logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

Šokio festivalis PŪGA | 2023

Rodyti aprašymusSlėpti aprašymus
 Žiemos sezono šokio festivalis PŪGA kaip ir kasmet kvies visus šokio mylėtojus ir ne tik susitikti didžiųjų metų švenčių tarpe. Gruodžio 28-30 d. Vilniaus kultūriniame taške – Menų spaustuvėje vyks trijų dienų festivalis, džiuginsiantis ne tik lietuviškomis šokio premjeromis, praktiniais judesio seminarais ir pamokomis, vakarėliu vienoje gražiausių vietų – Opera Social House ar šokių kovomis, bet ir svečių iš Islandijos spektakliu.
 
❄❄❄
 
Gruodžio 28 d. 18:00 val., Menų spaustuvė (Kišeninė salė)
2IN1: NETRADICINĖ ŠOKIO PAMOKA VAKARĖLIO STILIUJE
„Low Air“ kviečia į netradicinę šokio pamoką-vakarėlį, kurioje jausiesi atsipalaidavęs lyg gerame vakarėlyje ir tuo pačiu galėsi išmokti įvairių gatvės šokio stilių iš tikrų šokio profesionalų.
> NEMOKAMA. REGISTRACIJA: netrukus
 
Gruodžio 28 d. 19:00 val., Menų spaustuvė (Juodoji salė)
VIZUALUS ŠOKIO SPEKTAKLIS „ŽAIDIMAS BAIGTAS“

Apdovanotas Auksiniu Scenos Kryžiumi (Geriausias metų šokio darbas, 2016)
Nominuotas Auksiniam Scenos Kryžiui (Geriausias metų šokėjas, 2016)
Spektaklis apkeliavo: Lietuvą, Ukrainą, Italiją, Izraelį, Kiniją, Vokietiją, Bulgariją, Austriją, Sakartvelą, Pranzūciją, Pietų Korėją.
„Juokas juokais, bet mes – nemirtingi“, – Julio Cortazar

Lankant vieno žymiausių XX a. argentiniečių rašytojo Julio Cortazaro kapą, laikomasi tradicijos palikti taurę vyno ir lapą popieriaus, kuriame nupieštas „klasių“ žaidimas. „Low Air“ komanda, įkvėpta šios tradicijos bei autoriaus žaidimo su vaizduote taisyklių, pristato novatorišką spektaklį, apjungiantį šokio ir vizualaus meno sritis. Vizualus šokio spektaklis „Žaidimas baigtas” imasi sapnų ir analizuoja, kaip juos galima būtų paaiškinti realiame gyvenime. Spektaklyje daug simbolių ir kodų, kuriuos, kartu su kūrybine komanda, bandys iššifruoti žiūrovai.
 
Gruodžio 28 d. 20:30 val., Menų spaustuvė (Kišeninė salė)
IMPROSESIJA + ATIDARYMO VAKARĖLIS

Festivalis prasidės šokio improvizacijos sesija, suburiančia visus judėti šokio ritmu. Šokėjų bendruomenėje dažnai vartojamas terminas „improvizacija“ taps pagrindiniu vakaro akcentu – sesijoje judesys bus kuriamas „čia ir dabar“, klausant DJ, stebint aplinką, vieni kitus.
> NEMOKAMA. REGISTRACIJA: netrukus
 
❄❄❄
 
Gruodžio 29 d. 18:00 ir 20:30 val., Menų spaustuvė (Kišeninė salė)
PREMJERA: ŠOKIO SPEKTAKLIS „SAPNUOJANTI GRAŽUOLĖ“

„Sapnuojanti gražuolė“ – tai judesio spektaklis, paremtas Charles Perrault pasaka „Miegančioji gražuolė“ ir jos pirmtake Giambattista Basile pasaka „Saulė, Mėnulis ir Talija“. Pasitelkiant šias dvi pasakas kuriama nei vienoje jų neaprašyta, autonominė sapno erdvė. Vaiva Paukštė, kartu su spektaklio kūrybine komanda tyrinėja lyties ir naratyvo ryšį. Kūrėjai siekia pakeisti požiūrio tašką iš išorinio, vyriškojo žvilgsnio, į vidinę miegančiosios gražuolės patirtį, jos sapnišką realybę, tokiu būdu griaunant fikcinės „moters“ įvaizdį.
*Po spektaklio vyks susitikimas su kūrybine grupe.
 
Gruodžio 29 d. 19:30 val., Menų spaustuvė (Juodoji salė)
ŠOKIO SPEKTAKLIS „BELAUKIANT ŠOKIO“ (ISLANDIJA)

„Belaukiant šokio“ pakvies žiūrovus atsiduoti intymiai laukimo akimirkai. Ką žmogus patiria laukimo būsenoje? Jei laukiame kartu, ar galime bendrai patirti pokyčių troškimą? Spektaklio laiko plėtojimas per pasikartojimą ir nebūtį didina lūkestį, kad kažkas įvyks. Galbūt tai, ko mes dar nežinome, kaip (…) Šį garsinį peizažą sukūrė pati choreografė Yelena Arakelow ir tai yra pirmasis jos garsinis kūrinys. Jis paremtas Yelenos iPhone telefonu darytais lauko įrašais. Lauko įrašai buvo daromi laukimo akimirkomis Reikjavike, Vestmano salose (Islandija), Rygoje ir Vangažiuose (Latvija).
*Po spektaklio vyks susitikimas su kūrybine grupe.
 
❄❄❄
 
Gruodžio 30 d. 12:00 val. „Low Air“ šokio mokykla
ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO SEMINARAS SU YELENA ARAKELOW (Islandija)

Yelena Arakelow – šveicarų kilmės choreografė, šokėja, menininkė, nuo 2015 m. gyvenanti  ir kurianti Reikjavike, Islandijoje. 2018 m. ji baigė šiuolaikinio šokio bakalauro studijas Islandijos menų universitete. Šiuo metu ji yra Reikjavike įsikūrusio kolektyvo „Improv for Dance Enthusiasts“ narė, dirba Šiaurės Atlanto salų šokio tinkle, siekdama didesnio Farerų salų, Grenlandijos ir Islandijos šokio tvarumo, ir Oslo nacionalinėje menų akademijoje studijuoja šokio magistrantūroje.
> MOKAMA: 10 Eur (mokėjimas grynais, „Low Air“ šokio mokykloje)
> REGISTRACIJA: netrukus
 
Gruodžio 30 d. 18:00 val., Menų spaustuvė (Juodoji salė)
PREMJERA: INTERAKTYVUS ŠOKIO SPEKTAKLIS „TIESA-DRĄSA“

Šokio spektaklio esamasis laikas – tai dialogas tarp praeities ir ateities. Ar įmanoma laimėti žaidimą, kurio tikslas – savo tiesoje pamatyti netiesą? O gal atsakymas slypi ne kovoje, o dialoge? Žinome tik viena – tokiam ėjimui tikrai prireiks drąsos! „Tiesa-Drąsa“ – tai daugeliui gerai žinomas žaidimas, kurį žaisti yra kviečiamas kiekvienas. Šio žaidimo taisyklės paprastos: išdrįsti pasipriešinti žaidimo-rėžimo taisyklėms ar leisti kitam nuspręsti už tave, kas yra tavo tiesa? Bet ar visados drąsa=tiesa? O gal tiesa >< drąsa? Mes visi esame šio globalaus žaidimo figūrėlės, nuolatos judančios po erdvę tarsi žaidimo lentą tam, kad savo partijos pabaigoje būtume teisingoje pusėje.
*Po spektaklio vyks susitikimas su kūrybine grupe.
 
Gruodžio 30 d. 20:00 val., Opera Social House
WHAT’S YOUR FLOW: ALL-STYLES ŠOKIŲ KOVOS + VAKARĖLIS

Festivalį uždarys all-styles šokių kovos, kuriose šokėjai, pasitelkę skirtingus šokio stilius, užpildys erdvę savo autentišku judesio fLow. Improvizuodami atskleis skirtingų gatvės šokio stilių technikas.
Į PŪGOS uždarymo vakarėlį kviečiami visi festivalio lankytojai bei šokėjai.
> ŽIŪROVAMS NEMOKAMA
> REIKALINGA REGISTRACIJA DALYVIAMS: netrukus
> DALYVIO STARTINIS MOKESTIS/PARAMA: 5 Eur (mokėjimas grynais, prie įėjimo)
(Surinkti pinigai atitenka vakaro kovų nugalėtojui ir DJ)
 
***
Festivalio organizatorius: Vilniaus miesto šokio teatras „Low Air“
Informaciniai partneriai: LRT Plius, Media Traffic, 370 diena.lt, knygynų tinkla VAGA
Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė
Partneriai: Vilnius 700, Menų spaustuvė, Opera Social House, Crustum

Festivalio renginiai

Renginių nerasta
Loading...
Perkrauti
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti