logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu
Paieška žemėlapyje
Pasirinkite periodą

VMT PREMJERA | INFINITY

T 2022-10-12 18:30
Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, Vilnius
21.34 - 45.00
Valstybinio Vilniaus mažojo teatro ir „Nojo Airlines“ bendras projektas
Teatro performansas

Vilniui pasitinkant 700 metų jubiliejų, pačioje sostinės širdyje įsikūrusio Valstybinio Vilniaus mažojo teatro scena 2022–2023 m. taps originalaus bendradarbiavimo erdve – žiūrovai turės galimybę išvysti net aštuonis unikalius teatro performansus, kurių keturi įvyks 2022 metų rudenį, o kiti keturi – 2023 m. pavasarį. „Infinity“ – tai tarptautinis projektas, teatro bei džiazo muzikos sintezė, atskleidžianti visiškai naują formą bei žiūros tašką. Viena pagrindinių šio projekto temų – gėrio ir blogio kova, kurią išplėtoti padės gyvai grojantys ir improvizuojantys „NoJo Airlines“ muzikantai bei VVMT trupės aktoriai. Projekto sumanytojai ir autoriai – režisierė Gabrielė Tuminaitė bei „NoJo Airlines“ įkūrėjas, lietuvių džiazo būgnininkas, perkusininkas, kompozitorius, performansų autorius Dalius Naujokaitis (Niujorkas).  
Teatro performanso „Infinity“ (angl. begalybė, amžinybė) pavadinimas simboliškai atspindi tiek amžiną gėrio ir blogio kovą, tiek jokių ribų neturintį kūrybos gaivalą, kuris būdingas „NoJo Airlines“ muzikai. Pasak rež. G. Tuminaitės, D. Naujokaičio kuriama ir atliekama muzika yra berėmė, laisva, išsiskirianti nepaaiškinama ateities nuojauta, o gėrio ir blogio tema, pasitelkiant šią muziką, nėra primityviai suaktualinama, ji įgauna visai kitokią – kur kas gilesnę ir platesnę – prasmę. Šiuo atveju „NoJo Airlines“ improvizacija taps kuriančiąja – tvarką ir taiką pasaulyje atstatančia bei vilties suteikiančia jėga.
„NoJo Airlines“ muzikantai yra koncertavę didžiosiose pasaulio scenose, tačiau išvysti jų performansus nėra taip paprasta, mat šie muzikantų iš įvairių šalių susibūrimai dažnai būna spontaniški, vienkartiniai, nebepasikartojantys. Tad ir kiekvienas jų pasirodymas scenoje būna vis kitoks, mat „NoJo Airlines“ – tai muzikinis, idėjinis projektas, prie kurio kaskart prisijungia naujų narių, papildančių performansus originaliu numeriu, praturtinančiu juos naujomis, ryškiomis spalvomis bei sukuriančiu unikalią, nepakartojamą atmosferą. Na, o Dalius Naujokaitis performansų metu tampa viso šio muzikinio bei teatrinio vyksmo dirigentu, savotišku burtininku – nuo kiekvieno jo batutos, lyg burtų lazdelės, judesio scenoje ima dėtis neįtikėtini dalykai, atsiveria tikras kūrybos stebuklas.

Apie kūrėjus:
Dalius Naujokaitis (g. 1967 Vilniuje)


Pasak Jono Meko, su kuriuo D. Naujokaitį siejo ypatingi kūrybiniai saitai, šis muzikantas yra genialus perkusijos meistras, pastaruoju metu pradėjęs diriguoti ir kurti muziką. „Jis yra nenormalus! Visiškai užvaldytas savo meno, ir niekas kitas jam nerūpi! Pametęs protą dėl muzikos mūzų, jis eina į priekį nenuspėjamai ir pavojingai, kaip ir visi poetai“, – teigė J. Mekas.
Kaip rašo muzikologė Jūratė Kučinskaitė, D. Naujokaitis – avangardinės eksperimentinės muzikos bei laisvojo džiazo piligrimas, šiuo metu (nuo 1995 m.) gyvenantis ir kuriantis Niujorke (JAV), muzikinę karjerą pradėjęs Lietuvoje ir nuolat su įvairiais projektais čia sugrįžtantis. Dalius Naujokaitis-Naujo – laisvas muzikas, grojantis laisvą muziką – nepriklausomą nuo bet kokių muzikinių klišių ir stilistinių rėmų, nuo tradicinių garso išgavimo tradicijų ir įprastų kūrybos formų. Į D. Naujokaičio muzikos audinį įsigėrė visas turtingas skambantis pasaulis – jame ir įvairių šalių bei regionų muzikos elementai, ir įvairių krypčių bei žanrų bruožai, ir jį supančio pasaulio garsai bei triukšmai. Nepaprasta ekspresija išsiskiriantis kūrėjas ir atlikėjas muziką suranda visur – nuo gamtos garsų iki miestų skambesio, o jo rankų paliesti muzikos instrumentais gali tapti patys įvairiausi objektai – indai, laiptų turėklai, pjūklas ir kt. Vitališka energija trykštantis kūrėjas vertina spontanišką muzikavimą ir aistringai dalyvauja įvairiuose performansuose bei pats juos inicijuoja.

„NoJo Airlines“
„NoJo Airlines“ – tai daugiau kaip pusės šimto keleivių ir pilotų komanda iš Niujorko, Neapolio ir Lietuvos ir kitų šalių. Projekto sumanytojas D. Naujokaitis-Naujo nuo 2006 m. grojo Butcho Morriso orkestre „Nublu Orchestra“. Įkvėptas unikalaus mirusio maestro dirigavimo metodo, D. Naujokaitis tapo jo pasekėju ir subūrė Niujorko muzikantus į Daliaus Naujo orkestrą, su kuriuo dažnai koncertuodavo „Nublu“, „Zebulon“ ir kitose Niujorko gyvos muzikos vietose.
2020-ųjų pabaigoje jis pradėjo įrašinėti savo solinį albumą. Vienai ilgai (daugiau nei pusvalandžio trukmės) kompozicijai subūrė per 40 draugų – muzikantų ir poetų iš Japonijos, JAV, Prancūzijos, Italijos, Ispanijos, Anglijos ir Lietuvos. Grupę ir albumą jis pavadino „NoJo Airlines“. Iš esmės taip ir gimė ši mobilioji grupė, kurios sudėtis keičiasi, atsižvelgiant į situaciją, temą, nuotaiką, publiką, įkvėpimą bei bendrą atmosferą. Tai projektas, kuriame nėra nė užuominos apie akademizmąǃ

Kūrybinė grupė: režisierė – Gabrielė Tuminaitė, scenografijos autorius – Marius Nekrošius, kostiumų dailininkė – Elvita Brazdylytė, šviesų dailininkas – Eugenijus Sabaliauskas, choreografė – Gintarė Šmigelskytė, dramaturgas – Andrej Kureičik.

Vaidina: Mindaugas Capas, Jonas Braškys, Larisa Kalpokaitė, Edmundas Mikulskis, Agnė Šataitė.

Muzika – „Nojo Airlines“, dirigentas, vienas iš muzikos autorių ir būgnininkas Dalius Naujokaitis.

„Nojo Airlines“ muzikantai: Paulius Vaškas – elektrinė gitara, Pijus Oras – bosinė gitara, Dovydas Stalmokas – bosinis saksofonas, Simonas Kaupinis – tūba, Mėta Gabrielė Pelegrimaitė – fleita, Ignas Kasikauskas – būgnai, Aurimas Rimeikis – trimitas, Povilas Jurkša – trombonas.

Choras: Aistė Motiejūnaitė, Kristina Svolkinaitė, Lina Saveikytė, Marius Mockevičius, Darius Navickas.
Trukmė – 2 val.
Premjera – 2022 m. spalio 8, 9, 11, 12 d.
 
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
VMT PREMJERA | INFINITY T 2022-10-12 18:30 Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, Vilnius 21.34 - 45.00
Renginys VMT PREMJERA | INFINITY
Data / Laikas T 2022-10-12 18:30
Renginio vieta Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, Vilnius
Kaina 21.34 - 45.00
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: vipklientai@bilietai.lt
 
Salės plane a ir b raidėmis pažymėtos vietos, kuriose kėdės yra be atlošo.
Ikimokyklinio amžiaus vaikai į spektaklį neįleidžiami.
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Nuolaidos (prieš renkantis vietas, suveskite kodą):

Durys atidaromos: ~18:00
Renginio trukmė: ~2:00
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos:
- 15% studentams ir moksleiviams 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 30% senjorams 1 bilietui ( į nuolaidos laukelį įvesti SENJORAS)
30% asmenims su negalia 2 bilietams ( į nuolaidos laukelį įvesti NUOLAIDA30)
- 15% perkant 10 ir daugiau bilietų
- 25% šeimos bilietas (3+1)( į nuolaidos laukelį įvesti ŠEIMA)
 

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas. Detalią informaciją apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.
Renginio vieta
Valstybinis Vilniaus mažasis teatras
Gedimino pr. 22 Vilnius Lietuva
Organizatorius
Valstybinis Vilniaus mažasis teatras
Valstybinis Vilniaus mažasis teatras
Gedimino pr. 22 Vilnius
jolanta@vmt.lt / + 37065060699
Įmonės kodas: 188200375
Renginys VMT PREMJERA | INFINITY
Data / Laikas T 2022-10-12 18:30
Renginio vieta Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, Vilnius
Kaina 21.34 - 45.00
Kitos datos Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą VMT PREMJERA | INFINITY VMT PREMJERA | INFINITY Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, Vilnius 29.84 - 45.00
Pirkti bilietą VMT PREMJERA | INFINITY VMT PREMJERA | INFINITY Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, Vilnius 21.34 - 45.00
Pirkti bilietą VMT PREMJERA | INFINITY VMT PREMJERA | INFINITY Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, Vilnius 21.34 - 45.00
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti