logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

BALTOS PASAKOS || Šešėlių teatro spektaklis vaikams

Rodyti aprašymusSlėpti aprašymus

„Baltos pasakos“ – šešėlių teatro spektaklis pagal Hanso Kristiano Anderseno pasakas. Pasirinkusios šį retą mūsų dienomis lėlių teatro žanrą režisierė Nijolė Indriūnaitė (ji taip pat yra „Lėlės“ teatro aktorė ir kelių pjesių autorė) ir dailininkė Aušra Bagočiūnaitė Paukštienė sukūrė skaidrų ir šviesų spektaklį, atgaivinantį lietuvių ir kitų Europos tautų karpinių iš popieriaus tradicijas.

N.Indriūnaitė poetinei pjesei pasitelkė tris H.K. Anderseno kalėdines pasakas: „Margaitė su degtukais“, „Eglutė“, „Senis Besmegenis“. Režisierė lyriškame šešėlių spektaklyje klausia žiūrovų, kas yra šventė, ką ji mums reiškia. Kiekvienas šventę suprantame savaip... O kaip šventę išgyvena vieniša maža Mergaitė ir nukirsta miško Eglutė?

Teatro kritikė Audronė Girdzijauskaitė apie vaidinimą rašė: „Neturintis Lietuvoje tvirtesnių tradicijų šešėlių teatro spektaklis mažojoje „Lėlės“ saliukėje man tądien pasirodė tobulas: objektų proporcijos, siluetų grakštumas, apšvietimas, kalbos skaidrumas ir lyrinė tonacija (išvengta sentimentalumo!), judesių ritmai ir vaizdo kaita bei subtilus aktorių Almiros Grybauskaitės ir Elvyros Piškinaitės vaidybos stilius jaudino iki ašarų. Tokį vaidinimą galima rodyti visiems ir visur.“ („Neramus kovas, arba Nemąstanti kasdienybė“, „Literatūra ir menas“, 2007 03 16)

 

Pjesės autorė ir režisierė  Nijolė INDRIŪNAITĖ
Dailininkė – Aušra PAUKŠTIENĖ
Kompozitorius – Faustas LATĖNAS
Choreografė – Sigita MIKALAUSKAITĖ

Vaidina:
Almira GRYBAUSKAITĖ
Elvyra PIŠKINAITĖ
Sigita MIKALAUSKAITĖ

Renginiai

Renginių nerasta
Loading...
Perkrauti
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti