logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

Sirenos'23: Blood stories

S 2023-10-08 19:00
MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius

„Blood Stories“ bus staigmena ir žiūrovams, ir „Sirenų“ komandai, nes tai bus spektaklio, sukurto portugalų ir lietuvių kūrėjų, premjera. Man pačiai Mala Voadora pasiūlymas bendradarbiauti neriant į DNR istorijas ir ieškant kur galėjo susitikti dviejų iš pirmo žvilgsnio visai niekaip nesusijusių šalių žmonių likimai, pasirodė labai įdomus. Įprasta manyti, kad mažai bendro egzistuoja tarp Lietuvos ir Portugalijos, tačiau gal liksime nustebinti, kad DNR istorija krauju perduoda daugiau informacijos nei žodinė istorija ir atmintis.

Festivalio meno vadovė
Kristina Savickienė

„Blood Stories“ tai biografinis spektaklis, tęstinis meninis projektas, kurio idėja paremta genetine dviejų nepažįstamų žmonių analize ir iš atliktų DNR tyrimų gimstančiais pasakojimais. Festivalio metu savomis istorijomis pasidalins portugalas, teatro režisierius ir aktorius Jorge Andrade ir lietuvių kompozitorius Jonas Jurkūnas, kurie prieš premjerą turės:

  • Atlikti DNR tyrimą, kuris pagal biologines charakteristikas, padės susipažinti su giminės šaknimis.
  • Atlikti istorinį tyrimą, kurio metu juodu išsiaiškins galimas dviejų giminių susitikimo galimybės (nuo socialinių tinklų iki migracijos, prekybos kelių, kolonijų, karų, imperijų…)
  • Suorganizuoti vietinės bendruomenės vakarienę, į kurią bus kviečiami istorikai, antropologai ir genetikai.
  • Sukurti fikcines istorijas, kurios užpildys DNR tyrimų įkvėpto pasakojimo spragas.
  • Pasiruošti spektaklio pristatymui remiantis jųdviejų meninių interesų kryptimis, pavyzdžiui, muzika, šokiu, daile…

Belieka intriga, kokią istoriją ir kaip papasaktos Jorge Andrade su Jonu Jurkūnu. Galbūt jų pasakojimuose sklandančiose tarp faktų bei fikcijos įžvelgsime ryšius tarp kiekvieno iš mūsų?

 

Apie kūrėją:

Jorge Andrade, Mala Voadora teatro įkūrėjas Porto mieste Portugalijoje, yra režisierius, aktorius, tekstų kūrėjas, aktyviai kovojantis už žmogaus teises. Jis gimė Mozambike, ketverių metų grįžo gyventi į Portugaliją, o jo kuriamas teatras atspindi skirtingas jo gyvenimo patirtis, taip pat jo meilę dokumentikai. Tačiau kurdamas dokumentinį teatrą, Jorge Andrade su komanda visuomet perlipa įprastas žanro ribas, naudoja daug šokio, muzikos, faktus papildo vaizduotės scenarijais. Jos spektaklis „Mozambikas“, turėjęs „Sirenose“ įvykti 2020 m., buvo atšauktas dėl pandemijos. Tuomet Jorge pasiūlė „Sirenoms“ prisidėti prie jo naujo darbo kūrimo – „Blood Stories“ gimė jam bendradarbiaujant su kompozitoriumi Jonu Jurkūnu ir yra viena iš ciklo dalių.

Festivalio meno vadovė
Kristina Savickienė

Renginio nuoroda: http://www.sirenos.lt

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Sirenos'23: Blood stories S 2023-10-08 19:00 MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius 15.00
Renginys Sirenos'23: Blood stories
Data / Laikas S 2023-10-08 19:00
Renginio vieta MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius
Kaina 15.00
Svarbi informacija
LAIKAS: Spalio 8 diena 19:00 val.
VIETA: Menų spaustuvė, Juodoji salė (Šiltadaržio g. 6)
 


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Bilietai nekeičiami ir pinigai už juos negrąžinami (įskaitant atvejį, kai neapsilankoma renginyje). Renginį atšaukus ar nukėlus, dėl bilietų ir pinigų grąžinimo sprendimą priima ir už pinigų gražinimą, nuostolių atlyginimą atsako organizatorius. Bilietų platintojas veikia tik kaip atsiskleidęs tarpininkas, todėl neatsako už pinigų grąžinimą, nuostolių atlyginimą. Dėl pinigų gražinimo kreiptis reikia į renginio organizatorių. Daugiau informaciją apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.

Renginio vieta
MENŲ SPAUSTUVĖ
Šiltadaržio g. 6 Vilnius Lietuva
Organizatorius
Teatro informacijos centras VšĮ
Minties g. 34-26 Vilnius
Įmonės kodas: 305595989
Renginys Sirenos'23: Blood stories
Data / Laikas S 2023-10-08 19:00
Renginio vieta MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius
Kaina 15.00
Kitos datos Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą Sirenos'23: Pakartojimas. Histoire(s) du théâtre (I) Sirenos'23: Pakartojimas. Histoire(s) du théâtre (I) Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius
Pirkti bilietą Sirenos'23: Pakartojimas. Histoire(s) du théâtre (I) Sirenos'23: Pakartojimas. Histoire(s) du théâtre (I) Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius
Pirkti bilietą Sirenos'23: Lengvi dalykai Sirenos'23: Lengvi dalykai MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius
Pirkti bilietą Sirenos'23 Klubas: Jumpcore Sirenos'23 Klubas: Jumpcore MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti