logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
Paieška žemėlapyje
Pasirinkite periodą

Sirenos'22: Cyber Elf

Pn 2022-09-30 19:00
MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius
15.00

Spektaklis-paskaita

Idėjos autorė, atlikėja: Magda Szpecht

Prodiuseris: ÆFEKT (Lenkija)

Koprodiuseriai: festivalis „Sirenos“, Nowy Teatr, Varšuva

 

Rusijos dezinformacijos tinklai po invazijos į Ukrainą atsidūrė bėdoje. Konflikto baisumams atsiskleidus viduryje baltos dienos, šio diskurso pritaikymas prie Kremliaus strategų poreikių, virto nelengva užduotimi. Tad Lenkijoje prorusiški agitatoriai nedelsdami ėmėsi veiksmų internete, taikydami naują strategiją: atgrasyti lenkus nuo pagalbos Ukrainos pabėgėliams tuo metu, kai šalis pasitinka precedento neturinčią migrantų bangą. Šiame kontekste šalyje atsirado naujo tipo skaitmeninis aktyvizmas: vadinamieji „kibernetiniai elfai“, kurių misija yra pastatyti Kremliaus trolius į savo vietas.

Drąsieji elfai, naikinantys tamsos trolių minias ideologiniame konflikte dėl ateities žmogiškumo. Tai – ne fantastinio romano pradžia, tai tikslus kasdienybės aprašymas, atliepiantis realijas kibernetinėje erdvėje visoje Europoje. „Elfai“ – grupė kibernetinių aktyvistų, kovojančių su prokremliška propaganda ir dezinformacijos kampanijomis – dar mažai žinomas reiškinys. Prasidėjęs 2014 m. Lietuvoje, mažiau nei 20 asmenų judėjimas išsiplėtė iki 13 Vidurio ir Rytų Europos šalių, 2021 m. subūrė jau apie 4000 savanorių. 

Rusijos informacinės operacijos prieš Vakarų demokratiją, didėja skaičiumi, mastu ir sudėtingumu. Kibernetiniai elfai veikia anonimiškai ir sutelkia dėmesį kovojant su hibridinėmis grėsmėmis, kurias pirmiausia vykdo Kremlius ir jo įgaliotiniai. Šie elfai yra nepriklausomi nuo valstybių ir valdžios. Jų veikla yra griežtai legali – jie griežtai pasmerkia bet kokią nusikalstamos veiklos formą, pavyzdžiui, įsilaužimo ar kibernetinio šnipinėjimo, ir dažniausiai patys riboja bei stebi Rusijos dezinformaciją ir jos kaltininkus, tokius, kuriuos vadiname troliais. Dauguma elfų surinktų duomenų pasidalijama su visuomene ir žiniasklaida. Elfai visoje Europoje sukūrė tarptautinį bendradarbiavimą, kurį daugiausiai sudaro žvalgyba ir dalijimasis informacija. 

Lenkų menininkė Magda Szpecht žiūrovus kviečia į spektaklį-paskaitą, kurioje iš arčiau supažindins su kibernetinių elfų veikla.

Apie kūrėją:

32 metų Magda Szpecht yra viena pirmųjų kibernetinių elfių Lenkijoje. Teatro režisierė ir feminizmo aktyvistė šią veiklą atrado per migracijos krizę, kurią 2021 m. vasarą sukėlė Baltarusijos diktatorius Aleksandras Lukašenka. „Tai buvo momentas, kai tikri žiaurumai priartėjo prie mūsų sienų ir pajutau, kad reikia veikti“, - sako Magda Szpecht.

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Sirenos'22: Cyber Elf Pn 2022-09-30 19:00 MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius 15.00
Renginys Sirenos'22: Cyber Elf
Data / Laikas Pn 2022-09-30 19:00
Renginio vieta MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius
Kaina 15.00
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 1 val. iki renginio 
Renginio trukmė:  60 min.
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: anglų kalba 
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: 
Nuolaidos:


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Renginio vieta
MENŲ SPAUSTUVĖ
Šiltadaržio g. 6 Vilnius Lietuva
Organizatorius
Teatro informacijos centras VšĮ
Minties g. 34-26 Vilnius
Įmonės kodas: 305595989
Renginys Sirenos'22: Cyber Elf
Data / Laikas Pn 2022-09-30 19:00
Renginio vieta MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius
Kaina 15.00
Kitos datos Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą Sirenos'22: Nejaukos slėnis Sirenos'22: Nejaukos slėnis Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius 22.00
Pirkti bilietą Sirenos'22: Nejaukos slėnis Sirenos'22: Nejaukos slėnis Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius 22.00
Pirkti bilietą Sirenos'22: Nejaukos slėnis Sirenos'22: Nejaukos slėnis Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius 22.00
Pirkti bilietą Sirenos'22: Sausasis sezonas Sirenos'22: Sausasis sezonas - Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius 28.00 - 30.00
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti