logo
Krepšelis: 0
logo
Pasirinkite periodą:
Krepšelis: 0
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Šokio spektaklis PERDEGIMAS

Š 2021-10-30 19:00
MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6), Vilnius
12.00

Įėjimas į renginį tik turint „galimybių pasą“.

„NUEPIKO“ ŠOKIO SPEKTAKLIS „PERDEGIMAS“: DEGUS PASAKOJIMAS APIE ŠIANDIENINĮ MŪSŲ BŪVĮ

Vargu ar nūdienos pasaulyje rastumėme šiuolaikinį žmogų, kuris nė sykio gyvenime nebūtų „perdegęs“. Tokie sniego žmonės paprasčiausiai nebeegzistuoja. Juk gyvename planetoje, kuri aplink savo ašį per pastaruosius kelis dešimtmečius išmoko suktis nebepaisydama fizikos dėsnių. Žinios čia sensta greičiau, nei pavyksta jas perskaityti, o skubėti kiekviename žingsnyje darosi ne tik natūralu, bet ir madinga. Gyvename nuolatinės konkurencijos, statusų ir virtualybės pertekliaus laikais. Darosi sunku nepasimesti tarp daugybės susikurtų tapatybių ir įsipareigojimų. Darosi sunku „neperdegti“.

Įkvėpti savų ir svetimų „perdegimų“ trupės „Nuepiko“ įkūrėjai šokėjai Adrian Carlo Bibiano (Marius Paplauskas), Marius Pinigis ir Andrius Stakelė) naujausiame savo spektaklyje imasi tyrinėti ir menine kūno kalba interpretuoti „perdegimo“ reiškinį. Trijų šokėjų tandemas jau spėjo užsitarnauti publikos prielankumą kaip komiško spektaklio „(g)round zero“ herojai, tačiau šį kartą žada jau visai kitokią meninę raišką ir kviečia susimąstyti apie kur kas globalesnius klausimus: „Kasdieną matau „perdegusius“ žmones. Kartais ir pats jaučiuosi „perdegęs“. Negana to, savotiškas „perdegimas“ vyksta ir globalesniame politiniame bei ekologiniame lygmenyje. Žmonija labai stipriai serga.“ – mintimis dalinasi vienas iš spektaklio kūrėjų Marius Pinigis.

Visgi, spektaklio tikslas nėra moralizuoti, o verčiau skatinti susimąstyti, nebijoti kelti prasmingus klausimus sau: „Nors spektaklio tema yra gan plati ir tampa vis aktualesne globaliu mastu, savo kūrybiniu darbu nesiekiame moralizuoti, o veikiau susitelkiame į save, nuolat užduodame sau klausimą: „o kur gi aš pats degu, deginu save?“. Tai ne tik atidengia temos ir kūrybos plotus, bet ir skatina atsigręžti į savo gyvenimo būdą, įpročius, elgesį, formuoja mūsų kūrybinio proceso darbo etiką, vertybes, tarpusavio santykius. Pristatomas spektaklis yra veikiau savirefleksija, kuri, tikimės, taps priemone mums visiems – spektaklio kūrėjams ir žiūrovams – sąmoningiau permąstyti „perdegimo“ temą.“ – mintimis dalinosi spektaklio autoriai. Todėl, tai spektaklis kiekvienam nors kartą „perdegusiam“, ar negalinčiam likti abejingu aplinkos „gaisrams“.

2020-ais metais už vaidmenį šokio spektaklyje PERDEGIMAS Marius Pinigis apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“.

Idėja: šokio trupė „Nuepiko“

Choreografija ir šokis: Adrian Carlo Bibiano (Marius Paplauskas), Marius Pinigis, Andrius Stakelė

Muzikos kompozitorius: Andrius Stakelė

Šviesų dailininkas: Vladimiras Šerstabojevas

Trukmė: 60 min.

Premjera: 2019 m.

 

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Šokio spektaklis PERDEGIMAS Š 2021-10-30 19:00 MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6), Vilnius 12.00
Renginio vieta
MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
Šiltadaržio g. 6 Vilnius Lietuva
Organizatorius
NUEPIKO, VšĮ
Draugystės g. 17-1
+37062053702
Įmonės kodas: 304992920
Kitos datos Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą Šokio spektaklis PERDEGIMAS Tiketa.ltTiketa.ltŠokio spektaklis PERDEGIMAS Kauno įgulos karininkų ramovė, Kaunas 10.00
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!
Pirkti bilietą Šokio spektaklis PERDEGIMAS Tiketa.ltTiketa.ltŠokio spektaklis PERDEGIMAS Jonavos kultūros centras, Jonava 5.00
Saugok gamtą – rinkis skaitmeninį IšmanųBilietą!
IšmanusBilietas – visų renginių bilietai visada tavo telefone.
Daugiau informacijos čia!