logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

Vizualus šokio spektaklis ŽAIDIMAS BAIGTAS

Rodyti aprašymusSlėpti aprašymus

Apdovanotas Auksiniu Scenos Kryžiumi (Geriausias metų šokio darbas, 2016 m.)
Apdovanotas Lietuvos šiuolaikinio šokio asociacijos (Įsimintiniausias metų choreografinis darbas, 2016 m.)
Nominuotas Auksiniam Scenos Kryžiui (Geriausias metų šokėjas, 2016 m.)
Spektaklio kelionių žemėlapis: Lietuva, Ukraina, Italija, Izraelis, Kinija, Vokietija, Bulgarija, Austrija, Sakartvelas, Pranzūcija, Pietų Korėja.

„Juokas juokais, bet mes – nemirtingi“, – Julio Cortazar.
Lankant vieno žymiausių XX a. argentiniečių rašytojo Julio Cortazaro kapą, laikomasi tradicijos palikti taurę vyno ir lapą popieriaus, kuriame nupieštas „klasių“ žaidimas. „Low Air“ komanda, įkvėpta šios tradicijos bei autoriaus žaidimo su vaizduote taisyklių, pristato novatorišką spektaklį, apjungiantį šokio ir vizualaus meno sritis.

Menininkai siūlo pasinerti į sapną, pažaisti su savo vaizduote ir nors kartą nebijoti pasilikti sapnuose. Performansas formuojamas kaip žaidimas su žiūrovu, įtraukiant jį į netikėtus sapno bei realybės susidūrimus. Viso spektaklio situacijos pasibaigia ties pabudimo momentu.
Publika nukeliama į konkrečias situacijas, kuriuose dominuojanti tema yra santykiai – tiek su kitais žmonėmis, tiek ir su pačiu savimi. Prasimanymai, subtilūs išgyvenimai persipina su sapno realybę ir tampa neatsiejamu vaizdo ir judesio elementu.

Vizualus šokio spektaklis „Žaidimas baigtas“ imasi sapnų ir analizuoja, kaip juos galima būtų paaiškinti realiame gyvenime. Spektaklyje daug simbolių ir kodų, kuriuos, kartu su kūrybine komanda, bandys iššifruoti žiūrovai.

„Tai buvo nuostabu – tiek aistros, jautrumo, kūno virtuoziškumo, humoro ir ironijos. Tai tarsi mano sapnai apie Rene Magritte paveikslus, kompiuterinius žaidimus ir reivo vakarėlius viename. Kaip ir žadėta Julio Cortázaras, taip pat, buvo čia.“ (Olia Zhuk, Dovzhenko Centro (Ukraina) kūrybos direktorė, 2017)

Vilniaus miesto šokio teatras „Low Air“ su „Žaidimas baigtas“ ir kitais spektakliais yra pasirodęs Tarptautinio šiuolaikinio šokio festivalio „Naujojo Baltijos šokio“, Vilniaus tarptautinio teatro festivalio „Sirenos“, Tarptautinio menų festivalio „Plartforma“, Tarptautinio šokio festivalio „Aura“, Tarptautinio festivalio vaikams ir jaunimui „Kitoks”, Psichikos sveikatos menų festivalio „Ryšiai”, festivalio „Audra”, Tarptautinio teatro festivalio „TheATRIUM”, Tarptautinio gatvės menų festivalio „Spot” ir kitų programose.

Idėja: Lauryna Liepaitė, Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius
Choreografai, atlikėjai: Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius
Kompozitorius, atlikėjas: Adas Gecevičius
Scenografė, kostiumų dailininkė: Lauryna Liepaitė
Šviesų dailininkas: Povilas Laurinaitis
Produkcija: Vilniaus miesto šokio teatras „Low Air“
Premjera: 2016 m.
Trukmė: 50 min
N14

Daugiau apie spektaklį: https://lowair.lt/teatras/zaidimas-baigtas/

*
Šis renginys yra www.700vilnius.lt programos dalis.

Renginiai

Renginių nerasta
Loading...
Perkrauti
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti