Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

VMT spektaklis | MINETIS

T 2017-03-29 18:30
5.78 - 19.00

Thomas Bernhard

MINETIS

I DALIES SPEKTAKLIS

Režisierius -  Rimas Tuminas.

Scenografas  - Adomas Jacovskis.

Muziką kūrė ir parinko  - Faustas Latėnas.

Kostiumų dailininkė – Kotryna Daujotaitė.

Vaidina:

MINETIS – Vladas Bagdonas, Arvydas Dapšys

DAMA – Inga BurneikaitėEglė Gabrėnaitė

VIEŠBUČIO DARBUOTOJAI – Agnė Kiškytė, Daumantas Ciunis, Tomas Stirna

VIEŠBUČIO SVEČIAI - KAUKĖS –Agnė ŠataitėIndrė PatkauskaitėTomas Rinkūnas, Tomas Kliukas

MERGINA –Agnė Šataitė, Indrė Patkauskaitė

MUZIKANTĖ –Kristina Žebrauskaitė

SUTUOKTINIŲ PORA –Bronė Stapulionienė, Kazys Vytautas Stapulionis (VVMT darbuotojai)

PREMJERA 2015 m. kovo 27, 28 d.

Trukmė: 1val. 30min.

 Režisierius, pasirinkęs iki šiol Lietuvos teatre nestatytą Thomo Bernhardo pjesę "Minetis", prisipažįsta - jam artima Bernhardo pasaulėjauta. „Bernhardui būdinga tema – nuolatinis  nepasitenkinimas. Nepasitenkinimas tuo, ką daro jis pats ir tuo, kas vyksta aplinkui. Aš taip pat esu kupinas nevilties.  Nevilties, kurią turiu nugalėti per žaidybos meną  ir vėl pakilti į tikėjimą.  Kad ir kur būčiau – Lietuvoje, Anglijoje, Izraelyje ar Rusijoje - visuomet pradedu teatrą nuo nevilties ir einu į viltį. Tai – vienintelis kelias“.

Pasak pjesės vertėjos Jurgitos Mikutytės "Tai - jautri pjesė apie 30 metų scenoje nestovėjusį ir paskutinį kartą karalių Lyrą svajojantį suvaidinti seną aktorių, kuris išlieja savo mintis apie menininko egzistenciją, vaidybos meną, tobulumo siekimą, santykį su publika, sustabarėjusią ir pramogų bei patogumų trokštančią visuomenę, gyvenimo paradoksalumą".
Bernhardo pjesė atveria keistą gyvenimo tikrovę, deformuotus žmonių santykius, susvetimėjimą, frustraciją, vidinį žmogaus pragarą. Ypatingai svarbus šios pjesės pagrindinis herojus aktorius - maestro Minetis, kurį Vilniaus mažojo teatro scenoje įkūnys aktoriai Arvydas Dapšys ir Vladas Bagdonas. Jiems patikėtas personažas sukrečia savo minčių srauto galia, jo skelbiamos tiesos žiūrovui teikia išlaisvinančios galios. Maestro Rimo Tumino pastatymas apeliuoja į intelektualų, teatro meną ypač vertinantį, išpažįstantį žiūrovą.

„Tai - pjesė, kuri laukė savo aktoriaus, savo laiko. Ji  labai kinematografiška, labai feliniška. Šios  pjesės scenarijus parašytas kiekvieno žmogaus biografijoje.  Kiekvieno žmogaus gyvenime - kaip griaučiai - slypi nesėkmės, finalo scenarijus. Bet tas finalas  kartu yra nepaprastai gražus“  (Audronė Girdzijauskaitė).

Rodyti aprašymusSlėpti aprašymus
Renginiai