Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Tarptautinis festivalis ''Druskininkų vasaros teatro SANKRYŽA''

A 2018-08-07 19:00 - Š 2018-08-18 23:59
10.00 - 36.00
Rodyti aprašymusSlėpti aprašymus
RUGPJŪČIO  7 – 18           
IV-ojo tarptautinio festivalio „Druskininkų vasaros teatro SANKRYŽA“ programa.


FESTIVALIO ATIDARYMAS      
07.08., 19 val. JUC (Jaunimo užimtumo centras), Veisiejų g. 17
BIRUTĖS MAR "MEILUŽIS" pagal M. Duras romaną (Lietuva)


Birutė Mar – viena ryškiausių lietuvių monospektaklių režisierių ir aktorių, dalyvavusi daugelyje pasaulio festivalių, įvertinta prestižiniais prizais už režisūrą ir vaidybą.
             Monospektaklis “Meilužis”, kurį aktorė Birutė Mar sukūrė pagal garsios prancūzų rašytojos Marguerite’os Duras to paties pavadinimo romaną (premjera įvyko Lietuvos Nacionalinio dramos teatro mažojoje salėje), per dešimtmetį netruko Lietuvos žiūrovų dėmesio (suvaidinta virš šimto spektaklių Lietuvoje ir užsienyje) bei sulaukė tarptautinio pripažinimo: Kijevo Tarptautiniame monospektaklių festivalyje laimėjo Didįjį prizą, Peterburge, “Monoklio” tarptautiniame festivalyje, apdovanotas 1-ąja vieta; taip pat pelnė Vokietijoje Kylio mieste vykusio “Thespis” teatro festivalio Grand Prix ir kt. Spektaklis dalyvavo daugelyje tarptautinių teatro festivalių: “Transit” (Holstebro, Danija), “Magdalena Pacifica” (Cali-Bogota, Kolumbijoje), “I FEST - Best of European Solo” (Čikaga, JAV)... 
          “Meilužis” - autobiografinis Marguerite’os Duras (1914-1996) romanas, parašytas 1984 metais ir apdovanotas Gonkūrų premija. Tai pasakojimas apie penkiolikmetės prancūzės ir kinų milijonieriaus meilę 4-ojo dešimtmečio Indokinijoje. Herojė pirmąkart patiria aistrą, “nuo kurios galima numirti”. Ši be galo atvira, aistringa, šokiruojanti moters išpažintis - spektaklio pagrindas. Birutės Mar “Meilužis” - modernus spektaklis, perteikiantis poetišką M. Duras kūrinio prisiminimų audinį, pasitelkus teatro priemones – šviesą, muziką, šokį.
  «Neilgas, minimalių, bet tikslių detalių spektaklis ritmiškai toks turtingas, kad tariesi matąs kone visą žmogaus gyvenimą.
            Spektaklyje žavi sunkiai derančių dalykų samplaika. Tragizmas dėl neįmanomo ir – nepaisant nieko – gyvenimo pilnatvės džiaugsmas, suponuojamas ne tik kūniškų malonumų, bet ir iš prancūziškos dainelės nuotrupų, ir raudono kimono – tegul ir sudėvėto, bet natūralaus šilko, ir tegul nešvaraus Mekongo vandenų ramybės, nuostabiai perteikiamos banguojančia videolinija (scenografas – A.Šimonis, videorežisierius – A.Jakučionis).
             Aktorės balsas byra skambiais jaunatviškais karoliukais, slegia nostalgijos nuovargiu, pasigirsta tarsi iš senos, jau šnypščiančios plokštelės. Likimas…
              O už rytietiškų širmų, kažkur netoliese, vis banguoja amžinosios upės tėkmė. Mūsų nebus, o ji tebebanguos…”- S.Macaitis “Geismas banguoja permaininga upe”/Lietuvos Rytas/

http://www.birutemar.lt.


09.08., 19 val. Eglės sanatorija, Eglės g. 1
D. Balyko "PSICHOANALIZĖ – TAI MENAS"
Eroti(lyri)nė komedija 18+  (Baltarusija, Mogiliovo dramos teatras)


           „ Mes – 70-jų praeito amžiaus 70-jų ir XXI-jo amžiaus nulinių metų vaikai – pavargusi nuo gyvenimo sudaužytų širdžių armija.
Mus apgaudavo, išduodavo, nevykdavo pažadų. Mes nusivylėm. Mums nepatinka mūsų savijauta. Bet mes perdaug nugąsdinti, kad viską pradėtume iš naujo. Lengviau pasislėpti po business woman ar labai užimto vyro kauke.
Bet mes totaliai vieniši, nepaisant to, kad  sienos atviros ir turime 24 valandas internete.
Mes vis rečiau ir rečiau susitinkame su draugais, vis mažiau nuoširdžiai bendraujam, įsimylim ir rašom eilės. «How are you?» – «Fine!» – madinga tarp mūsų. Madinga būti sėkmingam, sveikam, turtingam ir linksmam. Kaip atsikratyti nuo vienišumo ir atgauti harmoniją? Pabandom?“ /D.Balyko/ 
Su dideliu pasisekimu spektaklio gastrolės praėjo Vilniuje ir Visagine.


10.08., 19 val. JUC (Jaunimo užimtumo centras), Veisiejų g. 17
F. Dostojevskis „NUOLANKIOJI“ 16+ (Maskva, Rusija; teatras „Komnata4“)


“Kambarys4“  -  tai teatrinė komanda, kuri jau penkerius metus teisėtai užima pirmaujančią poziciją progresyvių ir nepriklausomų Maskvos teatro grupių nišoje. Spektaklį „Nuolankioji“ kūrė aktoriai: Marija Becker - baigė VGIK-ą (Rusijos valstybinį kinematografijos institutą, Georgijaus Taratorkino dirbtuvė); Aleksandras Sibircevas - baigė VGIK-ą (Vsevolodo Šilovskio dirbtuvė), gerai žinomas žiūrovams iš serialų „Virtuvė“, „Kuprinas. „Dvikova“; Tatjana Somova - baigė VGIK-ą (V. Fokino dirbtuvė).
Spektaklis  - Tarptautinio festivalio Ščecine (Lenkija, 2016) dalyvis, XXI Tarptautiniame  kamerinių spektaklių festivalyje pagal F.M. Dostojevskio kūrybą (Rusija, Senoji Rusa, 2017) gavo apdovanojimus: "Geriausia aktorė" (Marija Becker) ir "Geriausias režisierius" (Daniilas Romanovas).
Nepraleisk progos!

11.08., 19 val. Eglės sanatorija, Eglės g. 1
VLADAS BAGDONAS „LIEKANTIEMS BŪTI“ vakaras-koncertas (Lietuva)


Vladas Bagdonas – vienas mylimiausių ir žymiausių Lietuvos teatro, kino bei televizijos aktorius, režisierius, skaitovas, dainininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, LDK Gedimino V-jo laipsnio ordino kavalierius. Už indėlį plėtojant pasaulio teatro meną 2006 m. apdovanotas Konstantino Stanislavskio premija (Rusija), j 2012 m. Šanchajaus (Kinija) kino festivalyje gavo prizą už geriausią vyro vaidmenį (filmas „Dirigentas“, rež. Pavelas Lunginas).

12.08., 19 val. Draugystės sanatorija, V. Krėvės g. 7
ALA AZARINA „MEILĖ IR ATSISKYRIMAS“ pagal B. Okudžavos kūrybą
(Rusija, Maskva)


Ala Azarina baigė Maskvos meno teatro (MCHAT) studijas bei gavo teatro ir kino aktorės diplomą. Šiuo metu ji - "Moskoncerto" aktorė ir Maskvos A. Puškino vardo teatro režisierė, kur labai sėkmingai vaidinamas jos spektaklis "Ir staiga ..." pagal A. P. Čechovo apsakymus. Šiame spektaklyje ji ne tik režisierė, bet ir scenografijos ir muzikos autorė. Kostiumus spektakliui sukūrė mados istorikas Aleksandras Vasiljevas.
Spektaklyje "Meilė ir atsiskyrimas", pasitelkus B.Okudžavos eilėraščius, dainas ir interviu – prieš akis prabėga tai, kas įkvėpė Bulatą Okudžavą kurti. Čia ir Senasis Arbatas Maskvoje, ir Gruzija - nepamirštami kūrėjo gyvenimo ir meilės metai. Taip pat bus skaitomas fragmentas iš B.Okudžavos romano "Diletantų kelionė". Viskas, ką jis rašo, visuomet yra nauja, šiuolaikiška.

13.08., 19 val. Sanatorija Belarus, Maironio g. 2, Kavinė
ALEKSANDRA TARNOVSKA „AKTORĖS MONOLOGAS“
(Ukraina, Chersono M.Kulišo teatras)


Ukrainos nusipelniusios artistės Aleksandros Tarnovskos spektaklis apie aktorę, kuri paaukojo save, teatrą, karjerą dėl meilės savo vyrui - gerai žinomam matematikui, laisvės kovotojui, kuris buvo priverstas palikti savo tėvynę. Ši istorija pilna kartėlio, nuoskaudų, nepataisomų praradimų, bet čia pulsuoja visagalė meilė ir žmogaus orumas. Žiūrovas kartu su aktore džiaugiasi, o kartais slaptai nušluosto ašarą.

14.08., 19 val. Eglės sanatorija, Eglės g. 1
D. Charmsas „LIU-BOF“ (Armėnija, Jerevanas, Hamazgayin teatras)


Jerevano valstybinio teatro "Hamazgayin" spektaklyje "LYU-BOF" yra ir stebuklo, ir absurdo. Ir tai ne atsitiktinumas, nes jis sukurtas pagal Daniilio Charmso, bene labiausiai netradicinio rusų rašytojo, kūrinius. Nors jo kūryba tarsi baigia klasikinio rusų avangardo epochą, jis vis dar aktualus ir šiandien. Charmsiškas pasaulio suvokimas, kartais virstantis absurdišku, tiksliai perteikia mūsų epochos dvasią.
Įvairių žmonių likimai skirtingais laiko tarpsniais... Nieko neveikiantys žmonės laukia Stebuklo. Kaip vienišos planetos, kuriose veikia gravitacija - jie pritraukia vienas kitą, paskui vėl atstumia, nepastebėdami, kad juos valdo vienintelis Visatos dėsnis – Meilės dėsnis!!!

15.08., 19 val. Eglės sanatorija, Eglės g. 1, (Konferencijų salė)
ANA GLANTZ-MARGULIS „OBUOLIAI“ pagal D. Rubinos apsakymą
(Izraelis, teatras „Lestnica“)


80-ųjų pradžioje, "stagnacijos" laikotarpyje, jauna rašytoja atvažiuoja iš Taškento į Maskvą. Paskutinę vizito dieną ji įvykdo savo kolegai duotą pažadą – nuneša jo apsakymą į žydų žurnalo redakcija. Netikėtas susitikimas grąžina heroję į jos vaikystės dienas ir dar anksčiau ....

16.08., 19 val. (Sanatorija Belarus, Maironio g. 1, Kavinė)
M.Jones „AKMENYS UŽANTYJE“ komedija, (Slovakija, teatras „Kontra“)

Režisierė –Klaudyna Rozhin.
Vaidina: Peter Čižmar ir Tomaš Diro.

Dramaturgė Marie Jonesas – viena žymiausių ir sėkmingiausių teatro menininkų, kilusių iš Šiaurės Airijos. Jos gyvas, dažnai humoristinis ir labai teatralizuotas darbas turi didelę komercinę sėkmę. Pjesė „Akmenys užantyje“ parašyta 1999 m. ir nuo tada tapo didžiausiu teatro hitu. Iš pirmo žvilgsnio tragikomedijos siužetas banalus: du vaikinai iš Airijos kaimo nusprendė tapti Holivudo žvaigždėmis...
Dėka puikios aktorių vaidybos spektaklis pelnė teatro „Kontra“ pripažinimą ir nemaža prizų įvairiuose festivaliuose, tarp jų –  už „geriausią aktorių duetą“ Kopriva festivalyje, Čekijoje.

16.08., 19 val. JUC (Jaunimo užimtumo centras), Veisiejų g. 17
F. Dostojevskis „UŽRAŠAI IŠ POGRINDŽIO“ (Lietuva, teatras-studija Theaomai)


Režisierė: Silva Krivickienė
Vaidina: Pijus Ganusauskas, Marija Petravičiūtė,  Arnoldas Augustaitis, Mindaugas Majauskas, Tomas Kumpiniauskas, Rita Kasnauskaitė
„Užrašai iš Pogrindžio“ – rusų literatūros klasiko Fiodoro Dostojevskio (1821–1881) apysaka, kurią ne vienas Vakarų Europos mąstytojas laiko egzistencializmo literatūros pradžia. Šioje apysakoje F.M.Dostojevskis užfiksavo visus matomus ir nematomus žmogaus siekius ir ambicijas, jo neįtikėtinus sielos ir minties vingius, kerteles, paslaptis ir galimybes.
      „... Apie ką padorus žmogus gali kalbėti su didžiausiu malonumu? Atsakymas: apie save.“ /F.Dostojevskis/

18.08., 19 val. Eglės sanatorija, Eglės g. 1
JULIJA RUTBERG „KABARE ‚Klajojantis šuo“ (Rusija, Maskva, J. Vachtangovo teatras)


"Kai mačiau filmą "Kabare", tiesiog išsikrausčiau iš proto. Aš seniai svajojau kurti šį žanrą, nes tai muzikos, žodžių, plastikos, vaidybos sintezė. Tuo pat metu tai pokalbis apie amžinas temas ir apie genijus. Repertuariniame teatre dažniausiai egzistuoja „ketvirtoji siena“. Nesvarbu, vaidinate Šekspyrą ar Čechovą, žiūrovas išlieka stebėtojo vaidmenyje. Kabare žanre „ketvirtosios sienos“ nėra, pagrindinis artisto partneris - publika. Aš dainuoju, šoku, skaitau poeziją, pasakoju istorijas. Daugelis žiūrovų sako, kad spektaklio metu jaučia, jog kalbėjau su kiekvienu iš jų. Todėl jūs, brangūs žiūrovai, būsite ne tik stebėtojai, bet ir dalyviai. Pabandykime porai valandų ištrūkti iš kasdienybės sumaišties, atitolti nuo mūsų beprotiško pasaulio ir atsiduoti žmogiškojo bendravimo prabangai“ /Julija Rutberg/
Su spektakliu "Kabare "Klalojantis šuo" Julija Rutberg gastroliavo Vokietijoje, Danijoje, Amerikoje, Izraelyje ir kitose šalyse.

Bilietus platina www.bilietai.lt
Bilietai parduodami nuo rugpjūčio 4 d.: Sanatorijose „Eglė“ ir „Belarus“, Info centre
nuo 9 val. iki 14 val., nuo 16.30 val. iki 18.30 val.   
Bilietų kainos nuo 10 iki 40 Eur.
Festivalio renginiai
Renginių nerasta
Loading...
Perkrauti