas, dramaturgas ir poetas. Pinsake gimęs kūrėjas 1910 m. persikėlė į Paryžių. 1922–1928 m. dalyvavo siurrealistų veikloje, paskelbė dadaizmo manifestą, leido žurnalą „Aventure“ ir prisidėjo prie pirmųjų „La Révolution Surréaliste“ leidimų.

  Pamažu atsiskyrę nuo grupės su Antoninu Artaud, kartu jie 1926 m. įkūrė Alfredo Jarry teatrą, kur parašė keletą svarbiausių savo siurrealistinių pjesių. Spektaklis „Viktoras, arba Vaikai valdžioje“ buvo antrasis Vitraco ir Artaud darbas. Jo premjera įvyko Paryžiuje, teatre „Comédie des Champs-Elysées“, 1928 metų gruodžio 24 d., Kalėdų išvakarėse.

  Kurdami šį spektaklį, Artaud ir Vitracas svajojo apie virtualios realybės teatrą, besipriešinantį banaliai linijinio, pasakojančio vakarietiško teatro tradicijai. Spektaklyje rodoma fantasmagoriška Viktoro, Polio ir Emili Pomelių dvimetrinio sūnaus, devintojo gimtadienio šventė. Per visus tris veiksmus provokuojančios scenos keitė viena kitą ir patvirtino Artaud manifesto teiginius: „Žiūrovai, atėję į mūsų teatrą, pajus, kad dalyvauja tikrame veiksme, kuriame veikia ne tik protas, bet ir jausmai bei kūnas. Nuo šiol jie eis į teatrą kaip pas chirurgą ar dantų gydytoją – su tokia pačia nuotaika; žinoma, jie nemirs, bet teatras yra rimtas reikalas, ir jie neišeis iš jo sveiki... Jie turi žinoti, kad mes galime priversti juos verkti“.

  Siurrealistinė pjesė „Viktoras, arba Vaikai valdžioje“ – absurdo teatrui artima satyra, išjuokianti buržuazijos konformizmą, kalbos klišes, kuriomis maskuojama slapta neapykanta ir žiaurumas. Kūrinys ironiškai griovė vyraujantį stereotipinį požiūrį į santuoką, religiją, logikai prieštaraujančią tariamą tvarką, nukreiptą prieš miesčioniškos viduriniosios klasės, šeimos instituto ar sociumo bendrąja prasme, moralę.

  Rodyti daugiauRodyti mažiau
  Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
  Roger Vitrac. VIKTORAS, ARBA VAIKAI VALDŽIOJE, rež. Gintaras VARNAS T 2024-11-13 19:00 Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius 9.80 - 35.00
  Renginys Roger Vitrac. VIKTORAS, ARBA VAIKAI VALDŽIOJE, rež. Gintaras VARNAS
  Data / Laikas T 2024-11-13 19:00
  Renginio vieta Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius
  Kaina 9.80 - 35.00
  Svarbi informacija
  Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt
   
  Durys atidaromos: 1 val. iki renginio
  Renginio trukmė:  3.30 val.
  Pertraukos: 2 pertraukos
  Renginio kalba: lietuvių
  Ikimokyklinio amžiaus vaikai į spektaklį neįleidžiami.
  Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
  Amžiaus cenzas: N-14
  Pavėlavę žiūrovai į salę neįleidžiami.
  Nuolaidos :
   
  Senjorams - 20% (Kontrolės metu pateikti pensininko pažymėjimą);
  Jauno žmogaus nuolaida ( imtinai 24 m.)  - 20% (Kontrolės metu pateikti nuolaidą moksleivio, studento pažymėjimą arba tapatybės kortelę).
  Neįgaliesiems - 20% Kontrolės metu būtina pateikti neįgaliojo pažymėjimą.
  Perkant 20 ir daugiau bilietų - 15%;

  Bilietų pirkimas Žiūrovams su judėjimo negalia vežimėlyje, jų asistentams bei lydintiems žmonėms (šeimos nariams):

  Žiūrovams su judėjimo negalia vežimėlyje bilietus būtina pasirinkti specialiai pritaikytose ir pažymėtose vietose (Sektorius Žiūrovams su judėjimo negalia vežimėlyje/ lydintiems).Bilietų su nuolaida vietų kiekis salėje yra ribotas.
  Asistentas, oficialiai lydintis žmogų su negalia, vadovaujantis LR neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymu, nemokamą bilietą gali pasirinkti įvedus kodą ASISTENTAS. Bilietui bus pritaikytas platintojo taikomas paslaugos mokestis 1 eur. *
  Žmogų su negalia lydintis asmuo, pvz., šeimos narys, neturintis ASISTENTO pažymėjimo, bilietus turi pirkti pilna kaina. *
  *Lydint žiūrovą su judėjimo negalia, bilietą būtina pasirinkti specialiai pritaikytose ir pažymėtose vietose (Sektorius Žiūrovams su judėjimo negalia vežimėlyje/ lydintiems – vieta ASISTENTAS), lydint kitą negalią turintį asmenį, pasirinkti pagal galimybes šalia esančią vietą.
   
  Atėjus į spektaklį būtina turėti nuolaidą patvirtinantį dokumentą. Nepateikusieji dokumento, patvirtinančio teisę į nuolaidą, į teatrą neįleidžiami, o pinigai už bilietus negrąžinami.
    


  Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Bilietai nekeičiami ir pinigai už juos negrąžinami (įskaitant atvejį, kai neapsilankoma renginyje). Renginį atšaukus ar nukėlus, dėl bilietų ir pinigų grąžinimo sprendimą priima ir už pinigų grąžinimą, nuostolių atlyginimą atsako organizatorius. Bilietų platintojas veikia tik kaip atsiskleidęs tarpininkas, todėl neatsako už pinigų grąžinimą, nuostolių atlyginimą. Dėl pinigų grąžinimo kreiptis reikia į renginio organizatorių. Daugiau informacijos apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.

  Renginio vieta
  Lietuvos nacionalinis dramos teatras
  Gedimino pr. 4, Vilnius Vilnius Lietuva
  Organizatorius
  Lietuvos nacionalinis dramos teatras
  Gedimino pr. 4, Vilnius
  administracija@teatras.lt
  Įmonės kodas: 190753924
  PVM kodas ND
  Renginys Roger Vitrac. VIKTORAS, ARBA VAIKAI VALDŽIOJE, rež. Gintaras VARNAS
  Data / Laikas T 2024-11-13 19:00
  Renginio vieta Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius
  Kaina 9.80 - 35.00
  Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
  Pirkti bilietą Premjera. Joanna Bednarczyk. QUANTA, rež.Łukasz TWARKOWSKI Premjera. Joanna Bednarczyk. QUANTA, rež.Łukasz TWARKOWSKI Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius
  Pirkti bilietą Premjera. Joanna Bednarczyk. QUANTA, rež.Łukasz TWARKOWSKI Premjera. Joanna Bednarczyk. QUANTA, rež.Łukasz TWARKOWSKI Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius
  Pirkti bilietą Birutė Kapustinskaitė. SIBIRO HAIKU, rež. Augustas GORNATKEVIČIUS Birutė Kapustinskaitė. SIBIRO HAIKU, rež. Augustas GORNATKEVIČIUS Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius
  Pirkti bilietą Teklė Kavtaradze. SIRENŲ TYLA, rež. Laura KUTKAITĖ Teklė Kavtaradze. SIRENŲ TYLA, rež. Laura KUTKAITĖ Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius
  Paieška nedavė rezultatų
  Loading...
  Perkrauti