Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

VMT PREMJERA | EUROPIEČIAI

T 2016-12-28 18:30
Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, Vilnius
5.78 - 19.00
VMT PREMJERA „EUROPIEČIAI“
I dalies spektaklis pagal Aischilo „Maldautojas“ ir kitus tekstus Aischilo dramą „Maldautojos“ iš senosios graikų kalbos vertė Audronė Kudulytė-Kairienė

Režisūra – Pauliaus Ignatavičiaus
Vaizdas – Godos Palekaitės
Judesys – Aarono Kahno (JAV)
Garsas – Arturo Bumšteino
Šviesa – Juliaus Kuršio
Dramaturgija – Andriaus Jevsejevo

Vaidina: Daumantas Ciunis, Tadas Gryn, Agnė Kiškytė, Ilona Kvietkutė, Elžbieta Latėnaitė, Gintarė Latvėnaitė, Edmundas Mikulskis, Indrė Patkauskaitė, Tomas Rinkūnas, Tomas Stirna, Almantas Šinkūnas, Mantas Vaitiekūnas


Gruodžio 13, 14, 28 d. 18.30 Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre pristatoma režisieriaus Pauliaus Ignatavičiaus premjera „Europiečiai“ pagal Aischilo dramą „Maldautojos“. Dramoje pasakojama apie Danaides, kurias šalies vadovas Aigiptas nori ištekinti už savo sūnų. Nepanorusios paklusti tirono valiai, jos drauge su tėvu laivu išplaukia į tolimąją Graikiją, į Argo miestą. Argolidės karalius Pelasgas turi priimti nelengvą sprendimą – ar priimti Danaides ir stoti į kovą su Aigipto sūnumis, ar nepriimti jų, taip užrūstinant Dzeusą, bet išvengiant konflikto ir karo. Pelasgas klausia savo tautos nuomonės. „Maldautojų“ finale tauta nusprendžia priimti pabėgėles.
Premjerinio spektaklio „Europiečiai“ kūrėjai ketina sušiuolaikinti antikinės tragedijos tėvu vadinamo Aischilo kūrybą, savaip interpretuoti Danajidžių mitą, kurio tik nedidelė dalis papasakota Aischilo „Maldautojose“. Yra žinoma, kad „Maldautojos“ buvo pirmoji drama iš Aischilo tetralogijos. Dviejų neišlikusių tragedijų „Danaidės“, „Egiptiečiai“ ir satyrinės dramos „Amimonė“ siužetai įkvėpė spektaklio dramaturgą Andrių Jevsejevą prakalbinti Graikiškojo Olimpo dievus moderniosios literatūros tekstais, nūdienos Lietuvos politikų išmintimi.
Ar mūsų laikais yra įmanoma europietiškoji vienybė ir solidarumas? O gal tai tik graži iliuzija? Ar mes teisūs, pabėgėlius traktuodami kaip problemą, o ne kaip galimybę? Kodėl mums taip sunku priimti kitaip mąstantį ir kitaip gyvenantį žmogų? Nevienareikšmiškus atsakymus į šiuos klausimus ir tikisi rasti premjerinio Vilniaus mažojo teatro spektaklio „Europiečiai“ kūrėjai.
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
VMT PREMJERA | EUROPIEČIAI T 2016-12-28 18:30 Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, Vilnius 5.78 - 19.00
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Trukmė:
2 val. 30 min.
Nuolaidos:
- 15% studentams (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 30% senjorams (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 15% moksleiviams (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 30% neįgaliesiems (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 15% 2 bil. su Laisvalaikio kortele (į nuolaidos laukelį įvesti pirmus 6 kortelės numerio skaičius)
- 15% su Daily Card kortele (į nuolaidos laukelį įvesti pirmus 12 kortelės numerio skaičius)
- 15% perkant 10 ir daugiau bilietų
- 25% Draugų bilietas (3+1) (nuolaidai aktyvuoti suveskite kodą DRAUGAS)


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
Gedimino pr. 22 Vilnius Lietuva
Organizatorius