Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Užupio dramos teatras. Komedija ''Skapeno klastos''

Pn 2018-04-13 19:00
S. Stanevičiaus g. 24 Teatro Sala, Vilnius
12.20 - 18.00

Ar žinojote, kad garsioji frazė „Ko jį velnias nešė į tą galerą?“ į mūsų kasdienę kalbą atkeliavo iš visų laikų garsiausios XVII a. prancūzų dramaturgo Ž. B. Moljero komedijos „Skapeno klastos“? Atėjo išskirtinė proga garsiąją frazę vėl išgirsti teatro scenoje, Užupio dramos teatro pastatyme „Skapeno klastos“. Spektaklio veiksmas ir kostiumai atitinka laikmetį. Commedia dell'arte teatro atstovo Ž. B. Moljero komedijoms būdingas emocionalumas ir veiksmo gyvumas. Prancūzų dramaturgas nepaprastai rafinuotai gilinasi į temą ir techniką, numatydamas veiksmo vietą Paryžiuje ir augančioje neoklasicistinėje Prancūzijoje.

Trumpai apie siužetą

Pagrindinis pjesės herojus – gudrus ir vikrus tarnas Skapenas. Pinigai ir šlovė jaudina pjesės veikėjus – dėl to jie pasiryžę atsisakyti net meilės. Kai įmantri meilės ir godumo istorija išsukama visiems palankia kryptimi, Skapenas mėgaujasi savimi ir laukia naujų painių situacijų. Tai Commedia dell'artekomedija su lengvu absurdo prieskoniu, kur vienas kitas iš sėdinčių salėje atpažins ir save. Šiame spektaklyje išvysite situacijas, kilusias iš mūsų gyvenimo, ir aktorius atsidavusius taip, lyg visas jų gyvenimas turėtų vieną tikslą – pakilti į sceną ir suvaidinti žmogų. Teprasideda komedija! (Ž. B. Moljeras)

Šventė žiūrovų akims – įspūdingi spektaklio kostiumai, kurie kartu su aktoriais atlieka didelį vaidmenį.

 

Kūrybinė grupė

Režisierė Rita Urbonavičiūtė

Vaidina patyrę scenos profesionalai:

Skapenas – Linas Barauskas
Žerontas – Saulius Čėpla
Oktavas – Povilas Liubinas
Silvestras – Arūnas Vozbutas
Zerbineta – Rasa Strauzaitė
Hiacinta – Daiva Stankevičiūtė

Daugiau informacijos:
www.uzupioteatras.lt
Tapkite Užupio teatro draugu Facebook
https://www.facebook.com/U%C5%BEupio-teatras-154678891248735/

 

tel. +370 61443997
el. paštu uzupisdramosteatras@gmail.com

 

Skirta aktoriaus R. Butkevičiaus atminimui

Režisierė R. Urbonavičiūtė apie spektaklį: „Legendine tapusi pagrindinė frazė: „Ko jį velnias nešė į tą galerą?“ tarsi skamba kaip: „Ko mane velnias nešė į tą gyvenimą?“. Šiame spektaklyje visas veiksmas sukasi apie žmogų. Skapenas be galo žmogiškas ir, matyt, pats jautriausias iš visų pjesės personažų. Spektaklis bus geras juoko užtaisas, kur vienas kitas iš sėdinčių salėje atpažins ir save“.

Pirmasis „Skapeno klastų“ spektaklis buvo parodytas 1670 m. Paryžiuje gegužės mėnesį. Tuomet pagrindinį vaidmenį atliko pats Moljeras. Lietuvoje šešioliką metų „Skapeno klastos“ žavėjo žiūrovus Vytauto Čibiro pastatyme, kur Skapeną vaidino Rolandas Butkevičius. Šiuo spektakliu taip pat norima pagerbti aktorių Rolandą Butkevičių, kuris 1969 m. Vytauto Čibiro režisuotuose „Skapeno klastose“ sukūrė pagrindinį vaidmenį ir paliko didžiulį atminimą Lietuvos teatro scenoje ir režisierės širdyje.

Renginio nuoroda: http://www.uzupioteatras.lt

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Užupio dramos teatras. Komedija ''Skapeno klastos'' Pn 2018-04-13 19:00 S. Stanevičiaus g. 24 Teatro Sala, Vilnius 12.20 - 18.00
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 45 min. iki renginio
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Cenzas: nėra
Trukmė: 1 val.
Pertraukos: nėra
Nuolaidos:
- 20% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 15% su Daily Card kortele 2 bil. (į nuolaidos laukelį įvesti kortelės numerį)
- 15% su Omni ID kortele (į nuolaidos laukelį įvesti pirmus 6 kortelės numerio skaičius)

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.
Renginio vieta
S. Stanevičiaus g. 24 Vilnius Lietuva
Organizatorius
Užupio teatras Všį.
S. Stanevičiaus g. 24 Vilnius
Įmonės kodas 125250824