Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Maskvos J. Vachtangovo teatro gastrolės. Rimo Tumino spektaklis ''Edipas karalius''

S 2018-03-18 19:00
Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius
Žiūrovų prašymu skelbiami papildomi spektakliai kovo 17-18 dienomis.

Maskvos J. Vachtangovo teatro spektaklis “Edipas karalius”


Sofoklio tragedijos “Edipas karalius” motyvais

Režisierius – Rimas Tuminas
Scenografas – Adomas Jacovskis
Kostiumų dailininkas – Maksim Obrezkov
Kompozitorius - Faustas Latėnas
Choreografė – Anželika Cholina

PAGRINDINIUS VAIDMENIS ATLIEKA:
Edipas – Viktor Dobronravov
Jokastė - Liudmila Maksakova
Pranašas Teiresijas - Jevgenij Kniazev

Spektaklyje dalyvauja 26 artistai.

Trukmė – 1 val. 40 min. be pertraukos.
Premjera – 2016 m. liepos 29 d. Epidauro teatre Graikijoje.

Spektaklis vyks rusų ir graikų kalbomis su lietuviškais subtitrais.

Naujausio režisieriaus Rimo Tumino darbo “Edipas karalius” gastrolės Lietuvoje.

Pagal Sofoklio pjesę “Edipas karalius" pastatytas spektaklis yra jungtinis Maskvos Vachtangovo ir Nacionalinio Graikijos Atėnų teatro projektas.

Spektaklio premjera įvyko 2016 m. liepos 29 d. seniausiame Graikijos Epidauro teatre po atviru dangumi. "Tai buvo neįtikėtinas reginys” - dalijosi įspūdžiais režisierius R. Tuminas. Į premjerą atėjo daugiau nei dešimt tūkstančių žmonių. Spektakliui pasibaigus plojimai tęsėsi daugiau nei dešimt minučių.

Vėliau “Edipas karalius” buvo pritaikytas teatro scenai ir tapo vienu didingiausių Maskvos J. Vachtangovo teatro spektaklių, pelniusio ne vieną tarptautinį bei  valstybinį apdovanojimą.

Įdomu tai, jog šiame spektaklyje susipina ne tik dabartis bei praeitis, bet ir skirtingos kultūros. Vaidmenis spektaklyje “Edipas karalius” atlieka ir grupė Graikijos nacionalinio teatro aktorių.

“Prisiliesti prie senovės - visada yra rizika. Atverti duris į tokį tolimą ir žavingą pasaulį, su savo įstatymais, estetika, istorijos vingiais … Kaip rekonstruoti šį laikotarpį, atgaivinti jį, padaryti, ne tik suprantamą žiurovui, bet taip pat pripildyti emocijomis, aistromis, priartinti prie šiuolaikinio žiurovo, sujaudinti juos pasakojimu? Kaip ištiesti ranką per amžinybę? Kaip šiandien iš naujo išgyventi tą laikmetį?” - mintimis dalinosi R. Tuminas

Eidipo mitas yra vienas baisiausių žmonijos istorijoje. Laimingas valdovas, laimingas vyras ir tėvas staiga ne tik praranda viską, bet ir sužino, kad visa tai kuo didžiavosi yra jo neištrinama gėda, jo atgailos ir skausmo priežastis. Tą suvokimo momentą viskas sugriūva. Ir viso to kaltininkas - ne kažkieno piktybiškumas, bet dievų prakeiksmas ir likimas.

“Edipas karalius” yra "Krištolinės Turandot" premijos laureatas nominacijoje "Geriausias 2016-2017m. sezono spektaklis”. Pjesė taip pat nominuota apdovanojimui “Teatralo žvaigždė - 2017", ”Geriausio didelės apimties spektaklio” kategorijoje. Režisierius Rimas Tuminas nominuotas kategorijoje "Geriausias režisierius”, Viktoras Dobronravovas, sukūręs Edipo vaidmenį, nominuotas kategorijoje "Geriausias aktorius “.  Spektaklis pelnė net šešis “MK premijos” apdovanojimus.


Vieninteliai spektakliai Lietuvos nacionaliniame dramos teatre 2018 m. kovo  15-16 dienomis.
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta  
Maskvos J. Vachtangovo teatro gastrolės. Rimo Tumino spektaklis ''Edipas karalius'' S 2018-03-18 19:00 Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 60 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val. 45 min.
Pertraukos: nėra
Kalba: rusų kalba, graikų kalba subtitruojama
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Amžiaus cenzas:
N-14
Nuolaidos: netaikomos

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.
Renginio vieta
Gedimino pr. 4, Vilnius Vilnius Lietuva
Organizatorius
VšĮ ''Ars magna''
Turniškių g. 34a – 24 Vilnius
Įmonės kodas 304722490