logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

Šokio spektaklis-ritualas SU(si)TIKIMAS

S 2023-12-10 19:00
MENŲ SPAUSTUVĖ, Juodoji salė, Vilnius
Surasti raganą.
Regėti ir praregėti iki pabaigos.
SU(SI)TIKIMAS – tai uždaros bendruomenės ritualas, kviečiantis žiūrovus tapti ne tik stebėtojais, bet ir dalyviais. Kartu užkutenti negyvai, sūpuoti lėlę lyg moterį, skandinti laivus žvilgsniu, tyru šaltinio vandeniu gydyti, pasileidus plaukus – paleisti ir velnią, o tarp bjauriausių moterų pamatyti tris svarbiausias jų ydas: netikėjimą, savimeilę ir beprotišką potraukį kūniškiems malonumams.
Spektaklio SU(SI)TIKIMAS dramaturgija remiasi trimis šaltiniais. Pirmasis jų – lyties, kaip seksualinės tapatybės ir stereotipų analizė, vyriškumo ir moteriškumo apraiškos šiuolaikinėje visuomenėje. Spektaklio kūrėjai taip pat remiasi archyvinėmis ir mažai analizuotomis raganų teismų Lietuvoje istorijomis, kurių aidas atliepia ir papildo šiuolaikines realijas. Trečias šaltinis – tai SEKTOS veikimo skerspjūvis, atskleidžiant žmonių bendruomenės manipuliacijos, valdžios, tikėjimo įtakos ir veikimo būdus.
SEKTA (lot. secta – mokykla, mokymas, lot. sequor – seku) – kontroversiškas terminas, taikomas tam tikro pobūdžio religinėms organizacijoms arba grupėms vadinti.
Ribinės istorijos ir žmogiškosios patirties būsenos verčia kūrėjų komandą permąstyti istoriją, jos pasikartojimo galimybes, prigimtinį norą burtis į bendruomenes ir to pasekmes bei įtaką, taip pat lytiškumo arba balansavimo būsenas tarp lyties svarbos ir jos ambivalentiškumo. Šis spektaklis kuriamas pasitelkiant tam tikrą visuomenės kritiką, o gal tiesiog kūrėjų komandos norą patenkinti savo žmogiškąjį smalsumą, siekiant atskleisti opiausias visuomenės ir santykių joje problemas. Žiūrovai čia tampa SEKTOS nariais ir taip gali mėgautis visais jos SU(SI)TIKIMO siūlomais malonumais.
 
IDĖJA, REŽISŪRA Lauryna Liepaitė | DRAMATURGIJA Kristina Savickienė | CHOREOGRAFIJA, ŠOKIS Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius | VAIDYBA Gediminas Rimeika | KOMPOZITORIAI, GYVAS MUZIKOS ATLIKIMAS Agnė Matulevičiūtė (elektronika), Laura Budreckytė (vokalas), Vytis Nivinskas (kontrabosas), Dominykas Norkūnas (gitara) | ŠVIESŲ DAILININKAS Eugenijus Sabaliauskas | ŠVIESŲ OPERATORIUS Povilas Laurinaitis, Julius Kuršis | RITUALAS šokėjos savanorės
Produkcija: Vilniaus miesto šokio teatras Low Air
Premjera: 2018
Trukmė: 70 min
N16
 
* Nuomonės:
„Pasibaigus spektaklių žiūrėjimo maratonui uždaviau sau dar vieną klausimą – ar Lietuvos teatras pagaliau išmoko feminizmo kalbą? 2018-aisiais #metoo turėjo atgarsį mūsų visuomenės kultūriniuose sluoksniuose, o kuo konkrečiai judėjimas buvo naudingas teatrui, kaip jį paveikė? Manau, jau galime fiksuoti feminizmo įteisinimo mechanizmus, atsispindinčius šiuolaikiniame teatro diskurse. Ryškūs pavyzdžiai – Alytaus miesto teatro projektas „Seen“, Klaipėdos dramos teatras „Mama Drąsa“ ir Vilniaus miesto šokio teatro „Low Air“ ritualas „Su(si)tikimas“. (Ingrida Ragelskienė, 7md.lt, 2019)
„Iš šiuolaikinio šokio projektų vis dar nepaleidžia „Low Air“ spektaklis „Su(si)tikimas“ – žiūrint jį (ar dalyvaujant jame) atrodė, jog esi erdvėje, kurioje eksponuojami spektaklio kūrėjų kompleksai, manipuliuojama atviromis šiuolaikinio teatro bei šokio formomis ir žiūrovais, kurie lyg Hamelno miesto vaikai paskui žiurkininką eina ratu drauge su margais chalatais vilkinčiais sektantais, o paskui paklusniai aplink iš savo pačių būrio išrinktą raganą sukrauna bausmės laužą.“ (Helmutas Šabasevičius, 7md.lt, Nr. 42 (1279), 2018)
„Atrodo, kad geriausiai čia jaučiasi Rimeika, didžiąją dalį laiko improvizuojantis, ir darantis tai puikiai. Jo drąsa, švelnus agresyvumas ir erzina, ir kamuoja, ir traukia. Jo lytiškumas pereina daugiausiai pakopų, jis veikia kaip spektaklio vanduo, susiejantis atskiras žuvis.“ (Dovilė Zavedskaitė-Statkevičienė, 7md.lt, Nr. 41 (1278), 2018)
„Niekas nepasipriešino nežmoniškam ritualo veiksmui, neišardė jo. Dalyvavo arba stebėjo, gal net linksminosi it vakarėlyje.“ (Ingrida Gerbutavičiūtė ir Rūta Oginskaitė, Menų faktūra, 2018)
 
-- visi bilietai į pasirodymą stovimi --
-- įspėjame, kad spektaklio metu naudajamas stroboskopas --
 
 
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Šokio spektaklis-ritualas SU(si)TIKIMAS S 2023-12-10 19:00 MENŲ SPAUSTUVĖ, Juodoji salė, Vilnius 17.30 - 24.20
Renginys Šokio spektaklis-ritualas SU(si)TIKIMAS
Data / Laikas S 2023-12-10 19:00
Renginio vieta MENŲ SPAUSTUVĖ, Juodoji salė, Vilnius
Kaina 17.30 - 24.20
Svarbi informacija

 Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt

 

Durys atidaromos: 18:30
Renginio trukmė:  70 min.
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: N16
Nuolaidos:
Moksleiviams, studentams
 


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Bilietai nekeičiami ir pinigai už juos negrąžinami (įskaitant atvejį, kai neapsilankoma renginyje). Renginį atšaukus ar nukėlus, dėl bilietų ir pinigų grąžinimo sprendimą priima ir už pinigų gražinimą, nuostolių atlyginimą atsako organizatorius. Bilietų platintojas veikia tik kaip atsiskleidęs tarpininkas, todėl neatsako už pinigų grąžinimą, nuostolių atlyginimą. Dėl pinigų gražinimo kreiptis reikia į renginio organizatorių. Daugiau informaciją apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.

Renginio vieta
MENŲ SPAUSTUVĖ
Šiltadaržio g. 6 Vilnius Lietuva
Organizatorius
Urbanistinio šokio teatras Low Air, VšĮ
Urbanistinio šokio teatras Low Air, VšĮ
Kaukysos g. 18-608 LT-11342 Vilnius
868430191/ info@lowair.lt
Įmonės kodas: 302888894
PVM kodas ND
Renginys Šokio spektaklis-ritualas SU(si)TIKIMAS
Data / Laikas S 2023-12-10 19:00
Renginio vieta MENŲ SPAUSTUVĖ, Juodoji salė, Vilnius
Kaina 17.30 - 24.20
Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą Vizualus šokio spektaklis "Žaidimas baigtas" NaujasNaujasVizualus šokio spektaklis "Žaidimas baigtas" MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius
Pirkti bilietą Premjera: šokio spektaklis "Sapnuojanti gražuolė" NaujasNaujasPremjera: šokio spektaklis "Sapnuojanti gražuolė" MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius
Pirkti bilietą Šokio spektaklis "Belaukiant šokio" (Islandija) NaujasNaujasŠokio spektaklis "Belaukiant šokio" (Islandija) MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius
Pirkti bilietą Premjera: šokio spektaklis "Sapnuojanti gražuolė" NaujasNaujasPremjera: šokio spektaklis "Sapnuojanti gražuolė" MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti