logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
Paieška žemėlapyje
Pasirinkite periodą

Spektaklis ,,GAL NEDAROM TRAGEDIJOS'' (Yasmina REZA). Premjera!

Rodyti aprašymusSlėpti aprašymus

Premjera! Spektaklis „Gal nedarom tragedijos“

Premjera! Pagal žymios prancūzų dramaturgės Yasminos Rezos pjesę sukurtas spektaklis „Gal nedarom tragedijos “. Vaidina: Giedrius Savickas, Mantas Stonkus, Gelminė Glemžaitė, Milda Noreikaitė. Režisierius – Simonas Aškelavičius. Scenografė ir kostiumų dailininkė – Kotryna Daujotaitė.

„Gal nedarom tragedijos“ – tarptautinį pripažinimą pelniusi įtempto siužeto drama su komedijos elementais.

Spektaklio pradžioje sužinome, jog susimušė du berniukai. Vienas lazda išmušė kitam du dantis. Abiejų tėvai susitinka, kad civilizuotai išspręstų šių muštynių pasekmes. Psichologinių vingių bei netikėtų komiškų posūkių kupina istorija prasideda. Per ilgą ir audringą situacijos nagrinėjimą herojai vieni apie kitus sužino dalykų, kurių geriau jau būtų nežinoję. „Mes esame tai, kas nesame, bet mes nesam tai, kas esam“, – taip pagrindinę spektaklio mintį nusako aktorius Giedrius Savickas.

Kaip išsispręs vaikų konfliktu prasidėjęs suaugusiųjų susidūrimas? Ar pavyks išlaikyti bendravimą „Gal nedarom tragedijos“ lygmenyje? Anot G. Savicko, svarbu, kad dantys liktų sveiki.

Spektaklyje pagrindinius vaidmenis kuria itin dinamiškas žinomų talentingų aktorių ketvertukas. Pirmojo vaiko tėvą Armandą – nuo telefono neatsiplėšiantį advokatą –  vaidina Mantas Stonkus. Jo žmona  Aneta – prabangiais batais besirūpinanti – Gelminė Glemžaitė. Nukentėjusiojo vaiko tėvas Valentinas – verslininkas, prekybininkas. Šį personažą meistriškai sukūrė Giedrius Savickas. Mildai Noreikaitei teko itin kontraversiškas, jo žmonos, namuose dirbančios rašytojos Veronikos, vaidmuo. „Kolektyvas susirinko labai geras, dėl tokio buvo verta paaukoti vasaros mėnesius repeticijoms“, – sako G. Savickas.

Prancūzijoje sukurta ir parodyta Yasminos Rezos pjesė (originalus pavadinimas - „Le Dieu du carnage“) išsyk sulaukė ir didelio žiūrovų susidomėjimo, ir teigiamų kritikų vertinimų. Ji buvo apdovanota prestižine Lorenco Olivje teatro premija ir debiutavo Niujorko Brodvėjaus scenoje. O ir JAV dramos laukė  didžiulė sėkmė - ji pelnė garsųjį „Tony“ apdovanojimą, kaip geriausia metų pjesė.

Renginiai

Renginių nerasta
Loading...
Perkrauti
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti