Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

VKT | ''Karalius nuogas''

K 2016-11-17 18:30
Vilniaus Kamerinis Teatras
6.25 - 12.00
lyrinis farsas pagal Jevgenijaus Švarco pjesę

režisierius – Evaldas Jaras
scenografas – Arvydas Norvaišas
kompozitorius – Tomas Stirna
kostiumų dailininkė – Indrė Budreckytė
garso režisierė – Deimantė Ponelytė
šviesų operatorius – Maksimas Semionovas

vaidina
Karalius - Ramūnas Cicėnas
Princesė - Indrė Patkauskaitė
Hainrichas - Paulius Valaskevičius
Meras - Šarūnas Puidokas
Ministras - Zigmantas V. Baranauskas
Juokdarys - Ramutis Rimeikis
Tarnas - Tadas Gudaitis
Freilina - Marta Lipčienė
Auklė - Žaneta Jablonskytė

Vilniaus kamerinis teatras rodo lyrinį farsą „Karalius nuogas“ pagal Jevgenijaus Švarco pjesę. Režsierius Evaldas Jaras žada: drama, kurta garsiojo Hanso Christiano Anderseno kūrinio motyvais, nusimes įprastą pasakos rūbą ir apsinuogins iki lyrinio farso. Apskritai pasaką rusų dramaturgas J. Švarcas ir naudojo tik tam, kad tai – palyginti nekaltas žanras ir gali kūrybą apsaugoti nuo cenzorių.

Vis dėlto ji nepraslydo pro ano meto meno prievaizdų nagus. Pjesė „Nuogas karalius“ sukurta 1934 m. „Rašiau apie Hitlerį, o išėjo apie mus“, – taip ironiškai padėtį komentavo pats autorius. Iš tikrųjų jis, anot režisieriaus, nebuvo atviras – jaučiasi, jog rašė iš tikrųjų apie savo šalį. Iš pradžių blokuotas kūrinys viešąją erdvę pasiekė tik 1960-iais, po rašytojo mirties.

E. Jaras tikina, kad draustos sovietmečiu pjesės ėmęsis ne dėl cenzūros intrigos, o dėl temų, kurias šis kūrinys leidžia gvildenti. Be to, režisierius neapsibrėžia konkrečios geopolitinės vietos žemėlapyje. „Tai nėra nei Rusija, nei Ukraina, nei Vokietija, nei Lietuva. Problemos, kurios iškeliamos spektaklyje, būdingos visiems regionams. Jos neturi sienų ar tautybės“, – sako E. Jaras.

Jis savaip interpretuoja komiškai ironišką ir filosofinę dramaturgo kalbą, netgi vietomis nuklysta ir nuo H. Ch. Anderseno pasakos siužeto, ir nuo J. Švarco pjesės, bei pateikia savo versiją. E. Jaras pažymi, kad visoms be išimties valstybėms ir režimams būdinga valdininkų baimė netekti darbo vietos ir gerovės, baimė išsakyti tiesą. Ilgainiui tai gimdo veidmainystę.

Tačiau leiskite sau įsivaizduoti, kas įvyktų, jei etikos normos ir glitaus politkorektiškumo mados staiga išnyktų. Tarsi dėdamas daugtaškį režisierius klausia: kas pasakys, kad karalius nuogas ir kas tuomet nutiks. O kas, jei išvis ne karalius čia svarbiausias?

„Tai nėra ta komedija su „hahaha!“. Bet turėtų būti linksma, tik reikia ateiti į spektaklį iš anksto burnos nepražiojus juokimuisi. Reikėtų subtiliau klausytis, kas kalbama, kas primenama, ir tada juoktis. Juk tai – farsas. Tai beprotnamis, kuriame mes gyvename“,  –  mintimis prieš premjerą dalijosi režisierius E. Jaras.
Sveiki atvykę į absurdą, kuriame braido šiuolaikinė, laisva vadinama visuomenė!
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
VKT | ''Karalius nuogas'' K 2016-11-17 18:30 Vilniaus Kamerinis Teatras 6.25 - 12.00
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 17:30
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Trukmė: 1 val. 30 min.
Pertraukos: -
Nuolaidos:

- 15% moksleiviams, studentams (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 20% senjorams, neįgaliesiems (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 15% su Omni ID kortele (į nuolaidos laukelį įvesti pirmus 11 kortelės numerio skaičius)
- 25% Draugų bilietas (3+1)

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
Konstitucijos pr. 23B Vilnius Lietuva
Organizatorius
Vilniaus Kamerinis Teatras, VšĮ
Konstitucijos pr.23 Vilnius