Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

VMT spektaklis | TRIO (BRAMSO, ŠUMANO IR KLAROS ŠUMAN MEILĖS ISTORIJA)

Š 2018-01-27 18:30 - Š 2018-03-24 23:59
6.89 - 16.00
Rodyti aprašymusSlėpti aprašymus
VMT pristato vengrų režisieriaus Peterio Galamboso spektaklį “Trio (Johaneso Bramso, Roberto Šumano ir Klaros Šuman meilės istorija)” pagal Israelos Margalit pjesę. Nauju Vengrijos talentu tituluojamas režisierius šios temos imasi nebe pirmą kartą – Vengrijoje sukurtas jo spektaklis jau sulaukė sėkmės, tad įdomu, kaip šią pjesę seksis interpretuoti su lietuvių aktoriais. I.Margalit labiau žinoma ne kaip dramaturgė, bet kaip su garsiausiais pasaulio orkestrais sėkmingai gastroliuojanti pianistė. Tad nenuostabu, kad jos pjesė remiasi trijų garsių muzikų – Roberto Šumano, Klaros Šuman bei Johaneso Bramso – santykiais ir asmeninės aistros bei kūrybinio egoizmo konfliktu.

1853 rugsėjį vengras smuiko virtuozas Jožefas Joachimas pristato jauną, talentingą kompozitorių Johanesą  Bramsą tuo metu savo šlovės zenito pasiekusiam kompozitoriui Robertui Šumanui.

Šumaną įkvepia draugystė su tikrai pribloškiančio talento jaunuoliu, jaunasis Bramsas įneša aistringo jaudulio ir į Šumano žmonos Klaros, pasaulinio garso pianistės, gyvenimą.

Neįprastas meilės trikampis, į kurį įsipina ir smuikininko Joachimo jausmai, kursto ir palaiko ypač neįprastas, neapčiuopiamas, bet pats svarbiausias kiekvieno iš jų gyvenime elementas – muzika.

Režisierius – Peter Galambos (Vengrija)
Muzika: Šumano, Bramso, Betoveno, Csaba Vedres (Vengrija)


Vaidina:
KLARA VYK ŠUMAN
- Valda Bičkutė
ROBERTAS ŠUMANAS - Mantas Vaitiekūnas
JOHANESAS BRAMSAS - Tomas Rinkūnas
JOŽEFAS JOACHIMAS  -  Jokūbas Bareikis
VIENUOLĖ -  Rasa Jakučionytė

Veiksmo vieta: Šumanų šeimos svetainė Diuseldorfe
Veiksmo laikas: Tarp 1853 - ųjų rugsėjo ir 1856 - ųjų liepos

Pjesė yra fikcija, vaizduojanti Roberto Šumano, Klaros Vyk Šuman ir Johaneso Bramso gyvenimą, iš dalies besiremianti realiais įvykiais ir istoriniais faktais.

PREMJERA – 2013 m. balandžio 26 d.
II dalių spektaklis (2 val. 50 min.)
Renginiai