Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

VMT garsų spektaklis. KELIONĖ BE BAGAŽO

Š 2018-05-26 14:00
11.00
Rodyti aprašymusSlėpti aprašymus
Režisieriaus ir idėjos autoriaus Balio Latėno sukurtas garsų spektaklis „Kelionė be bagažo“ – tai ne tik originali meninė išraiška, bet ir tam tikrų fizinių žmogaus galimybių ir talento sintezė. Spektaklio tikslas – aktorių kuriamais garsais išlaisvinti ir sužadinti žiūrovo vaizduotę ir pakviesti jį keliauti per skirtingas veiksmo vietas, laiką, atmosferas. Aktorės, dalyvaujančios šiame projekte, akcentuoja, kaip svarbu yra įdėmiai klausytis aplinkos ir tai perteikti savo kūnu, kartu jį pažinti iš naujo – kaip instrumentą. „Norime pažadinti žmonių vaizduotę, norime, kad jie pasivaikščiotų po savo smegenų kambarius. Įdomiausia, kad, išėję iš to paties spektaklio, žmonės pasakoja visiškai kitus dalykus, kuriuos jie girdėjo ir įsivaizdavo“, – teigia spektaklio „Kelionė be bagažo“ kūrėjai.

Iš Mindaugo Paleckio (Kultūros portalas radikaliai.lt) straipsnio apie spektaklį „Kelionė be bagažo“: „Pajutau. O tai turbūt teatre (kas iš tikrųjų vaidino – žiūrovai ar aktorės, ar ir tie, ir anie?) svarbiausia. Kai tartum pamėklės už nugaros slankioja ir kažką vaitoja „dvasios“, kai mintyse netikėtai susiformuoja vaizdinys (Nida, Parnidžio kopa, keliolikos metų senumo prisiminimas), kai išgirsti labai gerai intonuotas lietuvių dainas, žodžių kratinius prancūziškai, angliškai, lenkiškai ir dar galbūt kažkaip... Pajutau dar štai ką: iš miesto „kontorinės“ kasdienybės persikeliama į kaimą, kur ir varlės garsiai ryja uodus ir kurkia, ir karvutė mūkia, ir kažkokia boba keikia savo diedą. Kelionėje be bagažo atsiduriama daug kur: lyg gryčioje, lyg ir bažnyčioje, miške, kapinėse, dykroje, lietuje.“

Vytautas Gedvilas, žurnalo „Mūsų žodis“ vyr. redaktorius po spektaklio "Kelionė be bagažo" peržiūros rašė:
“Valandai buvome panardinti  į garsą. Keliavome. Buvome į telefoninius skambučius atsakinėjančiųjų salėje, kaime, prie jūros. Naktį gąsdino raganos. Mūkė karvės.  Skraidė vabzdžiai. Lijo lietus.  Kartais garsas klaidžiojo po erdvę, kartais – sklido iš visų pusių. Į tą garsą norėjosi pasinerti visa galva.  Gal nėra taip svarbu ką šioje kelionėje po ko matėme.  Svarbu tai, kad visa galva ir kūnu buvome garse” (…) “Kelionę be bagažo”  pirmiausia turėtų žiūrėti gerai matantys žmonės. Šiame vaizdais užtvindytame pasaulyje  tai puiki proga padaryti šventę ausims”.

Spektaklis nerekomenduojamas vaikams iki 7 metų amžiaus dėl tylos spektaklio metu užtikrinimo.
Renginiai