Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

VMT spektaklis | BEDALIS IR LABDARYS

A 2017-02-14 18:30
Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, Vilnius
5.78 - 16.00

Paulina Pukytė

BEDALIS IR LABDARYS

I DALIES SPEKTAKLIS (N-16)

Režisierė -  Gabrielė Tuminaitė.

Kompozitorius  - Giedrius Puskunigis.

Kostiumų dailininkė – Elvita Brazdylytė.

PREMJERA 2015m. lapkričio 11, 12 d.

Trukmė: 1 val. 50 min.

Vaidina: Arvydas Dapšys, Larisa Kalpokaitė, Almantas Šinkūnas, Vilija Ramanauskaitė, Elžbieta Latėnaitė, Gintarė Latvėnaitė, Agnė Šataitė, Daumantas Ciunis, Josif Baliukevič, Tomas Kliukas, Tomas Rinkūnas, Tomas Stirna, Mantas Vaitiekūnas, Aura Garmutė.

 

2015m. lapkričio 11, 12 d.  Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre režisierė Gabrielė Tuminaitė pristatė pagal žinomos menininkės Paulinos Pukytės knygą sukurtą spektaklį „Bedalis ir labdarys“. Pasak šiuolaikinio meno kritikų: „Londone gyvenančią lietuvių menininkę Pauliną Pukytę galima vadinti šiuolaikinio meno partizane“. Gal todėl artėjančios „Bedalio ir labdario“ premjeros su dideliu smalsumu ir viltimi laukė visa Lietuvos kultūrinė bendruomenė.

Šiuolaikinis Lietuvos teatras vis dažniau įkvėpimo ieško nūdiena alsuojančioje lietuviškoje literatūroje. Pagaliau atėjo metas teatre prabilti apie dabartį, apie mūsų amžininką, naująjį herojų, bandantį išlikti ir kurti savo būtį čia ir dabar. Paulinos Pukytės knygos „Bedalis ir labdarys“ pastatymą inicijavusi režisierė Gabrielė Tuminaitė pabrėžia, kad Mažojo teatro dėmesys šiuolaikinei literatūrai ir vienai iš įdomiausių nūdienos lietuvių autorės Paulinos Pukytės kūrybai nėra atsitiktinis. Pasak režisierės: „Šiuolaikinis teatras naujausioje literatūroje ieško šiandienos pasaulio bei atranda daugybę naujų idėjų ir meninių užduočių.“ Net literatūros kritikai aptardami Paulinos Pukytės knygą, vadina ją auditorine, verta būti ne tik perskaityta, bet ir išgirsta bei įkūnyta šiuolaikiniame teatre. Režisierė Gabrielė Tuminaitė pabrėžė jos manymu didžiausias „Bedalio ir labdario“ vertybes, skatinančias šiuolaikinį teatrą sufokusuoti dėmesį į taip meistriškai žanrą bei dialogo konstravimo subtilybes įvaldžiusią autorę: „Bedalis ir labdarys“ sudomino visų pirma tikslia ir išradinga forma. Kūrinys, išlietas iš trumpų literatūrinių etiudų, sužavi lengvumu ir meistriškai didėjančia emocine įtampa, budistiška švara ir besiplečiančios vienatvės, likimo, nykimo temomis. Šis kūrinys turi paslaptį, atmosferą, emociją, tvirtą siužetą, yra lakoniškas, sukauptai intensyvus ir labai tikslus. „Bedalis ir labdarys“ kaip reta šiuolaikiniame lietuvių literatūros kontekste griežta forma, bet labai jautriu turiniu išsiskiriantis kūrinys.“

Knygos autorė Paulina Pukytė: „Kas yra „Bedalis ir labdarys“? Tai tam tikras literatūrinis eksperimentas. Ši knyga yra sudaryta iš dialogų ir monologų – nėra jokio pasakojimo, jokio aprašinėjimo, tik kalbėjimas, kalbėjimas, kalbėjimas. Ironiška, bet visas tas kalbėjimas yra būtent apie nesusikalbėjimą, apie tarpusavio nesupratimą. Žodžiai liejasi, liejasi, bet nieko nekeičia. Ar jums taip būna kartais sapnuojant – norite kažką labai svarbaus pasakyti, išrėkti, o negalite, nes žodžiai – begarsiai arba kažkokie ne tokie, jų niekas negirdi arba nesupranta? „Bedaliu ir labdariu“ norėjau papasakoti būtent apie tokią žmogaus desperaciją.“

 N-16 spektaklyje naudojama nenormatyvinė leksika

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
VMT spektaklis | BEDALIS IR LABDARYS A 2017-02-14 18:30 Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, Vilnius 5.78 - 16.00
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 18:00
Vaikai nemokamai neįleidžiami.

Salės plane a ir b raidėmis pažymėtos vietos, kuriose kėdės yra be atlošo.
Nuolaidos:
- Studentams 15%, moksleiviams 15%, senjorams 30%
- Žmonėms su negalia 30%
- Laisvalaikio kortelė 15%nuolaida bilietui (kontrolės metu pateikti kortelę). Į nuolaidos laukelį vesti pirmus 6 kortelės numerio skaičius.
- su Daily Card kortele 15% nuolaida bilietui (kontrolės metu pateikti kortelę). Į nuolaidos laukelį vesti pirmus 12 kortelės numerio skaičius.
- Draugų bilietas (3+1) 25% (nuolaidai pritaikyti į nuolaidos laukelį vesti žodį ''draugas'')
- Perkant 10 ir daugiau 15%

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
Gedimino pr. 22 Vilnius Lietuva
Organizatorius