logo
Pasirinkite periodą
Paieška žemėlapyje
Meniu

VMT spektaklis | SCILĖ NORI BŪTI ŽMOGUMI

T 2024-10-23 18:30
Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, Vilnius

Teatro ir kino sintezė. Vienos dalies absurdo komedij

„Scilė nori būti žmogumi“ – tai hibridinės formos teatro projektas pagal menininkės, rašytojos Paulinos Pukytės pjesę „Kalno poza“, kurioje, pasitelkiant absurdą ir satyrą, kalbama apie žmonių tarpusavio santykius kaip vienas kito „smegenų plovimą“. Šiuolaikiška postmodernia kalba čia kritikuojami ribojantys, lyčių nelygybę ir kitas „tradicijas“ palaikantys stereotipai bei moters (ypač moters kūrėjos) padėtis patriarchaliniame seksistiškame pasaulyje. Pjesės veikėjai – tai gerai žinomi antikos personažai, su visu savo kultūriniu bagažu atsidūrę kitame, sau neįprastame kontekste.
Scilė, iš mito apie laivus skandinančias pabaisas Scilę ir Charibdę, jaučiasi įstrigusi toje savo „kalno pozoje“. Ji nebenori būti nejudanti uola, turinti tik tą vieną funkciją, nors ir galingą. Scilė nori būti žmogumi (aliuzija į Lietuvos kino klasika tapusio filmo „Adomas nori būti žmogumi“ pavadinimą). Bet ką reiškia būti žmogumi? Ko reikia, norint juo tapti? Kuo rizikuoji? Scilė pradeda tradiciškai, nuo apsilankymo pas „koučerę“ (gyvenimo mokytoją) Kirkę. Gyventi dar pamoko ir pro šalį keliaujantis Odisėjas, ir „pasakorius“ Homeras. Bet ar Scilei, įkūnijančiai ir kitas moteris-mitus, to pakaks?
Režisierė Gabrielė Tuminaitė, dar karantino metu į pagalbą pasikvietusi videomenininkę Anetą Bublytę ir operatorių Eitvydą Doškų, su šia pjese ėmėsi tyrinėti teatro ir kino panašumus ir skirtumus, eksperimentuoti su jų sintezės galimybėmis. Pasak G. Tuminaitės, konceptualūs P. Pukytės tekstai itin tinka būtent tokiai hibridinei teatro formai.
„Ši feministinė absurdo pjesė, kaip ir būdinga autorei, yra netradicinė, itin specifinė savo forma, pilna įvairių kultūrinių nuorodų, tad dirbant su šia medžiaga reikia gerokai pasukti galvą“, – sako G. Tuminaitė. Čia labai svarbi žmonių aplinka (jos reakcija, komentarai), mat ir visas pjesės tekstas konstruojamas iš mūsų kalbos „šiukšlyno“. Aplinkinių komentarai ir nuomonių lavina užgožia kuriančiąją jėgą ir poetinę raišką, grasinasi ją paskandinti, vulgarizuoti. Tad čia keliamas klausimas: ar lengva ir ar apskritai įmanoma tokioje aplinkoje ne tik kurti, bet ir išlikti, būti žmogumi? Ar to tikėjosi Scilė, iš uolos-pabaisos tapdama žmogumi-poete?
Savo režisūriniame darbe G. Tuminaitė įkvėpimo semiasi iš septintajame–aštuntajame dešimtmetyje Amerikoje gimusio performing for camera žanro ir „vintažinių“ televizijos spektaklių, o taip ir film noir estetikos, kurią ji bando pritaikyti scenoje. Taip išryškinama ir laiko – visa ko keitimosi ir visa ko pasikartojimo tema, o taip pat ir perspektyvos, žiūros taško svarbos klausimas. Tie patys personažai, pasirodantys scenoje gyvai, sąveikauja su savimi pačiais filme (su savo praeitimi ar su savęs įsivaizdavimu?). Bet scenoje jie jau kitokie, labai pasikeitę. O gal tik mano, kad pasikeitę, o iš tiesų išlikę iš esmės tokie patys? Vaizdas tampa apokaliptiškas, pranašiškas, o gal įspėjantis. O gal mums tik taip atrodo? Kur yra realybė – čia ar ten?
 

 Pjesės autorė ir dramaturgė – Paulina Pukytė

Režisierė  – Gabrielė Tuminaitė

Scenografijos autorius - Aistis Kavaliauskas

Kostiumų dailininkai - Deividas Katkus ir Sidas Martinavičius

Šviesų dailininkas - Mykolas Olšauskas

Garso režisierė - Kristina Juškevičiūtė

Muzika - Fausto Latėno ir Manto Mockaus

Grimo dailininkai - Dalia Žakytė-Bučienė ir Sidas Martinavičius

Judesio konsultantas - Raidas Petrauskas

Vaidina:

Kirkė (ragana) – Eglė Mikulionytė

Scilė (pabaisa) – Elžbieta Latėnaitė

Odisėjas (poetas) – Arvydas Dapšys

Homeras (aklas (?) pasakorius) – Vaidotas Martinaitis

Influencerė – Agnė Šataitė

Du netikri zuikiai -  Rasa Jakučionytė, Tomas Kliukas

Dirbtinių akių pardavėjas – Edmundas Mikulskis

Filmo kūrybinė grupė: režisierė – Gabrielė Tuminaitė, vaizdo režisierė – Aneta Bublytė, kino operatorius – Eitvydas Doškus, montažo režisieriai - Gintas Smilga, Maryna Maykovska (Ukraina), garso režisierius – Jonas Jocys, muzika – Fausto Latėno ir Manto Mockaus, dailininkė-konsultantė – Vilma Galeckaitė, šviesų dailininkas – Mykolas Olšauskas, koloristas – Justinas Vencius, grimo dailininkė – Dalia Žakytė-Bučienė, apšvietėjai -  Ignas Rulevičius, Jonas Vološčenka, Simas Plytnikas, garso operatorius – Skaidrius Gilys.

Premjera – rugsėjo 8, 9 d.

Trukmė – 1 val. 40 min.

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
VMT spektaklis | SCILĖ NORI BŪTI ŽMOGUMI T 2024-10-23 18:30 Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, Vilnius 12.01 - 26.00
Renginys VMT spektaklis | SCILĖ NORI BŪTI ŽMOGUMI
Data / Laikas T 2024-10-23 18:30
Renginio vieta Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, Vilnius
Kaina 12.01 - 26.00
Svarbi informacija
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Salės plane a ir b raidėmis pažymėtos vietos, kuriose kėdės yra be atlošo.
Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Trukmė: 1 val. 40 min.
Pertraukos: nėra
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Nuolaidos (prieš renkantis vietas, suveskite kodą):
- 15% 1 bil. moksleiviams, studentams (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 30% 2 bil. senjorams (į nuolaidos laukelį įvesti SENJORAS)
- 30%
2 bil. neįgaliesiems (į nuolaidos laukelį įvesti NUOLAIDA30)
- 25% draugų bilietas (3+1) (į nuolaidos laukelį įvesti DRAUGAI)
- 15% perkant 10 ir daugiau


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl renginio ir jo kokybės. Bilietai nekeičiami ir pinigai už juos negrąžinami (įskaitant atvejį, kai neapsilankoma renginyje). Renginį atšaukus ar nukėlus, dėl bilietų ir pinigų grąžinimo sprendimą priima ir už pinigų grąžinimą, nuostolių atlyginimą atsako organizatorius. Bilietų platintojas veikia tik kaip atsiskleidęs tarpininkas, todėl neatsako už pinigų grąžinimą, nuostolių atlyginimą. Dėl pinigų grąžinimo kreiptis reikia į renginio organizatorių. Daugiau informacijos apie bilietų grąžinimus rasite „Vartotojų taisyklėse“ čia.

Renginio vieta
Valstybinis Vilniaus mažasis teatras
Gedimino pr. 22 Vilnius Lietuva
Organizatorius
Valstybinis Vilniaus mažasis teatras
Gedimino pr. 22 Vilnius
jolanta@vmt.lt / + 37065060699
Įmonės kodas: 188200375
PVM kodas ND
Renginys VMT spektaklis | SCILĖ NORI BŪTI ŽMOGUMI
Data / Laikas T 2024-10-23 18:30
Renginio vieta Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, Vilnius
Kaina 12.01 - 26.00
Tas pats organizatorius Ta pati renginio vieta
Pirkti bilietą VMT Premjera | KATĖ ANT ĮKAITUSIO SKARDINIO STOGO rež. Ch. Weise, pjesės aut. T.Williams VMT Premjera | KATĖ ANT ĮKAITUSIO SKARDINIO STOGO rež. Ch. Weise, pjesės aut. T.Williams Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, Vilnius
Pirkti bilietą VMT Premjera | KATĖ ANT ĮKAITUSIO SKARDINIO STOGO rež. Ch. Weise, pjesės aut. T.Williams VMT Premjera | KATĖ ANT ĮKAITUSIO SKARDINIO STOGO rež. Ch. Weise, pjesės aut. T.Williams Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, Vilnius
Pirkti bilietą VMT Premjera | KATĖ ANT ĮKAITUSIO SKARDINIO STOGO rež. Ch. Weise, pjesės aut. T.Williams VMT Premjera | KATĖ ANT ĮKAITUSIO SKARDINIO STOGO rež. Ch. Weise, pjesės aut. T.Williams Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, Vilnius
Pirkti bilietą VMT eskizas | KANTAS. Režisierius O.Koršunovas. Pjesės autorius M.Ivaškevičius VMT eskizas | KANTAS. Režisierius O.Koršunovas. Pjesės autorius M.Ivaškevičius Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, Vilnius
Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti