logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
Paieška žemėlapyje
Pasirinkite periodą

Sirenos'22: Cerebrum

S 2022-10-09 16:00
Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius
15.00

Spektaklis-paskaita

Tekstas, režisūra, vaidyba: Yvain Juillard

Konsultacijos: Olivier Boudon, Joseph Lacrosse, Laurent Wanson

Garsas: Marc Doutrepont

Šviesa ir scenos vadyba: Vincent Tandonnet

Video: Stefano Serra, Robin Yerlès

Patarėjai neurologijos klausimais: Yves Rossetti (CNRS-INSERM), Céline Cappe (Cerco -

CNRS) 

Gamyba, reklama ir spauda: Laura Sterckx, Caroline Goutaudier

Asistentė: Isabelle Jans

Fotografija: Hichem Dahès

Grafika: Margot Sponchiado

Prodiuseris: A Faiseurs de réalités / Company Yvain Juillard

Premjera - 2015 m. Balsamine teatras, Briuselis

Projektą remia:  le Théâtre de Namur / Centre Dramatique, the CORRIDOR ir Fabrique de Théâtre, Aube Boraine / Mons 2015, Balsamine teatras, Colfontaine kultūros centras, Varia teatras, Théâtre de la vie, Nacionalinis teatras, Briuselio-Wallonie federacija, Wallonie-Bruxelles International.

Kas, jei tikrovė būtų tik mūsų vaizduotės vaisius? 

Kai lyginame žmogaus smegenis su visata, kai kur atsiranda stebinančių panašumų. Dėl nesuskaičiuojamo kiekio jį sudarančių ląstelių ir nesuskaičiuojamų ryšių tarp jų, smegenys yra tokios pat neįveikiamos kaip kad visata yra begalinė. Tyrinėjant smegenis remiamasi viltimi, kad žmonės supranta, kas jie yra ir kad patys žmonės nori dar labiau pasinerti į jų egzistavimo, prasmės tyrinėjimus.

Dvigubą – biofiziko ir aktoriaus – išsilavinimą turintis  Yvain Juillard - kviečia į savo spektaklį-paskaitą tyrinėti mūsų smegenų veikimo mechanizmą. Tai darydamas kūrėjas kvestionuoja tikrovės prigimties įvairiapusiškumą. Smegenys, mūsų prisiminimų vieta, mūsų suvokimas, mūsų tapatybė, išlieka organu, kuris yra intymus ir paslaptingas. Daugelis iš mūsų labai mažai apie tai žino. Šis pasirodymas - paprastas ir linksmas eksperimentas, siekiantis visuomenei perteikti naujausias mokslo žinias. Tai unikali galimybė aptarti naujausius neurologijos mokslo atradimus pasauliečių žodynu.

 

Mokslas yra priešnuodis prietarams. Performanso meno praktikoje mokslas yra itin vertingas dalykas. Mokslas padeda išlaikyti atvirumą, ir neleidža jums užsidaryti savo tikrovėje. Taip pat padeda priimti jūsų pačių impulsus, jūsų, kaip biologinės būtybės, ir kitų būsenas. Tai leidžia ugdyti atkaklumą, kantrybę ir smalsumą. Ir visai nesvarbu, ar esate aktorius, santechnikas, stalius, bankininkas ar bedarbis, visa tai jums vis tiek galioja. 

                                                                                                                             Yvain Juillard

Apie kūrėją

Yvainas Juillardas yra baigęs INSAS dramos interpretacijos skyrių. Kūrėjas taip pat yra biofizikas, besispecializuojantis smegenų plastiškumo srityje, meno ir mokslo sąlytį tiriantis doktorantas. 

Teatro ir šokio scenoje Yvain vaidino Yoshi Oïda, Michelio Dezoteux, Philippe'o Sireuil, Jean-Baptiste Sastre (2010 m. Avinjono festivalis), Nicole Mossoux ir Patricko Bonté, Lorent'o Wansono, Virginie Thirion pastatymuose. Nuo 2011 m. jis nuolat dalyvauja įvairiuose Joël Pommerat vadovaujamuose tyrimų seminaruose Belgijoje ir Prancūzijoje. Kino teatre Yvain dirba su jaunosios kartos belgų ir prancūzų režisieriais: Ianu Menoyot, Bernardu Dresse, Camille Meynard, Pamela Varela. Joël Pommerat filme „Ça ira (1) fin de Louis“ kūrėjas vaidino Liudviką XVI, taip pat sukūrė Noxo vaidmenį to paties pavadinimo „Canal+“ seriale. 2013 ir 2016 m. tapo CNES rašymo stipendijos laimėtojas Chartreuse de Villeneuve les Avignon, o nuo 2018 m. - INSAS (kino skyriaus) lektorius.

***

Atlikdamas daugybę paprastų, tačiau nerimą keliančių eksperimentų, Yvain Juillard suabejojo mūsų suvokimu, atmintimi, laisva valia ir mūsų sąmone... nes iš milijardų kas sekundę mumyse vykstančių operacijų, kokią mažą dalį jų mes iš tikrųjų žinome? Ir iš kur mūsų gebėjimas tuo stebėtis? Atsakymai į šiuos klausimus yra visų mūsų rūpestis. Toks yra „Cerebrum“ pasirodymas, kuris sujungia nuotaikingą dalijimąsi mokslinėmis žiniomis, primenančios asmeninę aktoriaus kelionę po šį neurosistemos pasaulį. Apjungtas kartu su jo teatrališku talentu, rezultatas - įspūdinga ir patraukli paskaita, atliekama žaismingai bendraujant su publika.

Isabelle Dumont / Alternatives Théâtrales

***

Žiūrovas susiduria su dviem galimybėmis, priklausomai nuo to, kaip jis jaučiasi nusiteikęs mokslo tikslumui: palaimingai skverbtis tarp bangų ir sinapsių, arba pratęsti ką tik surinktus

mokslinius duomenis, mūsų pačių fikciją. Abu pasirinkimai kraujuojančiai teka vienas į kitą.

Véronique Giraud / Le journal des créations du 21e – naja21.com

***

Yvain Juillard kelia klausimus apie mūsų suvokimą, atmintį, laisvą valią ir sąmonę. „Smegenys visada sukuria vaizdinį, kuris joms atrodo nuosekliausias, todėl jų didžiulis gebėjimas yra mus suklaidinti“.

Ouest-France

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Sirenos'22: Cerebrum S 2022-10-09 16:00 Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius 15.00
Renginys Sirenos'22: Cerebrum
Data / Laikas S 2022-10-09 16:00
Renginio vieta Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius
Kaina 15.00
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 1 val. iki renginio 
Renginio trukmė:  1 val. 10 min.
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: prancūzų kalba su vertimu į lietuvių kalbą
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: 14+
Nuolaidos:


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Renginio vieta
Lietuvos nacionalinis dramos teatras
Gedimino pr. 4, Vilnius Vilnius Lietuva
Organizatorius
Teatro informacijos centras VšĮ
Minties g. 34-26 Vilnius
Įmonės kodas: 305595989
Renginys Sirenos'22: Cerebrum
Data / Laikas S 2022-10-09 16:00
Renginio vieta Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius
Kaina 15.00
Kitos datos Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą Sirenos'22: Nejaukos slėnis Sirenos'22: Nejaukos slėnis Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius 22.00
Pirkti bilietą Sirenos'22: Nejaukos slėnis Sirenos'22: Nejaukos slėnis Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius 22.00
Pirkti bilietą Sirenos'22: Nejaukos slėnis Sirenos'22: Nejaukos slėnis Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius 22.00
Pirkti bilietą Sirenos'22: Cyber Elf Sirenos'22: Cyber Elf MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius 15.00
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti