logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
Paieška žemėlapyje
Pasirinkite periodą

Ilgoji pertrauka

S 2022-11-06 12:00
Keistuolių teatras, Vilnius

Dviem auksiniais scenos kryžiais apdovanota režisierė Olga Lapina ir Keistuolių teatro aktoriai, pasitelkę Milošo Macoureko pasakas bei apsakymus, praveria duris į ypatingai trapų ir jautrų pasaulį – pirmuosius žingsnius mokykloje žengiančio vaiko išgyvenimus naujoje ir nepažįstamoje sistemoje. Čekų rašytojas, legendinių pasakų apie Bonifacijaus atostogas ir begemotą, bijantį skiepų, autorius M. Macourekas savo kūriniais liudija, kad vaiko privilegija ir pagrindinė teisė yra jo fantazija – natūralioji kūrybinė jėga. Rašytojo tekstai iš vaikų literatūros išsiskiria netradiciniais įvaizdžiais, žaismingai absurdiškais istorijos sprendimais bei suaugusiojo akiai netikėtais personažais, kurie su spektakliu „Ilgoji pertrauka“ persikelia į Keistuolių teatro sceną.

 

Scenoje atgimstančius kūrinius sieja viena tema - atėjimas į pirmąją klasę. Kas atsitinka mažam žmogui, išgyvenančiam aplinkos bei sistemos, pagal kurią jis gyveno iki šiol, apsivertimą aukštyn kojomis? Spektaklio kūrybinė komanda ieško atsakymo į šį klausimą pasitelkdami abstrakčią erdvę, estetiką ir ieškodami vaikiškos logikos, kalbos bei santykių jungties. „Vertingiausias dalykas, kurį atradome M. Macoureko kūryboje – didžiulė pagarba vaiko vidiniam pasauliui. Spektaklis primena žiūrovams, jog buvimas mokyklos sistemoje negali sunaikinti žingeidžios, išradingos, fantazija paremtos mažojo žmogaus prigimties, – o juk atėjęs į mokyklą vaikas išgyvena nuolatinį konfliktą tarp to, kaip jis turėtų atrodyti bei elgtis ir to, kaip pats save įsivaizduoja. Su „Ilgąja pertrauka“ tęsiame M. Macoureko tradiciją ir atliekame savotišką teatrinį vaiko vidinio pasaulio tyrimą“, – mintimis dalinosi režisierė O. Lapina.

 

„Ilgoji pertrauka – spektaklis ne tik mokyklinukams, tiems, apie kuriuos kalbama scenoje; tai kūrinys visiems jų aplinkoje esantiems žmonėms, tėvams bei mokytojams, atskleidžiantis vaizdingą, vaiko akyse bei mintyse nuolat besimainantį pasaulį - visiškai kitokį, nei regime suaugusiojo žvilgsniu. Tuo pačiu tai ir spektaklis kiekvienam, kažkada patyrusiam, ką reiškia iš savo saugaus ir šiek tiek pasakiško pasaulio žengti į didelį, kitonišką ir bauginantį mokyklos gyvenimą.

 

Režisierė – Olga Lapina

Scenoje – Judita Urnikytė, Jonas Šarkus, Benita Vasauskaitė, Danas Kamarauskas

Balsas už kadro – Vladas Bagdonas 

Scenografija ir kostiumai – Renata Valčik

Kompozitorius – Jokūbas Tulaba

Šviesų dailininkas – Darius Malinauskas

 

Rekomenduojama vaikams nuo 7 metų 

Premjera – 2016 m. lapkričio 20 d.

Pastatymo remėjas – Lietuvos Kultūros Taryba

 
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta  
Ilgoji pertrauka S 2022-11-06 12:00 Keistuolių teatras, Vilnius
Renginys Ilgoji pertrauka
Data / Laikas S 2022-11-06 12:00
Renginio vieta Keistuolių teatras, Vilnius
Svarbi informacija

SVARBI INFORMACIJA

– Renginyje rekomenduojama dėvėti medicinines veido kaukes. Taip pat prašome nesilankyti renginiuose, jei jaučiante peršalimo simptomus.

Sąlygos besilankantiems renginiuose gali bet kada pakeisti pagal LR Vyriausybės sprendimu.


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Renginio vieta
Keistuolių teatras
Laisvės pr. 60 Vilnius Lietuva
Organizatorius
Vilniaus Keistuolių teatras, VšĮ
Laivės pr. 60, Vilnius
jolita@keistuoliai.lt / 852460514
Įmonės kodas: 300090303
PVM kodas LT100003313010
Renginys Ilgoji pertrauka
Data / Laikas S 2022-11-06 12:00
Renginio vieta Keistuolių teatras, Vilnius
Kitos datos Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Išparduota Ilgoji pertrauka IšparduotaIšparduotaIlgoji pertrauka Keistuolių teatras, Vilnius
Išparduota Ilgoji pertrauka IšparduotaIšparduotaIlgoji pertrauka Keistuolių teatras, Vilnius
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti