logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

Vizualus šokio spektaklis ŽAIDIMAS BAIGTAS

Pn 2023-03-17 19:00
MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius
*Apdovanotas Auksiniu Scenos Kryžiumi (Geriausias metų šokio darbas, 2016)
*Apdovanotas Lietuvos šiuolaikinio šokio asociacijos (Įsimintiniausias metų choreografinis darbas, 2016)
*Nominuotas Auksiniam Scenos Kryžiui (Geriausias metų šokėjas, 2016)
 
Spektaklio kelionių žemėlapis: Lietuva, Ukraina, Italija, Izraelis, Kinija, Vokietija, Bulgarija, Austrija, Sakartvelas, Pranzūcija, Pietų Korėja.
 
 
„Juokas juokais, bet mes – nemirtingi.” Julio Cortazar
 
Lankant vieno žymiausių XX a. argentiniečių rašytojo Julio Cortazaro kapą, laikomasi tradicijos palikti taurę vyno ir lapą popieriaus, kuriame nupieštas „klasių” žaidimas. Low Air komanda, įkvėpta šios tradicijos bei autoriaus žaidimo su vaizduote taisyklių, pristato novatorišką spektaklį, apjungiantį šokio ir vizualaus meno sritis.
Menininkai siūlo pasinerti į sapną, pažaisti su savo vaizduote ir nors kartą nebijoti pasilikti sapnuose. Performansas formuojamas kaip žaidimas su žiūrovu, įtraukiant jį į netikėtus sapno bei realybės susidūrimus. Viso spektaklio situacijos pasibaigia ties pabudimo momentu.
Publika nukeliama į konkrečias situacijas, kuriuose dominuojanti tema yra santykiai – tiek su kitais žmonėmis, tiek ir su pačiu savimi. Prasimanymai, subtilūs išgyvenimai persipina su sapno realybę ir tampa neatsiejamu vaizdo ir judesio elementu.
Vizualus šokio spektaklis „Žaidimas baigtas” imasi sapnų ir analizuoja, kaip juos galima būtų paaiškinti realiame gyvenime. Spektaklyje daug simbolių ir kodų, kuriuos, kartu su kūrybine komanda, bandys iššifruoti žiūrovai.
 
IDĖJA Lauryna Liepaitė, Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius | CHOREOGRAFAI, ATLIKĖJAI Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius | KOMPOZITORIUS, ATLIKĖJAS Adas Gecevičius | SCENOGRAFĖ, KOSTIUMŲ DAILININKĖ Lauryna Liepaitė | ŠVIESŲ DAILININKAS Povilas Laurinaitis
 
Produkcija: Vilniaus miesto šokio teatras Low Air
Premjera: 2016
Trukmė: 50 min


* Nuomonės:
„Žaidimas baigtas” <…> choreografija išryškina sapno ir realybės susidūrimą, o taip pat pabrėžia įtampą tarp dviejų pasaulių – asmeninio ir išorinio. Šokis tampa nepertraukiamomis epileptiškomis konvulsijomis, kurias lydi drąsios ir galingos mušamųjų kadencijos, skambančios tarsi roko koncerte, apimančios amplitudę nuo grotesko iki dramatizmo. Ekspresyviuosius menus (muzikos, šokio ir teatro) sulydantis šou, iš pirmo žvilgsnio gali panašėti į mums įprastus prancūziškus, ispaniškus ar itališkus scenos menų ieškojimus, tačiau tai yra Europa ir norėdami ją dar kartą atrasti, turime skirti daugiau dėmesio šiuolaikinio meno scenai.” (Alessandro Alfieri, Persinsala Teatro, 2018 05 12)
„Žaidimas baigtas“ yra puikiai sustyguotas, subtilus, pateikiantis novatorišką šokio, muzikos ir santykių su žiūrovais sąveiką. <…> Tai spektaklis, jungiantis žadinančią jėgą ir ironiją, kūnų nuovargį ir svajonių galią, pasineriantis į mūsų gyvenimų ir didžiojo rašytojo [Julio Cortazaro] pasaulį.(Federico Betta, Altroquotidiano, 2018 05 10)
„Du šokėjai, grakščiai apsirengę trijuose šviesos kvadratuose – viskas turi savo vietą, prabėga, nuskęsta… Muzikinis takelis prasideda senoviniais trimito garsais ir baigiasi ramiu valsu. Viduryje viskas įmanoma. Tiek šokyje, tiek muzikoje. Cortázaro siurrealistinio pasaulio figūros tampa realios.” (Dan Ben Ari, fotografas, Tel Avivas, 2018 gegužė)
„Tai buvo nuostabu – tiek aistros, jautrumo, kūno virtuoziškumo, humoro ir ironijos. Tai tarsi mano sapnai apie Rene Magritte paveikslus, kompiuterinius žaidimus ir reivo vakarėlius viename. Kaip ir žadėta Julio Cortázaras, taip pat, buvo čia.” (Olia Zhuk, Dovzhenko Centro (Ukraina) kūrybos direktorė, 2017)
„<…> tai buvo besimėgavimą keliantis paradoksalių sapnų vaizdinys <…>” (H. Šabasevičius, 7md.lt, NR. 3 (1197), 2017 01 20)
„Estetiškas, tikslus, išbaigtas. <…> tai kolektyvinis kūrinys – galbūt, tai ir yra šio darbo, kuriame vaizdai, garsai ir judesiai sudaro darnią vienovę, recepto paslaptis. Kuriamų vaizdų įtaigumu šis spektaklis primena vizijų ir sapnų įspūdžius per netikėtus įvaizdžius kūrusį ir į kažkurį pasąmonės sluoksnį besibrovusį šokio ir vizualiojo meno junginį – Castellucci trio <…>” (Goda Dapšytė, dance.lt, 2017 02 19)
„Judesys ir muzika pasakojo istoriją ir žodžių visai netruko. Gyva muzika ir minimalistinis scenovaizdis puipiai derėjo su viskuo, kas vyko scenoje.” (Unė Kaunaitė, žiūrovo nuomonė, 2017 01 29)
„Ateik ir mėgaukis, nes tai spektaklis, kuris įtraukią visapusiškai. Tiesiog aukštas pilotažas. Tai yra žaidimas, tiesiog priimk jį.” (Marius Giedraitis, žiūrovo nuomonė, 2017 01 26)
„Ne, tai nebuvo tiesiog šiuolaikinio šokio spektaklis. Tai buvo kažkoks Gasparo Noe filmas, kažkokia kosminė samplaika – urban kultūros, performanso meno, šiuolaikinės muzikos (ji būgnais, kompu, sintezatorium, balsu atliekama scenoje gyvai), tobulų kūnų, sarkazmo, dusinančio minimalizmo, savęs paieškų ir dar krūvos visko.”  (Dovilė Filmanavičiūtė 2016 12 28)
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Vizualus šokio spektaklis ŽAIDIMAS BAIGTAS Pn 2023-03-17 19:00 MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius 11.70 - 16.20
Renginys Vizualus šokio spektaklis ŽAIDIMAS BAIGTAS
Data / Laikas Pn 2023-03-17 19:00
Renginio vieta MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius
Kaina 11.70 - 16.20
Svarbi informacija

 Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt

 

Durys atidaromos: 18:30
Renginio trukmė:  50 min.
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos:
Moksleiviams, studentams

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Renginio vieta
MENŲ SPAUSTUVĖ
Šiltadaržio g. 6 Vilnius Lietuva
Organizatorius
Všį Urbanistinio šokio teatras ''Low Air''
Všį Urbanistinio šokio teatras ''Low Air''
Kaukysos g. 18-608 LT-11342 Vilnius
868430191/ info@lowair.lt
Įmonės kodas: 302888894
Renginys Vizualus šokio spektaklis ŽAIDIMAS BAIGTAS
Data / Laikas Pn 2023-03-17 19:00
Renginio vieta MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius
Kaina 11.70 - 16.20
Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą Šokio spektaklis (ne)paaugliams ME TWO / SAVOJ KRŪVOJ Šokio spektaklis (ne)paaugliams ME TWO / SAVOJ KRŪVOJ MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius 11.70 - 16.20
Pirkti bilietą Šokio, muzikos ir teatro spektaklis KELIONĖ NAMO (rež. V. Bareikis) Šokio, muzikos ir teatro spektaklis KELIONĖ NAMO (rež. V. Bareikis) MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius 11.70 - 16.20
Pirkti bilietą Šokio spektaklis-ritualas SU(si)TIKIMAS Šokio spektaklis-ritualas SU(si)TIKIMAS MENŲ SPAUSTUVĖ, Vilnius 13.10 - 18.20
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti