logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

S. Turunen ''BROKEN HEART STORY'' (''SUDAUŽYTOS ŠIRDIES ISTORIJA''), rež. Saara TURUNEN

Š 2023-01-07 17:00
Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius
 
 
Iš suomių kalbos vertė Aida KRILAVIČIENĖ
Režisierė – Saara TURUNEN
Šviesų ir vaizdo projekcijų autorius – Ville SEPPANEN
Scenografijos adaptuotoja ir kostiumų dailininkė — Simona BIEKŠAITĖ
Kompozitoriai — Rita MAČILIŪNAITĖ, Karolis DRĖMA
Režisieriaus asistentas —  Antanas OBCARSKAS
Vaidina
Tėvas / Žudikas su kirviu / Keistas žmogus / Automobilių pardavėjas / Choras —Dainius GAVENONIS
Deizė / Žudiko auka / Kosmetikos pardavėja / Naujas gyventojas / Choras —Miglė POLIKEVIČIŪTĖ
Rašytoja / Moteris teatro spektaklyje — Rasa SAMUOLYTĖ
Vyras / Bethovenas / Užsienietis — Paulius TAMOLĖ
Motina / Pardavėja / Žvejys / Kaimynė / Choras — Rimantė VALIUKAITĖ
Rašytojos siela —  Toma VAŠKEVIČIŪTĖ
 
Šiuolaikinės suomių dramaturgijos atstovė Saara Turunen (g. 1981) kilusi iš Rytų Suomijos. Baigusi Helsinkio teatro akademiją, jaunoji kūrėja šiuo metu derina dramaturgės ir teatro režisierės veiklas skirtingose Suomijos ir pasaulio scenose.
Saara Turunen garsėja tiesmuku, kartais net stačiokišku rašymo stiliumi, o labiausiai ją dominančius fenomenus – moteriškumą, seksualumą ir meną – analizuoja savotiška ir provokuojančia teatrine kalba. S. Turunen pjesėse dera žaismė ir agresija, tame pačiame laike ir erdvėje susiduria fantastiškas pasakų ir sintetinis šiuolaikinės populiariosios kultūros pasauliai. S. Turunen kūryba gali vienu metu žavėti ir erzinti, nes poetiniai įvaizdžiai pjesėse neretai perteikiami konkrečia ir net šiurkščia kalba.
S. Turunen pjesės yra išverstos į 12 kalbų ir pristatytos Suomijos, Estijos, Vengrijos, Ispanijos, Meksikos ir Jungtinių Amerikos Valstijų teatrų scenose.
Suomijoje ir kitose Europos šalyse S. Turunen išgarsėjo 2007-aisiais, kai Helsinkio teatro akademijos scenoje pastatytas spektaklis pagal jos pjesę „Kiškutė“ („Puputyttö“) sulaukė puikių kritikos atsiliepimų ir netrukus papildė Helsinkio Miesto teatro repertuarą.
LNDT statomą „Broken Heart Story“ 2011 m. pirmą kartą pati S. Turunen režisavo viename novatoriškiausių Suomijos nepriklausomų teatrų „Q-teatteri“ Helsinkyje. Šis spektaklis dėl novatoriškos formos teatro kritikų pripažintas vienu geriausių teatro sezone.
BROKEN HEART STORY (SUDAUŽYTOS ŠIRDIES ISTORIJA)
„Broken Heart Story“ („Sudaužytos širdies istorija“) – tai moters ir jos sielos istorija. Pagrindinė veikėja – vyriška rašytoja, kurios siela yra visiška jos priešingybė – išsiblaškiusi ir ištroškusi meilės. Ir menininkę, ir jos sielą varžo aplinkinio pasaulio nuostatos ir lūkesčiai, abi jos siekia susijungti, tačiau tai įmanoma tik vaizduotėje, kai rašytoją aplanko įkvėpimas.
„Broken Heart Story“ – tai meno ir meilės istorija. Aplinkinis pasaulis čia nagrinėjamas pirmiausiai per veikėjos vidinę realybę. Spektaklyje sprendžiami tapatumo, pasirinkimo klausimai, ieškoma būdų, kaip gyventi, kad taptum laimingas. Spektaklis nesiūlo atsakymų ar patarimų. Atvirkščiai – jame piešiamas poetinis, absurdiškas vaizdas, kupinas klausimų.
Vis dėlto melancholiškame „Broken Heart Story“ pasaulyje kunkuliuoja humoras ir lengvumas sprendžiant esminius gyvenimo klausimus. Po naiviu stiliumi slepiasi šiuolaikinės visuomenės vertinimas, kurį pirmiausia atskleidžia veikėjos moterys. „Būti subjektu ar objektu?“ – klausia ūsuota moteris, laikydama rankoje katės kaukolę.
Pjesė išversta į anglų, danų, estų, čekų ir graikų kalbas, ji kelis kartus pastatyta Suomijoje, taip pat „Ingenue Theatre“, kuris veikia Niujorko Teatro tyrimų centre (angl. Center For Performance Research).
 
 
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
S. Turunen ''BROKEN HEART STORY'' (''SUDAUŽYTOS ŠIRDIES ISTORIJA''), rež. Saara TURUNEN Š 2023-01-07 17:00 Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius 8.70 - 20.00
Renginys S. Turunen ''BROKEN HEART STORY'' (''SUDAUŽYTOS ŠIRDIES ISTORIJA''), rež. Saara TURUNEN
Data / Laikas Š 2023-01-07 17:00
Renginio vieta Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius
Kaina 8.70 - 20.00
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

 

Durys atidaromos: 1 val. iki renginio

Renginio trukmė: ~ 1.30  val.
Pertraukos: vienos dalies
Renginio kalba: lietuvių
Ikimokyklinio amžiaus vaikai į spektaklį neįleidžiami.

Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: N-14
Pavėlavę žiūrovai į salę neįleidžiami.

Nuolaidos :


senjorams* -30%;
jauno žmogaus nuolaida*;
neįgaliesiems* (1 bil.) - 80% (Į nuolaidos laukelį vesti kodą "Neįgaliesiems");
neįgalų lydinčiam asmeniui * (1 bil.) - 80% (Į nuolaidos laukelį vesti kodą "Lydintis");
perkant 20 ir daugiau bilietų - 15%;

*Kontrolės metu būtina pateikti nuolaidą suteikiantį dokumentą.
 
*bilietų su nuolaida vietų kiekis salėje yra ribotas. Atėjus į spektaklį būtina turėti nuolaidą patvirtinantį dokumentą. Nepateikusieji dokumento, patvirtinančio teisę į nuolaidą, į teatrą neįleidžiami, o pinigai už bilietus negrąžinami.

Visos nuolaidų sąlygos - https://www.teatras.lt/lt/bilietai-ir-informacija/nuolaidos-ir-akcijos/

 

 


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Renginio vieta
Lietuvos nacionalinis dramos teatras
Gedimino pr. 4, Vilnius Vilnius Lietuva
Organizatorius
Lietuvos nacionalinis dramos teatras
Gedimino pr. 4, Vilnius
administracija@teatras.lt
Įmonės kodas: 190753924
Renginys S. Turunen ''BROKEN HEART STORY'' (''SUDAUŽYTOS ŠIRDIES ISTORIJA''), rež. Saara TURUNEN
Data / Laikas Š 2023-01-07 17:00
Renginio vieta Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius
Kaina 8.70 - 20.00
Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą Pagal Stanislawą Lemą. SOLIARIS 4, rež. Grzegorz JARZYNA Pagal Stanislawą Lemą. SOLIARIS 4, rež. Grzegorz JARZYNA Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius 10.80 - 20.00
Pirkti bilietą PREMJERA! Pagal Ukrainos moterų pasakojimus. LIUDIJIMAI, rež. Oskaras KORŠUNOVAS / Ignalina PREMJERA! Pagal Ukrainos moterų pasakojimus. LIUDIJIMAI, rež. Oskaras KORŠUNOVAS / Ignalina Ignalinos kultūros ir sporto centras, Ignalina 8.65 - 10.00
Pirkti bilietą Sigitas Parulskis. JULIJA , rež. Kirilas GLUŠAJEVAS Sigitas Parulskis. JULIJA , rež. Kirilas GLUŠAJEVAS Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius 7.30 - 14.00
Pirkti bilietą Édouard Louis. KAS NUŽUDĖ MANO TĖVĄ, rež. Antanas OBCARSKAS Édouard Louis. KAS NUŽUDĖ MANO TĖVĄ, rež. Antanas OBCARSKAS Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius 8.70 - 12.00
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti