Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

VKT | ''Karalius nuogas''

A 2017-02-28 19:00
6.25 - 12.00
„KARALIUS NUOGAS“ - MEILĖ, VALDŽIA, ĮTAKA, VEIDMAINYSTĖ IR
DVIGUBI STANDARTAI
 
Vilniaus kamerinis teatras pristato Evaldo Jaro lyrinį farsą „Karalius nuogas“ pagal Jevgenijaus Švarco pjesę.
Dramaturgas Jevgenijus Švarcas diktatūros laikais turėjo pakankamai drąsos parašyti pjesę „Nuogas karalius“. Nors pjesė sukurta Hanso Kristiano Anderseno pasakos motyvais, už tokį kūrinį dramaturgas galėjo netekti ne tik laisvės, bet ir gyvybės.

„Tokį keistą apibūdinimą kaip „lyrinis farsas” pasirinkau norėdamas žiūrovus įspėti, kad tai – ne tokia komedija, prie kokių dabar esame įpratę. Farse karaliauja mintis, o dėl tos minties ir personažų poelgiai ne visada adekvatūs, dažnai jie smarkiai prasilenkia su įprastais – „kaip gyvenime”. O žodis „lyrinis” nurodo, kad galvomis nevaikščiosime, nesikeiksime, visus keistus poelgius stengsimės žmogiškai pateisinti”, -  režisierius Evaldas Jaras.

Bijant prarasti darbo vietą, teigiamą įvaizdį ar aukštą padėtį visuomenėje, dažnai išsižadama savo nuomonės ir pasiryžtama neigti net akivaizdžią tiesą. Taip kasdienėje aplinkoje plinta dvigubi standartai, o paprasčiausias etiketas ir mandagumas perauga į masinę veidmainystę.

Spektaklio metu panirsite į intrigų pilną valdovo rūmų atmosferą. Čia kiekvienas rūpinasi tik asmenine gerove bei deda visas pastangas šiltos ir patogios vietos išlaikymui, o tai reikalauja nemenkų aukų. Siūlome šiek tiek ironijos, filosofinio humoro, tapti liudininkais, kai pasaka nusimeta savo įprastą rūbą ir apsinuogina iki lyrinio farso.

Evaldas Jaras savaip interpretuoja komiškai ironišką ir filosofinę J. Švarco kalbą, netgi vietomis nuklysta ir nuo H. K. Anderseno pasakos siužeto, ir nuo J. Švarco pjesės, bei pateikia savo versiją.

Daugiau informacijos www.vkamerinisteatras.lt
Rodyti aprašymusSlėpti aprašymus
Renginiai